Eva Holubová | Celebwiki.cz

Eva Holubová

Datum narození: 7. 3. 1959
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eva Holubová je populární česká herečka, známá především díky filmům Pupendo, Pelíšky nebo Účastníci zájezdu. Jejím manželem je výtvarník Miroslav Zdeněk.

Eva Holubová se začala věnovat herectví už na gymnáziu. Brzy nato se ukázala na avantgardní scéně divadla Sklep. Od hraní ji neodradily ani původní nezdary, kdy se na DAMU dostala až na třetí pokus. Kromě Sklepa hrála ještě ve Studiu Bouře nebo Náhradním divadle moderátora a herce Jana Krause. S ním napsala i knihu Pravdu, prosím! S kamarádkou Ivanou Chýlkovou excelují ve hře Nahniličko, kterou uvádí Divadlo Kalich.

Eva Holubová je považována spíše za herečku komedií. Ty jsou ale často hořkého rázu. Pobaví například v legendárním snímku Pelíšky, v povídkovém filmu Knoflíkáři nebo vedle Bolka Polívky ve snímku Pupendo. Naopak ve filmu o beznaději Requiem pro panenku režiséra Filipa Renče vklouzla do sadistického pláště drastické vychovatelky.  Nezapomenutelná je také jako bývalá manželka Oldřicha Kaisera ve snímcích Líbáš jako bůh a Líbáš jako ďábel.

Eva Holubová získala v roce 2000 Českého lva za výkon ve vedlejší roli ve filmu Ene bene. Na festivalu Tribeca v New Yorku převzala o šest let později ocenění za nejlepší herecký výkon, který předvedla ve filmu Účastníci zájezdu podle předlohy spisovatele Michala Viewegha.

Eva Holubová trpí častými depresemi. V minulosti se je snažila zastrašit alkoholem, nakonec ale boj s depresemi i alkoholem vyhrála. Největším lékem na ně je výtvarník Miroslav Zdeněk. Po dvacetileté známosti si ho ve Spojených státech v tajnosti vzala. Mají dvojčata Adama a Karolínu.

 

Články o celebritě

Do štvanice na "ufňukanou" Pavlínu z MasterChefa se zapojila Eva Holubová! Co jí vzkazuje? Do štvanice na "ufňukanou" Pavlínu z MasterChefa se zapojila Eva Holubová! Co jí vzkazuje? Stačila jedna bageta a soutěžící z MasterChefa Pavlína Lubojatzky (25) málem skončila na hranici! Ře... číst článek
Odložili EET na příští rok, za zrušené festivaly vouchery. Ženy z ANO a ČSSD se přely, Kalousek vytkl chaos Odložili EET na příští rok, za zrušené festivaly vouchery. Ženy z ANO a ČSSD se přely, Kalousek vytkl chaos Poslanci v úterý odhlasovali odklad EET do konce roku. Piráti neuspěli s kuriózním návrhem odložit E... číst článek
Společný návrat Holubové a Polívky na filmová plátna? Herečka má velké plány! Společný návrat Holubové a Polívky na filmová plátna? Herečka má velké plány! Herečka Eva Holubová (61) se do srdcí diváků zapsala rolemi osudem zkoušených žen, byť většinou v ko... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Richard Autner
Richard Autner
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Jaroslava Brousková
Jaroslava Brousková
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková