Zuzana Slavíková | Celebwiki.cz

Zuzana Slavíková

Datum narození: 13.5.1965
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka, dabérka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka, dabérka a moderátorka Zuzana Slavíková, dlouholetá členka souboru Divadla pod Palmovkou, se televizním divákům vryla do paměti rolí Arlety v seriálu Přístav.

Zuzana Slavíková pochází z herecké rodiny, takže není divu, že se před kamerou objevila již jako dítě - v roce 1976 v Pohádce z větrného lesa. První hlavní roli, a to společně s Miroslavem Donutilem, ztvárnila v televizním dramatu Valčík na uvítanou (1995), natočeném podle knihy slavného publicisty Ferdinanda Peroutky.

Herečka Zuzana Slavíková byla obsazena do řady seriálů: Detektiv Tomsa, Četnické humoresky, Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Okno do hřbitova, Stavby v Benátkách, Kriminálka Anděl, Případy 1. oddělení. Nejvíce široké veřejnosti utkvěla v paměti zřejmě jako rázná zdravotní sestra Arleta, přítelkyně zubaře Jonáše v podání Bohumila Klepla v seriálu TV Prima Přístav. Kromě seriálů hrála v řadě televizních inscenací (Stromy umírají vstoje, Hospoda u bílé kočičky, Bludičky). Na stříbrném plátně ji diváci mohli vidět v komediích Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů, Jána Nováka Kameňák 4, Jiřího Chlumského Dvojníci s Ondřejem Sokolem, Jakubem Kohákem a Jitkou Schneiderovou v hlavních rolích. Zuzana Slavíková je též ostřílená dabérka. Seznam postav, jimž propůjčila svůj hlas, je stejně tak velmi dlouhý jako rozmanitý. V roce 2002 pracovala v TV Nova, ve které moderovala pořad Nejslabší! Máte padáka!.

STRAŠNÉ CHVÍLE ZUZANY SLAVÍKOVÉ

Zuzana Slavíková vyrůstala v rodině herců. Jejím otcem byl herec Oldřich Slavík (1933–1996) a její matkou je herečka Ludmila Slancová-Slavíková (narozena 1941). Po gymnáziu se neúspěšně pokusila dostat na práva. Poté tři roky pracovala v Českém rozhlasu Brno jako magnetofonistka osmistopého magnetofonu a asistentka režie. V roce 1986 začala studovat JAMU (obor syntetických divadelních žánrů), kterou absolvovala rolí Taťány v činoherní inscenaci Puškin – Oněgin. Posléze nastoupila do angažmá v tehdejším Státním divadle v Brně (nyní Národní divadlo v Brně). Jmenujme některé z jejích rolí: Julie (Romeo a Julie), Violena (Zvěstování panně Marii), Markétka (Faust), Maryša (Maryša), Markýza de Merteuil (Nebezpečné vztahy), kněžna (Lucerna), Margita Pikolová (Veselé paničky windsorské), Paní Boylová (Past na myši), Alžběta (Richard III.).

Roku 2007 se Zuzana Slavíková stala členkou Divadla pod Palmovkou. Zde hrála např. v představeních Smutek sluší Elektře, Gazdina roba, Ať žije královna!, Přelet nad kukaččím hnízdem, Báječná neděle v parku Crève Coeur, Cyrano z Bergeracu, Nájemníci pana Swana či Tramvaj do stanice Touha. Účinkovala také v inscenacích Othello a Jindřich IV., které byly uvedeny na Pražském hradě v rámci Letních shakespearovských slavností.

VŠE O ZUZANĚ SLAVÍKOVÉ NAJDETE ZDE

S manželem Tomášem Čisárikem (narozen 1967), který je zvukař v dabingu, má Zuzana Slavíková dvě děti - syna Jakuba a dceru Barboru. Její tchyně je herečka Anděla Čisáriková, rozená Nechvátalová (1941).

 

Články o celebritě

Totální proměna Slavíkové: OPERACE! KVŮLI HŘÍCHŮM Z MLÁDÍ! Totální proměna Slavíkové: OPERACE! KVŮLI HŘÍCHŮM Z MLÁDÍ! Na první pohled by nikdo neřekl, že tohle je ta pověstná ranařka z pořadu Nejslabší! Máte padáka!… číst článek
Stašová po kolapsu: Nemoc přišla ze dne na den! Stašová po kolapsu: Nemoc přišla ze dne na den! Zdravá jako řípa! Herečka Simona Stašová (64) ani ne před měsícem ležela v nemocnici na kapačkách.… číst článek
Vyhublá Stašová po kolapsu poprvé na veřejnosti! Konečně zdravá? Vyhublá Stašová po kolapsu poprvé na veřejnosti! Konečně zdravá? Ze dne na den musela do špitálu a vůbec netušila, zda jí zaberou silná antibiotika. Teď se Simona… číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Zuzana Geislerová
Zuzana Geislerová
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach