Hynek Čermák

Datum narození: 14.2.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, režisér, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Hynek Čermák, oceněný Českým lvem, se věnuje nejnen české, ale také světové koprodukci.

Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU spolupracoval Hynek Čermák s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, souborem CD 94, Divadelním spolkem Kašpar, Divadlem v Řeznické a byl v angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Posléze působil na prknech divadla Rokoko, kde byla jeho nejvýznamnější rolí postava Stanleyho v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

HYNEK ČERMÁK JAKO KÁČKO Z GANGSTER KY

Od roku 2006 byl Hynek Čermák členem Městských divadel pražských, což mu umožnilo vystupovat v 8 divadlech v různých (především epizodních) rolích. Pak si ho vybral Miroslav Krobot do Dejvického divadla, kde získal stálé angažmá roku 2010. Diváci jej mohli vidět např. ve hře podle knihy Irvina Welshe Ucpanej systém.

Kromě divadla se Hynek Čermák objevoval i v nejrůznějších filmech a televizních seriálech. Jmenujme např. Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Poslední sezóna, Četnické humoresky a v úspěšném seriálu České televize Cirkus Bukowsky, kde exceloval spolu s Pavlem Řezníčkem.

S americkým režisérem Carlem Haberem natočil film Wrong Mr. Johnson, kde si zahrál hlavní roli. V českých filmech se Hynek Čermák objevil ve Svaté čtveřici s Jiřím Langmajerem a ve snímku Nevinnost, za který získal sošku Českého lva.

O HYNKU ČERMÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Občas působíi jako režisér divadelních inscenací, reklam a televizních show. Ve volném čase se Hynek Čermák věnuje adrenalinovým sportům a rád fotí. Především momentky svých kolegů v Dejvickém divadle.

S herečkou Danielou Choděrovou Hynek Čermák dvě děti. Pár se rozešel poté, co se herec dal dohromady s o 21 let mladší kolegyní Veronikou Mackovou, již si vzal v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Druhá série Rapla odstartovala nahotou: Čermák udal své akty! Druhá série Rapla odstartovala nahotou: Čermák udal své akty! Pěkně zostra začala druhá série krimi seriálu Rapl. Nejen herečky, ale i herci šli doslova s kůží… číst článek
Pokračování Rapla diváky trochu zklamalo! Nuda a amatérské chyby, říkají po prvním dílu Pokračování Rapla diváky trochu zklamalo! Nuda a amatérské chyby, říkají po prvním dílu Detektiv Kuneš v podání Hynka Čermáka (45) se vrátil zpět na televizní obrazovky. Česká televize… číst článek
Dvojitý zásah České televize: Premiéry Rapl 2 a Most! ovládly sledovanost Dvojitý zásah České televize: Premiéry Rapl 2 a Most! ovládly sledovanost Herci Hynek Čermák (45) a Martin Hofmann (40) se stali hrdiny pondělního večera na České televizi.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub
zobrazit profil Gary Oldman
Gary Oldman
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Karel Roden
Karel Roden
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.