Zuzana Slavíková

Datum narození: 13. 5. 1965
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka, dabérka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zuzana Slavíková, dlouholetá členka souboru Divadla pod Palmovkou, se televizním divákům vryla do paměti rolí Arlety v seriálu Přístav.

Pochází z herecké rodiny, takže není divu, že se před kamerou objevila již jako dítě - v roce 1976 v Pohádce z větrného lesa. První hlavní roli, a to společně s Miroslavem DonutilemZuzana Slavíková ztvárnila v televizním dramatu Valčík na uvítanou (1995), natočeném podle knihy slavného publicisty Ferdinanda Peroutky.

Slavíková hrála v Ulici i v Ordinaci

Herečka Zuzana Slavíková byla obsazena do řady seriálů: Detektiv Tomsa, Četnické humoresky, Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Okno do hřbitova, Stavby v Benátkách, Kriminálka Anděl, Případy 1. oddělení.

Snad nejvíce Zuzana Slavíková široké veřejnosti utkvěla v paměti jako rázná zdravotní sestra Arleta, přítelkyně zubaře Jonáše v podání Bohumila Klepla, v seriálu TV Prima Přístav.

Zuzana Slavíková je skvělá dabérka

Kromě seriálů Zuzana Slavíková hrála v řadě televizních inscenací (Stromy umírají vstoje, Hospoda u bílé kočičky, Bludičky). Na stříbrném plátně ji diváci mohli vidět v komediích Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů, Jána Nováka Kameňák 4, Jiřího Chlumského Dvojníci s Ondřejem Sokolem, Jakubem Kohákem a Jitkou Schneiderovou v hlavních rolích.

Zuzana Slavíková je též ostřílená dabérka. Seznam postav, jimž propůjčila svůj hlas, je stejně tak velmi dlouhý jako rozmanitý. V roce 2002 pracovala v TV Nova, ve které moderovala pořad Nejslabší! Máte padáka!

STRAŠNÉ CHVÍLE ZUZANY SLAVÍKOVÉ

Otcem Zuzany Slavíkové byl herec Oldřich Slavík (1933 -1996) a matkou je herečka Ludmila Slancová-Slavíková (*1941). Po gymnáziu se neúspěšně pokusila dostat na práva. Poté tři roky pracovala v Českém rozhlasu Brno jako magnetofonistka osmistopého magnetofonu a asistentka režie.

Zazářila na divadelních prknech

V roce 1986 Zuzana Slavíková začala studovat JAMU (obor syntetických divadelních žánrů), kterou absolvovala rolí Taťány v činoherní inscenaci Puškin - Oněgin. Posléze nastoupila do angažmá v tehdejším Státním divadle v Brně (nyní Národní divadlo v Brně). Jmenujme některé z jejích rolí: Julie (Romeo a Julie), Violena (Zvěstování panně Marii), Markétka (Faust), Maryša (Maryša), Markýza de Merteuil (Nebezpečné vztahy), kněžna (Lucerna), Margita Pikolová (Veselé paničky windsorské), Paní Boylová (Past na myši), Alžběta (Richard III.).

Roku 2007 se Zuzana Slavíková stala členkou Divadla pod Palmovkou. Zde hrála např. v představeních Smutek sluší Elektře, Gazdina roba, Ať žije královna!, Přelet nad kukaččím hnízdem, Báječná neděle v parku Crève Coeur, Cyrano z Bergeracu, Nájemníci pana Swana či Tramvaj do stanice Touha. Účinkovala také v inscenacích Othello a Jindřich IV., které byly uvedeny na Pražském hradě v rámci Letních shakespearovských slavností.

O ZUZANĚ SLAVÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Tomášem Čisárikem (*1967), který je zvukař v dabingu, má Zuzana Slavíková syna Jakuba a dceru Barboru.

 

Články o celebritě

Moderátorka Peče celá země Tereza Bebarová: Když přiberu, vypadám jak lízátko! Moderátorka Peče celá země Tereza Bebarová: Když přiberu, vypadám jak lízátko! Je sice na mateřské, pauzu si dává v pražském Divadle na Vinohradech i v seriálu Ulice, ale cukrářsk... číst článek
Matouš Ruml, hvězda StarDance: LEST NA EBENA PŘI NATÁČENÍ! Matouš Ruml, hvězda StarDance: LEST NA EBENA PŘI NATÁČENÍ! Nesměl ani muknout! Matouš Ruml (34) musel při natáčení letošní štědrovečení pohádky ČT Princezna a ... číst článek
Proměna Slavíkové z Nejslabší, máte padáka! Krátké vlasy a místo botoxu kila navíc! Proměna Slavíkové z Nejslabší, máte padáka! Krátké vlasy a místo botoxu kila navíc! Před časem Zuzana Slavíková (54) šokovala veřejnost radikální změnou účesu a několika kilogramy naví... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Petra Molnárová
Petra Molnárová
zobrazit profil Ľubomír Roman
Ľubomír Roman
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Veronika Arichteva
Veronika Arichteva