Martin Maxa | Celebwiki.cz

Martin Maxa

Datum narození: 15.3.1961
Místo narození: Most
Profese: zpěvák, skladatel, herec, tělocvikář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a herec Martin Maxa se proslavil jako namakaný svalovec s kytarou. Kvůli původnímu zaměstnání dostal přezdívku Zpívající tělocvikář.

Sedm let se Martin Maxa, vlastním jménem Ivan Varga, živil jako učitel tělocviku. Hudba ho ale lákala už od mládí. Hrával po klubech, a jeden dokonce vlastnil, dokud mu nezkřížila cesty mafieMartin Maxa se do povědomí široké veřejnosti dostal roku 2000, kdy byl vyhlášen Skokanem roku v anketě Zlatý slavík. V tomtéž roce vydal svou první desku C’est La Vie (To je život).

MARTIN MAXA DOSTAL PODMÍNKU ZA NAPADENÍ

Roku 2001 se svalnatý blonďák s kytarou umístil ve Slavíkovi na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Texty k písním jsou z větší části jeho dílem. Mezi největší hity Martina Maxy patří skladba C’est La Vie a duet s Helenou Vondráčkovou Déja vu.

Kromě zpěvu začal Martin Maxa koketovat s herectvím. Objevil se v muzikálech (např. Tři mušketýři, Naháči...), v několika seriálech (Redakce, Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě 2) či ve dvou dílech filmové série Kameňák. Zatímco v Kameňáku 2 si zahrál tělocvikáře, po kterém marně toužily všechny jeho kolegyně, jelikož mu hlavu zamotala doktorka v podání Heleny Vondráčkovéve čtvrtém díle se objevil krátce jako gay.

Vyzkoušel si i politickou satiru, když se po smrti Miloslava Šimka stal na čas partnerem Zuzany Bubílkové v pořadu Politické harašení aneb S politiky stále netančíme. V roce 2006 se pak Martin Maxa sám neúspěšně pokusil vstoupit do politiky, když kandidoval do Senátu za uskupení Jany Bobošíkové Politika 21.

O MARTINU MAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Maxa není ženatý, protože je podle něj svatba vykradač lásky, ale léta žije s partnerkou SylvouPodle jeho slov spí odděleněSylva mu porodila dvě děti – syna Ivana a dceru Emu. Z dřívějšího manželství má Zpívající těcvikář dceru Barboru. Své potomky vede k pohybu a zdravé výživě, což sám dodržuje. Díky tomu se i on udržuje v dobré kondici, takže nemá problém s nějakou rvačkou.

 

Články o celebritě

Svůdník Maxa vydělává statisíce kreativníma ručičkama! Partnerka nežárlí? Svůdník Maxa vydělává statisíce kreativníma ručičkama! Partnerka nežárlí? Český sexsymbol Martin Maxa (57) je velice kreativní a pořádně se mu to vyplácí! Zpěvák patří mezi… číst článek
Nešťastná tragédie: Martin Maxa zastřelil mladíka! Nešťastná tragédie: Martin Maxa zastřelil mladíka! Z vojny rovnou do basy! Osmdesátá léta minulého století  jsou pro charismatického zpěváka dodnes… číst článek
Martin Maxa (57): Zločin v pokoji nahého Holanďana Martin Maxa (57): Zločin v pokoji nahého Holanďana Poslední dobou trápily zpěváka Martina Maxu (57) nejrůznější zdravotní problémy a velké bolesti.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Iva Marešová
Iva Marešová
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková
zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Debbi (Deborah Kahl)
Debbi (Deborah Kahl)