Pavel Řezníček

Pavel Řezníček

Datum narození: 11. 10. 1966
Místo narození: Brno
Profese: Herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Pavel Řezníček v mládí tíhl spíše k fotbalu. Poté, co v Divadle na Provázku viděl Bratry Karamazovi si ovšem uvědomil, že ještě silněji jej to táhne k divadlu.

Nejdříve pracoval jako uvaděč, později jako kulisák. Poté se mu podařilo dostat na DAMU, kde vystudoval herectví a tři roky zde studoval i divadelní režii.

Proto se po přijetí na pražskou DAMU rozhodl ve svých čtyřiadvaceti letech stát hercem. Kromě divadelního herectví vystudoval Pavel Řezníček i divadelní režii.

Svou první divadelní roli získal v Národním divadle, v Shakespearově dramatu Zimní pohádka. Později účinkoval v Divadle Kalich a v roce 2002 režíroval divadelní komedii Rytíř hořící paličky v Městském divadle v Mladé Boleslavi.

Před kameru se dostal přes menší role

U filmu začínal Pavel Řezníček menšími rolemi, například v pohádce Jak si zasloužit princeznu nebo dramatech Milenci a vrazi a Sametoví vrazi. Největší uplatnění nakonec našel v seriálech jako jsou On je žena!, Velmi křehké vztahy, Kriminálka Anděl. Hlavní roli si zahrál také v krimiseriálu České televize Cirkus Bukowski.

Pavel Řezníček zazářil i v oblíbené taneční soutěži Stardance, když hvězdy tančí. Jeho taneční partnerkou byla Lucie Hunčárová, která soutěžila vůbec poprvé a herce si jako tanečního partnera velmi pochvalovala.

Na chvíli si herec od svého řemesla odběhl a tři roky působil na Primě jako produkční zpravodajství. Má mladší sestru, která vystudovala loutkoherectví. Pavel Řezníček je povahově introvert, ale známí o něm tvrdí, že je milý, charismatický a jedná na rovinu.

 

Články o celebritě

SERIÁLOVÁ NOVINKA: M*A*S*H po česku s hvězdným obsazením SERIÁLOVÁ NOVINKA: M*A*S*H po česku s hvězdným obsazením Sotva dotočil jeden seriál, naskočil do druhého! Marek Němec (40) alias doktor Hofbauer z Modrého kó... číst článek
Jan Dolanský v seriálu Slunečná: Víme, proč musel zemřít! Jan Dolanský v seriálu Slunečná: Víme, proč musel zemřít! Když ve Slunečné umíral Jan Dolanský (43) v náručí Evy Burešové (27), nejedna divačka zaplakala. A m... číst článek
Dolanský a jeho konec ve Slunečné: Už je to venku! PROČ MUSEL ZEMŘÍT! Dolanský a jeho konec ve Slunečné: Už je to venku! PROČ MUSEL ZEMŘÍT! Když ve Slunečné umíral Jan Dolanský (43) v náručí Evy Burešové (27), nejedna divačka zaplakala. A m... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Predrag Bjelac
Predrag Bjelac
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop