Pavel Zedníček | Celebwiki.cz

Pavel Zedníček

Datum narození: 1. 11. 1949
Přezdívka: Čmaňa
Místo narození: Hoštice-Heroltice
Profese: herec, bavič, moderátor, dabér
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Pavel Zedníček se po dlouholetém vztahu oženil s moderátorkou Hanou Kousalovou. Herečka Lucie Zedníčková je jeho adoptivní dcerou z prvního manželství.

Pavel Zedníček se narodil v Hošticích-Herolticích, ale vyrůstal ve Zlíně a sám se označuje jako Valach. Zde také vystudoval Kožařskou průmyslovou školu. Obuví se však živit nechtěl, proto nastoupil na brněnskou JAMU, kde vystudoval herectví a potkal se zde se svými budoucími kolegy a velmi dobrými kamarády Bolkem Polívkou, Karlem Heřmánkem a Miroslavem Donutilem.

Už při studiu využil Pavel Zedníček příležitosti vystupovat v brněnském divadle Husa na provázku, ale po ukončení studia zamířil i se svým kamarádem Karlem Heřmánkem do Činoherního klubu v Ústí nad Labem, kde odehráli čtyři sezóny a poté oba, a s nimi herecký kolega Jiří Bartoška, využili nabídky angažmá v pražském Divadle Na zábradlí.

Trojice společně sehrála mnohá představení. Pavel Zedníček vytvořil nezapomenutelné postavy Hamleta či dona Juana. Po patnácti letech divadlo opoustili a založili vlastní divadlo Bez zábradlí. Pavel Zedníček ale spíše účinkoval na scénách Národního divadla, Divadla ABC, Divadla Globe či Divadla Kalich.

PAVEL ZEDNÍČEK A JÍDZA SMRTI

Koncem 70. let byl novou filmovou hvězdou a v 80. letech šel Pavel Zedníček z role do role. Hrál v žánrově různých rolích, ale nejvíce mu seděly ty komediální. Objevil se ale také např. jako saniťák v seriálu Sanitka, otec ve filmech Veselé Vánoce přejí chobotnice a Chobotnice z 2. patra a byl také jedním z kriminalistů v seriálu Malý pitaval z velkého města.

PAVEL ZEDNÍČEK A JEHO FALEŠNÝ BRATR

V 90. letech si zahrál jednoho přerostlého syna v seriálu Arabela se vrací. Poté ale jeho obsazování oslabilo a Pavel Zedníček roku 1992 přijal nabídku České televize moderovat zábavný soutěžní pořad Kufr, který na obrazovkách vydržel celých 12 let!

V životě Pavla Zedníčka vždy hráli důležitou roli dětští diváci. Nejenže účinkoval v mnoha pohádkách, ale také namluvil řadu večerníčků, jako jsou Příhody kocoura Damiána či Příběhy včelích medvídků. Uplatnil se také v dabingu. Svůj hlas propůjčil El Bundovi v seriálu Ženatý se závazky nebo Franku Lambertovi v oblíbeném seriálu Krok za krokem.

O PAVLU ZEDNÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Zedníček má mnoho koníčků, rád cestuje, zajímá se o létání a hraje na klarinet. Jeho životní partnerkou je scénáristka Hana Kousalová, s níž se po třináctilém vztahu oženil. Předtím byl ženat s tanečnicí Taťánou Staudacherovou-Bártovou, jejíž dcera z předchozího vztahu dnes nosí Zedníčkovo jméno. Herečka Lucie Zedníčková je jeho adoptivní dcerou.

 

Články o celebritě

Nestárnoucí Jana Paulová (65) už stihla předsmrtný úklid! Proč se do něj pustila? Nestárnoucí Jana Paulová (65) už stihla předsmrtný úklid! Proč se do něj pustila? Každý jí hádá minimálně o deset let méně. Usměvavá a šarmantní herečka Jana Paulová (65) si stárnutí... číst článek
Synovec Pavla Zedníčka Jakub (†27) by slavil 30 let: Smrt na Silvestra a rok plný záhad! Synovec Pavla Zedníčka Jakub (†27) by slavil 30 let: Smrt na Silvestra a rok plný záhad! Byl mladý, nadějný herec a doma na něj čekala partnerka s několikaměsíčním miminkem. Život Jakuba Ze... číst článek
7 nejkrásnějších dcer českých celebrit: Jsou z nich modelky, herečky i zpěvačky! 7 nejkrásnějších dcer českých celebrit: Jsou z nich modelky, herečky i zpěvačky! Každý rodič je přesvědčený, že jeho ratolest je tou nejkrásnější na světě. A každý z nich má pravdu.... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Alena Vránová
Alena Vránová
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Simona Lewandowská
Simona Lewandowská
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej