Zuzana Slavíková | Celebwiki.cz

Zuzana Slavíková

Datum narození: 13. 5. 1965
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka, dabérka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka, dabérka a moderátorka Zuzana Slavíková, dlouholetá členka souboru Divadla pod Palmovkou, se televizním divákům vryla do paměti rolí Arlety v seriálu Přístav.

Zuzana Slavíková pochází z herecké rodiny, takže není divu, že se před kamerou objevila již jako dítě - v roce 1976 v Pohádce z větrného lesa. První hlavní roli, a to společně s Miroslavem Donutilem, ztvárnila v televizním dramatu Valčík na uvítanou (1995), natočeném podle knihy slavného publicisty Ferdinanda Peroutky.

Herečka Zuzana Slavíková byla obsazena do řady seriálů: Detektiv Tomsa, Četnické humoresky, Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Okno do hřbitova, Stavby v Benátkách, Kriminálka Anděl, Případy 1. oddělení. Nejvíce široké veřejnosti utkvěla v paměti zřejmě jako rázná zdravotní sestra Arleta, přítelkyně zubaře Jonáše v podání Bohumila Klepla v seriálu TV Prima Přístav. Kromě seriálů hrála v řadě televizních inscenací (Stromy umírají vstoje, Hospoda u bílé kočičky, Bludičky). Na stříbrném plátně ji diváci mohli vidět v komediích Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů, Jána Nováka Kameňák 4, Jiřího Chlumského Dvojníci s Ondřejem Sokolem, Jakubem Kohákem a Jitkou Schneiderovou v hlavních rolích. Zuzana Slavíková je též ostřílená dabérka. Seznam postav, jimž propůjčila svůj hlas, je stejně tak velmi dlouhý jako rozmanitý. V roce 2002 pracovala v TV Nova, ve které moderovala pořad Nejslabší! Máte padáka!.

STRAŠNÉ CHVÍLE ZUZANY SLAVÍKOVÉ

Zuzana Slavíková vyrůstala v rodině herců. Jejím otcem byl herec Oldřich Slavík (1933–1996) a její matkou je herečka Ludmila Slancová-Slavíková (narozena 1941). Po gymnáziu se neúspěšně pokusila dostat na práva. Poté tři roky pracovala v Českém rozhlasu Brno jako magnetofonistka osmistopého magnetofonu a asistentka režie. V roce 1986 začala studovat JAMU (obor syntetických divadelních žánrů), kterou absolvovala rolí Taťány v činoherní inscenaci Puškin – Oněgin. Posléze nastoupila do angažmá v tehdejším Státním divadle v Brně (nyní Národní divadlo v Brně). Jmenujme některé z jejích rolí: Julie (Romeo a Julie), Violena (Zvěstování panně Marii), Markétka (Faust), Maryša (Maryša), Markýza de Merteuil (Nebezpečné vztahy), kněžna (Lucerna), Margita Pikolová (Veselé paničky windsorské), Paní Boylová (Past na myši), Alžběta (Richard III.).

Roku 2007 se Zuzana Slavíková stala členkou Divadla pod Palmovkou. Zde hrála např. v představeních Smutek sluší Elektře, Gazdina roba, Ať žije královna!, Přelet nad kukaččím hnízdem, Báječná neděle v parku Crève Coeur, Cyrano z Bergeracu, Nájemníci pana Swana či Tramvaj do stanice Touha. Účinkovala také v inscenacích Othello a Jindřich IV., které byly uvedeny na Pražském hradě v rámci Letních shakespearovských slavností.

VŠE O ZUZANĚ SLAVÍKOVÉ NAJDETE ZDE

S manželem Tomášem Čisárikem (narozen 1967), který je zvukař v dabingu, má Zuzana Slavíková dvě děti - syna Jakuba a dceru Barboru. Její tchyně je herečka Anděla Čisáriková, rozená Nechvátalová (1941).

 

Články o celebritě

Proměna Slavíkové z Nejslabší, máte padáka! Krátké vlasy a místo botoxu kila navíc! Proměna Slavíkové z Nejslabší, máte padáka! Krátké vlasy a místo botoxu kila navíc! Před časem Zuzana Slavíková (54) šokovala veřejnost radikální změnou účesu a několika kilogramy naví... číst článek
Proměna Slavíkové z Nejslabší, máte padáka! Krátké vlasy a místo botoxu kila navíc! Proměna Slavíkové z Nejslabší, máte padáka! Krátké vlasy a místo botoxu kila navíc! Před časem Zuzana Slavíková (54) šokovala veřejnost radikální změnou účesu a několika kilogramy naví... číst článek
Totální proměna Slavíkové: OPERACE! KVŮLI HŘÍCHŮM Z MLÁDÍ! Totální proměna Slavíkové: OPERACE! KVŮLI HŘÍCHŮM Z MLÁDÍ! Na první pohled by nikdo neřekl, že tohle je ta pověstná ranařka z pořadu Nejslabší! Máte padáka! Zu... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Jana Plodková
Jana Plodková