Hynek Čermák | Celebwiki.cz

Hynek Čermák

Datum narození: 14.2.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, režisér, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Hynek Čermák, oceněný Českým lvem, se věnuje nejnen české, ale také světové koprodukci.

Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU spolupracoval Hynek Čermák s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, souborem CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Posléze působil na prknech divadla Rokoko, kde byla jeho nejvýznamnější rolí postava Stanleyho v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

HYNEK ČERMÁK JAKO KÁČKO Z FILMU GANGSTER KA

Od roku 2006 byl Hynek Čermák členem Městských divadel pražských, což mu umožnilo vystupovat v 8 divadlech v různých (především epizodních) rolích. Pak si ho vybral Miroslav Krobot do Dejvického divadla, kde získal stálé angažmá roku 2010. Diváci jej mohli vidět např. ve hře podle knihy Irvina Welshe Ucpanej systém.

Kromě divadla se Hynek Čermák objevoval i v nejrůznějších filmech a televizních seriálech. Jmenujme např. Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Poslední sezóna, Četnické humoresky, Vinaři, Až po uši, Zkáza Dejvického divadla, Za oponou nebo v úspěšném seriálu České televize Cirkus Bukowsky, kde exceloval spolu s Pavlem Řezníčkem.

S americkým režisérem Carlem Haberem natočil film Wrong Mr. Johnson, kde si zahrál hlavní roli. V českých filmech se Hynek Čermák objevil ve Svaté čtveřici s Jiřím Langmajerem či ve snímku Nevinnost, za který získal sošku Českého lva.

Na druhou byl Hynek Čermák nominován roku 2020, a to za ztvárnění hlavní role v dramatu Národní třída.

O HYNKU ČERMÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Občas působíi jako režisér divadelních inscenací, reklam a televizních show. Ve volném čase se Hynek Čermák věnuje adrenalinovým sportům a rád fotí. Především momentky svých kolegů v Dejvickém divadle.

S herečkou Danielou Choděrovou Hynek Čermák dvě děti. Pár se rozešel poté, co se herec dal dohromady s o 21 let mladší kolegyní Veronikou Mackovou, již si vzal v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Národní třída: Jan Cina si Českého lva neodnesl Národní třída: Jan Cina si Českého lva neodnesl Herec, zpěvák, dabér a moderátor Jan Cina, který se do povědomí širší divácké obce dostal rolí v… číst článek
Kateřina Janečková z Národní třídu štěstí neměla. Český lev jí unikl Kateřina Janečková z Národní třídu štěstí neměla. Český lev jí unikl Herečka Kateřina Janečková, která proslula rolí obrýlené šeredky v seriálu Ošklivka Katka, za ztvárnění… číst článek
Hynek Čermák za Vandama Českého lva nedostal Hynek Čermák za Vandama Českého lva nedostal Herec Hynek Čermák byl za ztvárnění hlavní role v dramatu Národní třída, natočeném podle stejnojmenné… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Karla Chadimová
Karla Chadimová
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Jiří Štěpnička
Jiří Štěpnička
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová