Martin Maxa | Celebwiki.cz

Martin Maxa

Datum narození: 15.3.1961
Místo narození: Most
Profese: zpěvák, skladatel, herec, tělocvikář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a herec Martin Maxa se proslavil jako namakaný svalovec s kytarou. Kvůli původnímu zaměstnání dostal přezdívku Zpívající tělocvikář.

Sedm let se Martin Maxa, vlastním jménem Ivan Varga, živil jako učitel tělocviku. Hudba ho ale lákala už od mládí. Hrával po klubech, a jeden dokonce vlastnil, dokud mu nezkřížila cesty mafieMartin Maxa se do povědomí široké veřejnosti dostal roku 2000, kdy byl vyhlášen Skokanem roku v anketě Zlatý slavík. V tomtéž roce vydal svou první desku C’est La Vie (To je život).

MARTIN MAXA DOSTAL PODMÍNKU ZA NAPADENÍ

Roku 2001 se svalnatý blonďák s kytarou umístil ve Slavíkovi na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Texty k písním jsou z větší části jeho dílem. Mezi největší hity Martina Maxy patří skladba C’est La Vie a duet s Helenou Vondráčkovou Déja vu.

Kromě zpěvu začal Martin Maxa koketovat s herectvím. Objevil se v muzikálech (např. Tři mušketýři, Naháči...), v několika seriálech (Redakce, Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě 2) či ve dvou dílech filmové série Kameňák. Zatímco v Kameňáku 2 si zahrál tělocvikáře, po kterém marně toužily všechny jeho kolegyně, jelikož mu hlavu zamotala doktorka v podání Heleny Vondráčkovéve čtvrtém díle se objevil krátce jako gay.

Vyzkoušel si i politickou satiru, když se po smrti Miloslava Šimka stal na čas partnerem Zuzany Bubílkové v pořadu Politické harašení aneb S politiky stále netančíme. V roce 2006 se pak Martin Maxa sám neúspěšně pokusil vstoupit do politiky, když kandidoval do Senátu za uskupení Jany Bobošíkové Politika 21.

O MARTINU MAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Maxa není ženatý, protože je podle něj svatba vykradač lásky, ale léta žije s partnerkou SylvouPodle jeho slov spí odděleněSylva mu porodila dvě děti – syna Ivana a dceru Emu. Z dřívějšího manželství má Zpívající těcvikář dceru Barboru. Své potomky vede k pohybu a zdravé výživě, což sám dodržuje. Díky tomu se i on udržuje v dobré kondici, takže nemá problém s nějakou rvačkou.

 

Články o celebritě

Ze slov Maxy mrazí: „Kůži zubaté lacino neprodám!“ Ze slov Maxy mrazí: „Kůži zubaté lacino neprodám!“ Nejsou to jen ženy, které se špatně vyrovnávají s nekompromisními projevy stárnutí. Také zpěvák Martin… číst článek
Svůdník Maxa vydělává statisíce kreativníma ručičkama! Partnerka nežárlí? Svůdník Maxa vydělává statisíce kreativníma ručičkama! Partnerka nežárlí? Český sexsymbol Martin Maxa (57) je velice kreativní a pořádně se mu to vyplácí! Zpěvák patří mezi… číst článek
Nešťastná tragédie: Martin Maxa zastřelil mladíka! Nešťastná tragédie: Martin Maxa zastřelil mladíka! Z vojny rovnou do basy! Osmdesátá léta minulého století  jsou pro charismatického zpěváka dodnes… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Jana Yngland Hrušková
Jana Yngland Hrušková
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec