Luděk Sobota | Celebwiki.cz

Luděk Sobota

Datum narození: 27.5.1943
Místo narození: Praha
Profese: herec, komik, dabér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Luděk Sobota byl léta pro značnou část diváků komikem se svérázným stylem nekňuby. Až v seriálu Okresní přebor dostal příležitost předvést, že mu nedělá problém zvládnout i jiné, než jen komediální role.

Luděk Sobota vystudoval dopravní průmyslovku, poté absolvoval herectví na DAMU. Jeho silnou stránkou byla komika, přestože měl schopnost hrát dobře i charizmatičtější role. Zakládal si především na vlastních textech a improvizaci.

JAK LUDĚK SOBOTA PŘIŠEL O SYNA

Komiku nasál v souboru Ypsilon pod vedením Jana Schmida, kde hrál od roku 1968. V letech 1973 až 1990 působil v pražském Semaforu, kde ve scénkách s Miloslavem Šimkem a Petrem Nárožným dovedl k dokonalosti typ svého poplety.

Svůj talent a mnohočetné zkušenosti z divadla dokázal Luděk Sobota zúročit i na stříbrném plátně. Jeho první celovečerní filmy Jáchyme, hoď ho do stroje (1974) a Zítra to roztočíme drahoušku (1976) se staly stálicemi na poli televizní zábavy a studnicemi vtipné hlášky se udržely do dnešních dnů. Po tomto úspěchu byl obsazován i do dalších hlavních rolí, kde nejčastěji spolupracoval se svým divadelním kolegou Petrem Nárožným.

I další filmy jako například Já to tedy beru, šéfe...!, Jen ho nechte, ať se bojí, Co je doma, to se počítá, pánové... nesou nesmazatelnou stopu Luďka Soboty. Pod filmy Nebát se a nekrást a Ještě větší blbec, než jsme doufali se Luděk Sobota zapsal také jako autor námětu a scénáře.

O LUĎKU SOBOTOVI ČTĚTE ZDE>>

Posléze se Luděk Sobota věnoval více než herectví dabingu a scénáristice. Vedl vlastní Směšné divadlo (stálá scéna v Praze na náměstí I. P. Pavlova), kde byl hercem, režisérem i autorem a kde hrála i jeho manželka Adriana. Divadlo v roce 2008 zkrachovalo. V roce 2011 se vrátil na televizní obrazovky v seriálu Okresní přebor, v němž předvedl, že není jen komikem a bavičem.

Se svou druhou ženou Adrianou má herec syna Ladislava (narozen 1988). První manželka Jana mu porodila syna Roberta (narozen 1964). 

 

Články o celebritě

Patrasová představila nového člena rodiny: Vždyť jsem jinak jako kůl v plotě, říká Patrasová představila nového člena rodiny: Vždyť jsem jinak jako kůl v plotě, říká Konečně trochu radosti. Dáda Patrasová si přinesla domů tříměsíční kočičku. „Je opět černá a můj… číst článek
Imitátor Jablonský slavil 40! Hvězdy se na něj vykašlaly Imitátor Jablonský slavil 40! Hvězdy se na něj vykašlaly Už 20 let imituje desítky známých osobností a politiků, ale ani jeden z nich se neobjevil na jeho… číst článek
Hospodský z Okresního přeboru vzpomíná na Trojana: Kazil jsem mu natáčení! Hospodský z Okresního přeboru vzpomíná na Trojana: Kazil jsem mu natáčení! Během natáčení legendárního seriálu Okresní přebor, se udála spousta vtipných momentů. V pořadu Česká… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay
zobrazit profil Lucie Černíková
Lucie Černíková
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Oskar Hes
Oskar Hes