Pavel Řezníček | Celebwiki.cz

Pavel Řezníček

Datum narození: 11.10.1966
Místo narození: Brno
Profese: Herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V mládí tíhl Pavel Řezníček spíše k fotbalu, který hrál za Zbrojovku Brno závodně. V 18 letech, kdy viděl v brněnském Divadle na Provázku inscenaci Bratři Karamazovi, si ale uvědomil, že jeho směřování k divadlu je silnější.

Proto se po přijetí na pražskou DAMU rozhodl ve svých čtyřiadvaceti letech stát hercem. Kromě divadelního herectví vystudoval Pavel Řezníček i divadelní režii.

Svou první divadelní roli získal v Národním divadle, v Shakespearově dramatu Zimní pohádka. Později účinkoval v Divadle Kalich a v roce 2002 režíroval divadelní komedii Rytíř hořící paličky v Městském divadle v Mladé Boleslavi.

U filmu začínal Pavel Řezníček menšími rolemi, například v pohádce Jak si zasloužit princeznu nebo dramatech Milenci a vrazi a Sametoví vrazi. Největší uplatnění nakonec našel v seriálech jako jsou On je žena!, Velmi křehké vztahy, Kriminálka Anděl. Hlavní roli si zahrál také v krimiseriálu České televize Cirkus Bukowski.

Pavel Řezníček zazářil i v oblíbené taneční soutěži Stardance, když hvězdy tančí. Jeho taneční partnerkou byla Lucie Hunčárová, která soutěžila vůbec poprvé a herce si jako tanečního partnera velmi pochvalovala.

Na chvíli si herec od svého řemesla odběhl a tři roky působil na Primě jako produkční zpravodajství. Má mladší sestru, která vystudovala loutkoherectví. Pavel Řezníček je povahově introvert, ale známí o něm tvrdí, že je milý, charismatický a jedná na rovinu.

 

Články o celebritě

Ordinace je zpět! Těšte se na notorického sukničkáře i porod zdravotní sestřičky! Ordinace je zpět! Těšte se na notorického sukničkáře i porod zdravotní sestřičky! Bolestivý porod i první romantická jiskření. Tak rozjitří emoce premiérový díl již patnácté série… číst článek
Dnes startuje nová série! Všechny novinky v Ordinaci! Dnes startuje nová série! Všechny novinky v Ordinaci! Po StarDance, kde tančil v roce 2013, šel z role do role a ze seriálu do seriálu. Naposledy zazářil… číst článek
Ordinace na Nově: Překvapivá náhrada za Etzlera! Ordinace na Nově: Překvapivá náhrada za Etzlera! Jiná tvář, ale stejné chování. Intrikán a podrazák z Ordinace v růžové zharadě 2 Miroslav Etzler… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec
zobrazit profil Jeremy Renner
Jeremy Renner
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová