Pavel Řezníček | Celebwiki.cz

Pavel Řezníček

Datum narození: 11.10.1966
Místo narození: Brno
Profese: Herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V mládí tíhl Pavel Řezníček spíše k fotbalu, který hrál za Zbrojovku Brno závodně. V 18 letech, kdy viděl v brněnském Divadle na Provázku inscenaci Bratři Karamazovi, si ale uvědomil, že jeho směřování k divadlu je silnější.

Proto se po přijetí na pražskou DAMU rozhodl ve svých čtyřiadvaceti letech stát hercem. Kromě divadelního herectví vystudoval Pavel Řezníček i divadelní režii.

Svou první divadelní roli získal v Národním divadle, v Shakespearově dramatu Zimní pohádka. Později účinkoval v Divadle Kalich a v roce 2002 režíroval divadelní komedii Rytíř hořící paličky v Městském divadle v Mladé Boleslavi.

U filmu začínal Pavel Řezníček menšími rolemi, například v pohádce Jak si zasloužit princeznu nebo dramatech Milenci a vrazi a Sametoví vrazi. Největší uplatnění nakonec našel v seriálech jako jsou On je žena!, Velmi křehké vztahy, Kriminálka Anděl. Hlavní roli si zahrál také v krimiseriálu České televize Cirkus Bukowski.

Pavel Řezníček zazářil i v oblíbené taneční soutěži Stardance, když hvězdy tančí. Jeho taneční partnerkou byla Lucie Hunčárová, která soutěžila vůbec poprvé a herce si jako tanečního partnera velmi pochvalovala.

Na chvíli si herec od svého řemesla odběhl a tři roky působil na Primě jako produkční zpravodajství. Má mladší sestru, která vystudovala loutkoherectví. Pavel Řezníček je povahově introvert, ale známí o něm tvrdí, že je milý, charismatický a jedná na rovinu.

 

Články o celebritě

Tragický osud Fialové z Ordinace: Pokus o sebevraždu Tragický osud Fialové z Ordinace: Pokus o sebevraždu Bolestné vzpomínky na nejděsivější období života! Ty ožily hvězdě Kateřině Marii Fialové (22) při… číst článek
Topmodelka Krainová: Zase si rýpla do Verešové! Topmodelka Krainová: Zase si rýpla do Verešové! Kariéra v rekordním čase! Z modelky právničkou bez jakékoliv školy. Simona Krainová (46) už dnes… číst článek
Doktor Suk: Návrat do Ordinace! Po 10 letech... Doktor Suk: Návrat do Ordinace! Po 10 letech... Před deseti lety zmizel ze seriálové Kamenice. Teď se Josef Pejchal (39) alias MUDr. Adam Suk, kterému… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski
zobrazit profil Josef Dvořák
Josef Dvořák
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha