Marta Vančurová

Marta Vančurová

Datum narození: 7. 9. 1948
Místo narození: Lhotka
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Marta Vančurová je herečka a rodačka ze Lhotky u Prahy, která se proslavila svojí rolí Blanky v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje nebo rolí maminky ve zfilmované povídce Oty Pavla Smrt krásných srnců.

Cesta k herectví Marty Vančurové vedla přes Dětský rozhlasový sbor Bohumila Kulínského, kam pravidelně docházela na zpěv.

Lákalo ji studium fyziky

Po maturitě ze sboru odešla a pracovala v hydrometeorologickém ústavu s pomyšlením na studium fyziky. Vždycky ji lákalo zkusit něco nového, a tak si podala přihlášku na DAMU, kam ji přijali. Jejími spolužáky byly například Kateřina Macháčková, TomášTöpfer, Jiří Lábus, Eva Trejtnarová ad. V první ročníku je dokonce vyučoval Rudolf Hrušínský.

Po úspěšném dokončení studia na DAMU následovalo angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého (dnes Švandovo divadlo). Tam navázala mnoho nových přátelství, zažila nejintenzivnější divadelní práce a získala mnoho cenných zkušeností.

Stala se nedílnou součástí Divada na Vinohradech

Po odchodu z divadla Zdeňka Nejedlého, v roce 1990, ji okamžitě nabídla angažmá Jiřina Jirásková v Divadle na Vinohradech, kde hraje dodnes. Mezi její životní role dozajista patří ztvárnění Blanky v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje, kde zazářila vedle Luďka Soboty.

V roce 1974 na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech byla oceněna Křišťálovým glóbem, jako nejlepší ženský herecký výkon za roli ve filmu Milenci v roce jedna. Marta Vančurová dokonce úspěšně překonala rakovinu prsu.

Zajímavostí je, že babička Marty Vančurové se za svobodna jmenovala Veverková. Jejími příbuznými byli Bratranci Veverkové, kteří vynalezli ruchadlo.

 

Články o celebritě

Ladislav Frej překvapil: Chce to dát dohromady s exmanželkou Steimarovou! A co ona na to? Ladislav Frej překvapil: Chce to dát dohromady s exmanželkou Steimarovou! A co ona na to? Před 16 měsíci Ladislavu Frejovi (80) zemřela jeho snoubenka Gábinka, jeho třetí exmanželka Evelyna ... číst článek
Smutný Ladislav Frej u hrobů dvou osudových žen: Snoubenku Gábi (†56) uložil vedle manželky Věry Galatíkové (†69)! Smutný Ladislav Frej u hrobů dvou osudových žen: Snoubenku Gábi (†56) uložil vedle manželky Věry Galatíkové (†69)! Dvě jeho milované ženy, manželka Věra Galatíková (†69) a snoubenka Gábina Mrkvicová (†56), odpočívaj... číst článek
Tajemství prostitutky z Pitavalu Věry Vlčkové (†45): Zabila ji zákeřná nemoc! Tajemství prostitutky z Pitavalu Věry Vlčkové (†45): Zabila ji zákeřná nemoc! Televizní diváci si nyní herečku Věru Vlčkovou (†45) vybaví jistě především coby vysloužilou prostit... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Robert Urban
Robert Urban
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Kryštof Zapletal
Kryštof Zapletal
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon