Luděk Sobota | Celebwiki.cz

Luděk Sobota

Datum narození: 27. 5. 1943
Místo narození: Praha
Profese: herec, komik, dabér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Luděk Sobota byl léta pro značnou část diváků komikem se svérázným stylem nekňuby. Až v seriálu Okresní přebor dostal příležitost předvést, že mu nedělá problém zvládnout i jiné, než jen komediální role.

Luděk Sobota vystudoval dopravní průmyslovku, poté absolvoval herectví na DAMU. Jeho silnou stránkou byla komika, přestože měl schopnost hrát dobře i charizmatičtější role. Zakládal si především na vlastních textech a improvizaci.

JAK LUDĚK SOBOTA PŘIŠEL O SYNA

Komiku nasál v souboru Ypsilon pod vedením Jana Schmida, kde hrál od roku 1968. V letech 1973 až 1990 působil v pražském Semaforu, kde ve scénkách s Miloslavem Šimkem a Petrem Nárožným dovedl k dokonalosti typ svého poplety.

Svůj talent a mnohočetné zkušenosti z divadla dokázal Luděk Sobota zúročit i na stříbrném plátně. Jeho první celovečerní filmy Jáchyme, hoď ho do stroje (1974) a Zítra to roztočíme drahoušku (1976) se staly stálicemi na poli televizní zábavy a studnicemi vtipné hlášky se udržely do dnešních dnů. Po tomto úspěchu byl obsazován i do dalších hlavních rolí, kde nejčastěji spolupracoval se svým divadelním kolegou Petrem Nárožným.

I další filmy jako například Já to tedy beru, šéfe...!, Jen ho nechte, ať se bojí, Co je doma, to se počítá, pánové... nesou nesmazatelnou stopu Luďka Soboty. Pod filmy Nebát se a nekrást a Ještě větší blbec, než jsme doufali se Luděk Sobota zapsal také jako autor námětu a scénáře.

O LUĎKU SOBOTOVI ČTĚTE ZDE>>

Posléze se Luděk Sobota věnoval více než herectví dabingu a scénáristice. Vedl vlastní Směšné divadlo (stálá scéna v Praze na náměstí I. P. Pavlova), kde byl hercem, režisérem i autorem a kde hrála i jeho manželka Adriana. Divadlo v roce 2008 zkrachovalo. V roce 2011 se vrátil na televizní obrazovky v seriálu Okresní přebor, v němž předvedl, že není jen komikem a bavičem.

Se svou druhou ženou Adrianou má herec syna Ladislava (narozen 1988). První manželka Jana mu porodila syna Roberta (narozen 1964). 

 

Články o celebritě

Luděk Sobota slaví 77: Na hostinu přispěl i legendární herec Jiří Wimmer (†57)! Luděk Sobota slaví 77: Na hostinu přispěl i legendární herec Jiří Wimmer (†57)! Dnešního oslavence Luďka Sobotu (77) čeká narozeninové veselí v rodinném kruhu. Všechno nejlepší pop... číst článek
Zeman bez nohy, lov migrantů, mučení Okamury. Nový český seriál se nebojí šíleností Zeman bez nohy, lov migrantů, mučení Okamury. Nový český seriál se nebojí šíleností Nový webový seriál Kapitán Říp, o národním superhrdinovi, jímž je půlmetrový plyšový lvíček, se do p... číst článek
Sobota prozradil tajemství kamaráda Jiřího Wimmera (†57): Zničilo ho bohatství! Sobota prozradil tajemství kamaráda Jiřího Wimmera (†57): Zničilo ho bohatství! Luděk Sobota (76) se s bavičem Jiřím Wimmerem (†57) seznámil už na DAMU. Posléze spolu vystupovali, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi