Pavel Zedníček

Datum narození: 1. 11. 1949
Přezdívka: Čmaňa
Místo narození: Hoštice-Heroltice
Profese: herec, bavič, moderátor, dabér
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Pavel Zedníček se po dlouholetém vztahu oženil s moderátorkou Hanou Kousalovou. Herečka Lucie Zedníčková je jeho adoptivní dcerou z prvního manželství.

Ve Zlíně Pavel Zedníček vystudoval Kožařskou průmyslovou školu. Obuví se však živit nechtěl, proto nastoupil na brněnskou JAMU, kde vystudoval herectví.

PAVEL ZEDNÍČEK A JÍDZA SMRTI

Na JAMU se Pavel Zedníček seznámil se svými budoucími kolegy a velmi dobrými kamarády Bolkem Polívkou, Karlem Heřmánkem a Miroslavem Donutilem.

Začínal v Huse na provázku

Už při studiu využil Pavel Zedníček příležitosti vystupovat v brněnském divadle Husa na provázku, ale po ukončení studia zamířil i s Karlem Heřmánkem do Činoherního klubu v Ústí nad Labem, kde odehráli čtyři sezóny, a poté oba a s nimi Jiří Bartoška využili nabídky angažmá v pražském Divadle Na zábradlí.

Trojice společně sehrála mnohá představení. Pavel Zedníček vytvořil nezapomenutelné postavy Hamleta či dona Juana. Po patnácti letech scénu opoustili a založili vlastní divadlo Bez zábradlí. Pavel Zedníček dále účinkoval na scénách Národního divadla, Divadla ABC, Divadla Globe či Divadla Kalich.

Zedníček exceloval v Sanitce či v Pitavalu

Koncem 70. let 20. století byl novou filmovou hvězdou a v 80. letech šel Pavel Zedníček z role do role. Hrál v žánrově různých rolích, ale nejvíce mu seděly ty komediální. Objevil se ale také např. jako saniťák v seriálu Sanitka, otec ve filmech Veselé Vánoce přejí chobotnice a Chobotnice z 2. patra a byl též jedním z kriminalistů v seriálu Malý pitaval z velkého města.

PAVEL ZEDNÍČEK A JEHO FALEŠNÝ BRATR

V 90. letech si zahrál jednoho přerostlého syna v seriálu Arabela se vrací. Poté ale jeho obsazování oslabilo a Pavel Zedníček roku 1992 přijal nabídku České televize moderovat zábavný soutěžní pořad Kufr, který na obrazovkách vydržel celých 12 let!

Namluvil večerníčky či Ela Bundu

V životě Pavla Zedníčka vždy hráli důležitou roli dětští diváci. Nejenže účinkoval v mnoha pohádkách, ale také namluvil řadu večerníčků, jako jsou Příhody kocoura Damiána či Příběhy včelích medvídků. Uplatnil se také v dabingu. Svůj hlas propůjčil Elu Bundovi v seriálu Ženatý se závazky nebo Franku Lambertovi v oblíbeném seriálu Krok za krokem.

O PAVLU ZEDNÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Zedníček má mnoho koníčků: rád cestuje, zajímá se o létání nebo hraje na klarinet.

Životní partnerkou Pavla Zedníčka se stala scénáristka Hana Kousalová, s níž se po třináctilém vztahu oženil. Předtím byl ženat s tanečnicí Taťánou Staudacherovou-Bártovou, jejíž dcera z předchozího vztahu nosí Zedníčkovo jméno. Herečka Lucie Zedníčková je jeho adoptivní dcerou.

 

Články o celebritě

Lucie Vondráčková (42): Kolegovi jsem lezla na nervy! Lucie Vondráčková (42): Kolegovi jsem lezla na nervy!  Daří se jí jako nikdy před tím. Partnera sice po svém boku nemá, přesto si Lucie Vondráčková (42) n... číst článek
Miroslav Donutil (71): Zhubl 11 kilo! Co se s ním děje? Miroslav Donutil (71): Zhubl 11 kilo! Co se s ním děje? Malíř Kristian Kodet (74) si vybral pro rodinné muzeum palác ze 16. století v jeho rodném kraji. Her... číst článek
Seriál Pálava dotočen! Byli jsme tu jak na táboře, bájí Nesvačilová Seriál Pálava dotočen! Byli jsme tu jak na táboře, bájí Nesvačilová Vzhledem k lokalitě uteklo natáčení jako víno. Není divu, že to hercům ani nepřišlo a krásná doba sk... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová
zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Vojtěch Vodochodský
Vojtěch Vodochodský
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Matěj Anděl
Matěj Anděl
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon