Miloslav Šimek | Celebwiki.cz

Miloslav Šimek

Datum narození: 7.3.1940
Datum úmrtí: 16.2.2004
Místo narození: Praha
Profese: humorista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Miloslav Šimek byl český humorista komik a spisovatel. Proslul jako partner Jiřího Grossmanna už počátkem 60. let. Do širšího povědomí české veřejnosti vstoupil teprve poté, co vydavatelství Panton začalo vydávat jejich gramofonové desky a když Československá televize pod režijním vedením Jána Roháče začala uvádět jejich semaforské pořady.

Miloslav Šimek se narodil 7.března 1940. Po vystudování Pedagogického institutu se stal učitelem (dějepis, čeština a výtvarná výchova). Na vysoké se Šimek potkal s J. Grossmannem, se kterým založili humoristickou dvojici a vystupovali v divadle Semafor. Jejich vystoupení v divadle měla velký úspěch, kromě toho společně vystupovali ještě v divadélku Slunéčko, kde vznikl základ jejich pozdějších Návštěvních dnů. V průběhu vojenské služby Šimek spoluzaložil divadelní soubor VOJ (Vojenské Jeviště). Po jejím skončení se vrátil ke spolupráci s Grossmannem, se kterým působil až do jeho smrti.

Po smrti Jiřího Grossmanna spolupracoval s Luďkem Sobotou a Petrem Nárožným a od roku 1986 s Jiřím Krampolem. Těsně po sametové revoluci vyvrcholily neshody mezi jednotlivými tvůrčími skupinami v divadle Semafor a skupina Miloslava Šimka byla společně se skupinou Josefa Dvořáka ze Semaforu "odejmuta". V roce 1990 Šimek založil Divadlo Jiřího Grossmanna, kde vystupoval nejprve s Jiřím Krampolem a Uršulou Klukovou, od roku 1995 pak se Zuzanou Bubílkovou (S politiky netančím, Politické harašení). Vyjma své hlavní divadelní činnosti se podílel na založení a organizaci několika zábavných mládežnických klubů. Spolupodílel se také na tvorbě kabaretních pořadů (první se jmenoval Polotrapno).

Šimkova celoživotní partnerka byla Magdaléna Klímová, se kterou se oženil v roce 1962 v neratovské kapli v Orlických horách. Narodily se jim tři dcery – Eva, Magdalena a Hana.
Zemřel předčasně v roce 2004 na vážné onemocnění, které před veřejností dlouho tajil. Vlastně byl tajemstvím zahalen celý jeho soukromý život. Nerad prohrával.

 

 

 

Články o celebritě

Smutné tajemství Jiřího Suchého: Leukemie mi zabila první ženu Smutné tajemství Jiřího Suchého: Leukemie mi zabila první ženu Jiří Suchý (87) o svém soukromí často nemluví, a tak dlouho veřejnost neměla ponětí, kolik bolesti… číst článek
Hegerová v obklíčení: Sousedy vyštval AIRBLB! Hegerová v obklíčení: Sousedy vyštval AIRBLB! Slavnou šansoniérku Hanu Hegerovou (88), která bude brzy slavit 88. narozeniny, zdaleka nermoutí… číst článek
Překvapení na premiéře Čarodějky: Štaidl ukázal novou partnerku, vyzvedl je Artur! Překvapení na premiéře Čarodějky: Štaidl ukázal novou partnerku, vyzvedl je Artur! O největší rozruch se na premiéře očekávaného muzikálového hitu Čarodějka postaral bývalý Gottův… číst článek

Další Spisovatelé

zobrazit profil Blanka Solařová-Calibaba
Blanka Solařová-Calibaba
zobrazit profil Ivo Pejčoch
Ivo Pejčoch
zobrazit profil Rudolf Čechura
Rudolf Čechura
zobrazit profil Radka Třeštíková
Radka Třeštíková
zobrazit profil Jaroslav Rudiš
Jaroslav Rudiš
zobrazit profil Zdeněk  Jirotka
Zdeněk Jirotka
zobrazit profil Benjamin Kuras
Benjamin Kuras
zobrazit profil Ferdinand Peroutka
Ferdinand Peroutka