Hynek Čermák | Celebwiki.cz

Hynek Čermák

Datum narození: 14. 2. 1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, režisér, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Hynek Čermák, oceněný Českým lvem, se věnuje nejnen české, ale také světové koprodukci.

Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU spolupracoval Hynek Čermák s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, souborem CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Posléze působil na prknech divadla Rokoko, kde byla jeho nejvýznamnější rolí postava Stanleyho v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

HYNEK ČERMÁK JAKO KÁČKO Z FILMU GANGSTER KA

Od roku 2006 byl Hynek Čermák členem Městských divadel pražských, což mu umožnilo vystupovat v 8 divadlech v různých (především epizodních) rolích. Pak si ho vybral Miroslav Krobot do Dejvického divadla, kde získal stálé angažmá roku 2010. Diváci jej mohli vidět např. ve hře podle knihy Irvina Welshe Ucpanej systém.

Kromě divadla se Hynek Čermák objevoval i v nejrůznějších filmech a televizních seriálech. Jmenujme např. Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Poslední sezóna, Četnické humoresky, Vinaři, Až po uši, Zkáza Dejvického divadla, Za oponou nebo v úspěšném seriálu České televize Cirkus Bukowsky, kde exceloval spolu s Pavlem Řezníčkem.

S americkým režisérem Carlem Haberem natočil film Wrong Mr. Johnson, kde si zahrál hlavní roli. V českých filmech se Hynek Čermák objevil ve Svaté čtveřici s Jiřím Langmajerem či ve snímku Nevinnost, za který získal sošku Českého lva.

Na druhou byl Hynek Čermák nominován roku 2020, a to za ztvárnění hlavní role v dramatu Národní třída.

O HYNKU ČERMÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Občas působíi jako režisér divadelních inscenací, reklam a televizních show. Ve volném čase se Hynek Čermák věnuje adrenalinovým sportům a rád fotí. Především momentky svých kolegů v Dejvickém divadle.

S herečkou Danielou Choděrovou Hynek Čermák dvě děti. Pár se rozešel poté, co se herec dal dohromady s o 21 let mladší kolegyní Veronikou Mackovou, již si vzal v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Luděk Sobota o zklamaných milenkách: Jedna spáchala sebevraždu! Luděk Sobota o zklamaných milenkách: Jedna spáchala sebevraždu! Televizní Silvestr diváky tentokrát příliš nenadchl, nejsledovanějším z pořadů byla státní hymna... ... číst článek
Český lev ONLINE: Pohořely Havlová i Janžurová, pak je podpírali, králem je Nabarvené ptáče Český lev ONLINE: Pohořely Havlová i Janžurová, pak je podpírali, králem je Nabarvené ptáče V pražském Rudolfinu se rozdávaly výroční ceny České filmové a televizní akademie Český lev. Kdo na ... číst článek
Předávání Českých lvů: Dycky Most!? Předávání Českých lvů: Dycky Most!? Rudolfinum v centru metropole bude dnes večer hostit předávání Českých lvů za rok 2019! Sošku může z... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta
zobrazit profil Billy Crudup
Billy Crudup
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Jan Kuželka
Jan Kuželka
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala