Lucie Zedníčková | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Adoptivní dcera herce Pavla Zedníčka se narodila jako Lucie Bártová, po svatbě přijala jméno Pokorná, ale jako herečka je známá coby Lucie Zedníčková.

Pochází z umělecké rodiny, její maminka je tanečnice Taťána Bártová. Když dosáhla Lucie Zedníčková věku osmi let, stal se herec Pavel Zedníček jejím otčímem, neboť si Taťánu Bártovou vzal.

LUCIE ZEDNÍČKOVÁ S DCEROU V MAĎARSKÉ SAUNĚ

Tou dobou už ale měla Lucie Zedníčková první herecké zkušenosti za sebou. Už jako pětiletá se objevila v televizi v dětských pořadech, které uváděla Štěpánka Haničincová.

V deseti letech byla Lucie Zedníčková obsazena do filmu Lásky mezi kapkami deště (kde si zahrál mladičký Lukáš Vaculík) nebo Hodinářova svatební cesta Korálovým mořem (kde se objevili např. Jiří Lábus, Zdeněk Srstka, Roman Skamene ale i oblíbená slovenská dvojice Lasica - Satinský).

Pokud jde o studium, je samozřejmé, že Lucie Zedníčková se rozhodla pro DAMU. Svoji profesionální hereckou kariéru startovala v Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo), působila i v Činoherním klubu a vystupovala s divadelní společností Háta.

Objevila se v řadě seriálů, např. Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera Knoxe, O zvířatech a lidech, Saturnin (kde vytvořila milenecký pár s Ondřejem Havelkou), Hospoda, Ententýky (s Jitkou Schneiderovou si Lucie Zedníčková zahrály matky, které se snaží ulovit chlapa).

Pokud jde o filmy, kromě zmíněných dvou prvních lze uvést třeba pohádku Třetí princ nebo snímky Levé křídlo, Helimadoe, Kanárská spojka, Hrobník či německý Das Siebte Foto (Lucie Zedníčková totiž skvěle ovládá němčinu).

O LUCII ZEDNÍČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Rodinný život se Lucii Zedníčkové úplně nevyvedl. Provdala se za producenta, dramaturga a scenáristu Víta Pokorného, s nímž má dceru Amelii a syna Mikuláše. Ale po několika letech se začaly v médiích objevovat informace o jejich rozvodu. Vít Pokorný se na společenských akcích objevoval po boku jiné ženy. To už ale Lucie Zedníčková žila několik let (zhruba od roku 2008) s hereckým kolegou z Městského divadla v Brně Petrem Štěpánem. Jenže ani tento vztah nevydržl.

Roku 2014 se partnerem slavnější kolegyně Lucie Zedníčkové stal Jaroslav Matějka. Na podzim 2019 však herečka oznámila jejich rozchod a předvedla nového přítele - zvukaře a osvětlovače Miroslava Ollého.

 

 

Články o celebritě

KONEC hvězdy Ordinace: Poslední scény před odchodem... KONEC hvězdy Ordinace: Poslední scény před odchodem... Kamera, klapka a akce! Tohle už Andrea Růžičková, dříve Kerestešová (35) jen tak neuslyší. Alespoň… číst článek
Divoký Mikuláš u českých hvězd: Kdo pustil čerta k dětem a kdo mu přibouchl dveře před kopytem! Divoký Mikuláš u českých hvězd: Kdo pustil čerta k dětem a kdo mu přibouchl dveře před kopytem! Hartusení, hudrování, řetězy a vidle, ale i čáka, andělská svatozář a bělostná křidélka. Mikuláši,… číst článek
Nezapomenutelné mejdany roku 2019: Odhalený rozkrok Puhajkové a kobercové válení na oslavě Novy! Nezapomenutelné mejdany roku 2019: Odhalený rozkrok Puhajkové a kobercové válení na oslavě Novy! Televize Nova slavila v únoru 25 let od svého vzniku, a tak nemohl chybět velkolepý mejdan. Ten pro… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Pavla Vojáčková
Pavla Vojáčková
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil František Derfler
František Derfler