Lucie Zedníčková | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Adoptivní dcera herce Pavla Zedníčka se narodila jako Lucie Bártová, po svatbě přijala jméno Pokorná, ale jako herečka je známá coby Lucie Zedníčková.

Pochází z umělecké rodiny, její maminka je tanečnice Taťána Bártová. Když dosáhla Lucie Zedníčková věku osmi let, stal se herec Pavel Zedníček jejím otčímem, neboť si Taťánu Bártovou vzal.

LUCIE ZEDNÍČKOVÁ S DCEROU V MAĎARSKÉ SAUNĚ

Tou dobou už ale měla Lucie Zedníčková první herecké zkušenosti za sebou. Už jako pětiletá se objevila v televizi v dětských pořadech, které uváděla Štěpánka Haničincová.

V deseti letech byla Lucie Zedníčková obsazena do filmu Lásky mezi kapkami deště (kde si zahrál mladičký Lukáš Vaculík) nebo Hodinářova svatební cesta Korálovým mořem (kde se objevili např. Jiří Lábus, Zdeněk Srstka, Roman Skamene ale i oblíbená slovenská dvojice Lasica - Satinský).

Pokud jde o studium, je samozřejmé, že Lucie Zedníčková se rozhodla pro DAMU. Svoji profesionální hereckou kariéru startovala v Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo), působila i v Činoherním klubu a vystupovala s divadelní společností Háta.

Objevila se v řadě seriálů, např. Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera Knoxe, O zvířatech a lidech, Saturnin (kde vytvořila milenecký pár s Ondřejem Havelkou), Hospoda, Ententýky (s Jitkou Schneiderovou si Lucie Zedníčková zahrály matky, které se snaží ulovit chlapa).

Pokud jde o filmy, kromě zmíněných dvou prvních lze uvést třeba pohádku Třetí princ nebo snímky Levé křídlo, Helimadoe, Kanárská spojka, Hrobník či německý Das Siebte Foto (Lucie Zedníčková totiž skvěle ovládá němčinu).

O LUCII ZEDNÍČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Rodinný život se Lucii Zedníčkové úplně nevyvedl. Provdala se za producenta, dramaturga a scenáristu Víta Pokorného, s nímž má dceru Amelii a syna Mikuláše. Ale po několika letech se začaly v médiích objevovat informace o jejich rozvodu. Vít Pokorný se na společenských akcích objevoval po boku jiné ženy. To už ale Lucie Zedníčková žila několik let (zhruba od roku 2008) s hereckým kolegou z Městského divadla v Brně Petrem Štěpánem. Jenže ani tento vztah nevydržl.

Roku 2014 se partnerem slavnější kolegyně Lucie Zedníčkové stal Jaroslav Matějka. Na podzim 2019 však herečka oznámila jejich rozchod a předvedla nového přítele - zvukaře a osvětlovače Miroslava Ollého.

 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Jan Kuželka
Jan Kuželka
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Michalina Olszańska
Michalina Olszańska
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková