Eva Holubová

Datum narození: 7. 3. 1959
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eva Holubová se proslavila především díky filmům Pupendo, Pelíšky nebo Účastníci zájezdu. Českého lva dostala za vedlejší roli ve filmu Ene Bene.

Herectví se Eva Holubová začala věnovat už na gymnáziu. Brzy nato se ukázala na avantgardní scéně divadla Sklep. Od hraní ji neodradily ani původní nezdary, kdy se na DAMU dostala až na třetí pokus. Kromě Sklepa hrála ještě ve Studiu Bouře nebo v Náhradním divadle. S kamarádkou Ivanou Chýlkovou excelovaly ve hře Nahniličko, kterou uvedlo Divadlo Kalich.

O EVĚ HOLUBOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Eva Holubová se stala hvězdou komedií

Je považována spíše za herečku komedií. Ty jsou ale často hořkého rázu. Pobaví např. v legendárním snímku Pelíšky, v povídkovém filmu Knoflíkáři nebo vedle Bolka Polívky ve snímku Pupendo. Naopak ve filmu o beznaději Requiem pro panenku režiséra Filipa Renče Eva Holubová vklouzla do sadistického pláště drastické vychovatelky. Nezapomenutelná je také jako bývalá manželka Oldřicha Kaisera ve snímcích Líbáš jako bůh a Líbáš jako ďábel.

Dále mohli diváci talent Evy Holubová obdivovat v komediích Hodinový manžel, Manžel na hodinu, Tátova volha, Kdo tě miloval, Dvě nevěsty a jedna svatba, v tragikomedii Teroristka nebo v dobrodružném snímku Gump - pes, který naučil lidi žít

Holubovou jako asistenta ve Slunečné

Nevyhýbá se ani seriálo tvorbě. Z těch, v nichž Eva Holubová hrála, jmenujme např. Duch český, Náves, Cukrárna, Rudyho má každý rád, Pustina, Dáma a Král nebo Slunečná, kde ztvárnila sympatickou asistentu Hanu.

V roce 2000 Eva Holubová získala Českého lva za výkon ve vedlejší roli ve filmu Ene bene. Na festivalu Tribeca v New Yorku převzala o šest let později ocenění za nejlepší herecký výkon, který předvedla ve filmu Účastníci zájezdu, natočeném podle předlohy spisovatele Michala Viewegha.

Evu Holubovou trápily deprese

Eva Holubová trpí častými depresemi. V minulosti se je snažila zastrašit alkoholem, nakonec ale boj s depresemi i alkoholem vyhrála. Největším lékem na ně je výtvarník Miroslav Zdeněk. Po dvacetileté známosti si ho ve Spojených státech v tajnosti vzala. Mají dvojčata Adama a Karolínu.

 

Články o celebritě

Slavní si inauguraci Pavla užili: Hromadné fotky a Štěpánek s tajemným doprovodem! Slavní si inauguraci Pavla užili: Hromadné fotky a Štěpánek s tajemným doprovodem! Nový prezident Petr Pavel ve čtvrtek složil prezidentský slib a při historické události nechyběla an... číst článek
Eva Holubová slaví 64. narozeniny a dojímá se: Dcera je zázrak, zeťák mi zachránil život Eva Holubová slaví 64. narozeniny a dojímá se: Dcera je zázrak, zeťák mi zachránil život Nebýt svého „zetě“, přítele své dcery Karolíny, Matěje Paprčiaka, Eva Holubová (64) by dnes narozeni... číst článek
Vtípek o Babišovi se Holubové vymstil: Hloupá alkoholička, píší jí lidé Vtípek o Babišovi se Holubové vymstil: Hloupá alkoholička, píší jí lidé Herečka Eva Holubová (63) se svými názory netají. A to ani těmi politickými. Na svém instagramovém p... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Daniel Krejčík
Daniel Krejčík
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší