Pavel Řezníček | Celebwiki.cz

Pavel Řezníček

Datum narození: 11.10.1966
Místo narození: Brno
Profese: Herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V mládí tíhl Pavel Řezníček spíše k fotbalu, který hrál za Zbrojovku Brno závodně. V 18 letech, kdy viděl v brněnském Divadle na Provázku inscenaci Bratři Karamazovi, si ale uvědomil, že jeho směřování k divadlu je silnější.

Proto se po přijetí na pražskou DAMU rozhodl ve svých čtyřiadvaceti letech stát hercem. Kromě divadelního herectví vystudoval Pavel Řezníček i divadelní režii.

Svou první divadelní roli získal v Národním divadle, v Shakespearově dramatu Zimní pohádka. Později účinkoval v Divadle Kalich a v roce 2002 režíroval divadelní komedii Rytíř hořící paličky v Městském divadle v Mladé Boleslavi.

U filmu začínal Pavel Řezníček menšími rolemi, například v pohádce Jak si zasloužit princeznu nebo dramatech Milenci a vrazi a Sametoví vrazi. Největší uplatnění nakonec našel v seriálech jako jsou On je žena!, Velmi křehké vztahy, Kriminálka Anděl. Hlavní roli si zahrál také v krimiseriálu České televize Cirkus Bukowski.

Pavel Řezníček zazářil i v oblíbené taneční soutěži Stardance, když hvězdy tančí. Jeho taneční partnerkou byla Lucie Hunčárová, která soutěžila vůbec poprvé a herce si jako tanečního partnera velmi pochvalovala.

Na chvíli si herec od svého řemesla odběhl a tři roky působil na Primě jako produkční zpravodajství. Má mladší sestru, která vystudovala loutkoherectví. Pavel Řezníček je povahově introvert, ale známí o něm tvrdí, že je milý, charismatický a jedná na rovinu.

 

Články o celebritě

Ošálený režisér Jan Hřebejk na mejdanu: Zamotal se s herečkou! Ošálený režisér Jan Hřebejk na mejdanu: Zamotal se s herečkou! Premiéra filmu Cena za štěstí se proměnila na ovíněnou cestu domů. Jan Hřebejk (51) se nechal »ošálit«… číst článek
Profesor T. Řezníček neustál premiéru a posilněný se skácel na schodech Profesor T. Řezníček neustál premiéru a posilněný se skácel na schodech Schody v Lucerně se vymstily herci Pavlu Řezníčkovi (52). Ten stejně jako Ivana Chýlková (55) dal… číst článek
Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Jeden trhák za druhým. Vybrali jsme pro vás 13 nejočekávanějších českých filmů, které letos míří… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Oldřich Nový
Oldřich Nový
zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Přemysl Pálek
Přemysl Pálek
zobrazit profil Jim Carrey
Jim Carrey
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Tim Robbins
Tim Robbins
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský