Karel Heřmánek

Datum narození: 17. 10. 1947
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Heřmánek s Bartoškou a Zedníčkem hrál divadlo. Stal se principálem a ztvárnil řadu filmových rolí - třeba frajera Huberta, pašeráka Krakonoše či Lucifera.

Vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Poté Karel Heřmánek nastoupil do tamního Divadla na provázku, kde se seznámil s herci Jiřím Bartoškou a Pavlem Zedníčkem. S nimi odešel hrát do Ústi nad Labem a do pražského Divadla Na zábradlí, kde ho proslavili Bratři Karamazovi

KAREL HEŘMÁNEK NAVRHL ZAVŘENÍ DIVADEL KVŮLI COVIDU

Heřmánek založil Divadlo Bez zábradlí

Díky úspěchu na divadelnich prknech Karel Heřmánek stanul před kamerou. Hlavní roli - pašeráka Krakonoše - ztvárnil v rodinné komedii Krakonoš a lyžníci. Zahrál si Lucifera v pohádce Hynka Bočana S čerty nejsou žerty, frajera Huberta pak ve snímku Fešák Hubert. Vysavače nabízel ve smutné komedii Karla Kachyni Smrt krásných srnců.

Po Sametové revoluci 1989 se krom Sovětského svazu rozpadla i scéna avantgardního Divadla Na zábradlí, kde herec Karel Heřmánek stále působil. Zábradlí vzal do vlastních rukou a založil Divadlo Bez zábradlí.

Karel Heřmánek si navíc ještě pronajel Karlovarské městské divadlo, s nímž mu pomáhá jeho druhá žena, herečka a televizní hlasatelka Hana Heřmánková.

V opilosti si Heřmánek prorazil lebku

I přes své vytížení v divadle Karel Heřmánek neopustil filmová plátna ani televizní obrazovky. Jmenujme např. snímky O zapomětlivém černokněžníkovi, Příběhy obyčejného šílenství, Revival, Dědiství aneb Kurva se neříká či drama Lovci a oběti, v němž se na place potkal se synem.

V roce 2009 měl Karel Heřmánek nepříjemnou nehodu, při níž si v opilosti prorazil lebku, ale naštěstí zůstal úraz bez následků.

O KARLU HEŘMÁNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ze dvou manželství má Karel Heřmánek dvě dcery a tři syny: Karolínu, Kristýnu, Josefa, Františka a Karla, který je rovněž hercem

 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Jim Parsons
Jim Parsons
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Anna Kameníková
Anna Kameníková
zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Djimon Hounsou
Djimon Hounsou