Predrag Bjelac | Celebwiki.cz
Predrag Bjelac

Predrag Bjelac

Datum narození: 3. 6. 1962
Přezdívka: Pedja
Místo narození: Bělahrad
Výška: 195 cm
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Srbský herec Predrag Bjelac, jehož vizáž předurčuje k rolím zejména nesmlouvavých a strach budících postav, skvěle ztvárnil albánského bosse ve dvojdílném filmu Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan. Srb - zvaný Pedja - se objevil i v Harrym Potterovi.

Když v bývalé Jugoslávii vypukla válka (rok 1991), tak se měl Srb Predrag Bjelac rozhodnout, na jakou stranu narukuje. To ovšem odmítl, a odešel do tehdejšího Československa. Zde začal podnikat. Nejprve založil videodistribuční společnost a později začal vést, společně se svou manželkou Katarinou, obchod s oblečením na velmi lukrativním místě – na pražském Václavském náměstí.

PREDRAG BJELAC – MUŽ, KTERÝ BUDÍ RESPEKT

Jeho kariéra herce přesáhla hranice postkomunistických zemí. Stal se součástí různých evropských filmových produkcí (Harrisnovy květy či The Final Victim). Americké i evropské publikum jej mohlo vidět v malé roli v komedii Eurotrip. V Anglii se Bjelac objevil ve dvoudílném televizním filmu Válečníci, kde mu byli hereckými partnery Damian Lewis a Ioan Gruffudd. Hrál také ve filmu Charles II. po boku Rufuse Sewella. Jeho zatím nejznámější role - alespoň, co se světového měřítka týče – je postava ředitele chlapecké školy v Kruvalu, Igora Karkarova, a to ve čtvrtém pokračování filmu o kouzelnickém synkovi Harrym Potterovi, jménem Harry Potter a Ohnivý pohárPedja hrál také v remaku hororové klasiky Satan přichází.

V české produkci jej diváci mohou spatřit v roli pravé ruky hlavního hrdiny dvojdílného filmu Gangster Ka a Gankgter Ka: Afričan, natočené podle dramatického životního příběhu podnikatele Radovana Krejčíře, který byl obviněn jak v Česku, tak v JAR z řady vážných zločinů. Hlavní roli "Káčka" si ve snímku zahrál Hynek Čermák. V ČR si Pedja dále zahrál v seriálu Dobrá čtvrť nebo ve filmu Ro(c)k podvraťáků.

Predrag Bjelac vystudoval na Bělehradské univerzitě dramatických umění. Hereckou kariéru začal ve své rodné vlasti; je zde stále jednou z předních osobností televize a filmu. Nyní žije v Česku, kde se oženil s Běloruskou Katarinou.

 

Další Herci

zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská
zobrazit profil Jaroslav Matějka
Jaroslav Matějka
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák
zobrazit profil Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán