Bolek Polívka

Datum narození: 31. 7. 1949
Přezdívka: Valašský král
Místo narození: Vizovice
Výška: 187 cm
Profese: herec, komik, moderátor, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bolek Polívka, proslulý Valašský král, skvělý bavič, mim, klaun a dramatik, který moderoval nejen své vlastní pořady, je otcem šesti dětí.

Od mládí hrál ochotnické divadlo. Na střední vystupoval v komickém kvartetu. V Huse na provázku působil hned po absolvování brněnské JAMU. Pantomimu předváděl Bolek Polívka u Borise Hybnera a Ctibora Turby. Zrežíroval vlastní hry Am a Ea, Trosečník nebo Poslední leč. Bolek Polívka spoluzaložil brněnské divadlo Husa na provázku a své vlastní Divadlo Bolka Polívky.

BOLEK POLÍVKA - 10 NEJLEPŠÍCH VYSTOUPENÍ 

Polívka se nevyhýbá ani filmu. Za hraní má i Českého lva

Bolek Polívka opakovaně zazářil i na stříbrném plátně. Zahrál si v muzikálové Baladě pro banditu (s Miroslavem Donutilem) nebo v komedii Muži v naději (s Jiřím Macháčkem). Stal se duší jedné z nejoblíbenějších českých komedií Dědictví aneb Kurvahošigutntág režisérky Věry Chytilové, kde si vystřihl milostné scény s Dagmar Veškrnovou, později Havlovou; objevil se pak i v pokračování natočeném po mnoha letech - Dědictví aneb Kurva se neříká.

Za ztvárnění faráře Holého v dramatu Zapomenuté světlo, v němž hrál s Veronikou Žilkovou, získal sošku Českého lva. Další má za roli ve válečném snímku Musíme si pomáhat. Do povědomí vstoupila také jeho vedlejší role ve filmu Pelíšky. Roku 2017 byl nominován na Českého lva za svůj výkon v pohádce Jiřího Stracha Anděl Páně 2.

O BOLKU POLÍVKOVI ČTĚTE ZDE>>

O svou farmu Bolek Polívka přišel

Valašským králem se Bolek Polívka pasoval v jednom z dílů vlastního pořadu Manéž Bolka Polívky. Krom toho moderoval i Bolkoviny. Na své farmě pořádal nejrůznější akce, například šampionát v házení flinty do žita. Na svou zemi se rád díval ze sedla koně Bilba.

Bohužel podnik, usedlost s názvem Farma Bolka Polívky, kde nejen choval koně, ale také provozoval restauraci, přivedl na buben, a tak musel být v roce 2013 insolvenčním správcem nabídnut k prodeji. Jeho soukromé království tak padlo.

Polívka má šest dětí

Marcelou Černou má Bolek Polívka tři děti - syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu. Další tři jsou z předchozích manželství. Známé je především jeho manželství s Chantal Poullain. S touto francouzskou herečkou navíc ztvárnil nezapomenutelnou dvojci ve filmu Věry Chytilové Šašek a královna. S ní má syna Vladimíra. Dceru Kamilu vychovával s první ženou StanislavouAnnu zplodil s herečkou Evelynou Steimarovou.

S Marcelou Černou se Bolek Polívka tajně oženil v únoru 2020.

 

Články o celebritě

Premiéra filmu Pánský klub patřila krásným ženám! Kdo vzal na červený koberec kolo? Premiéra filmu Pánský klub patřila krásným ženám! Kdo vzal na červený koberec kolo? Dnes večer patřilo kino v Lucerně premiéře české filmové komedie Pánský klub režiséra a scenáristy M... číst článek
Jana Paulová (67) je nadšená babička! Vnučku ale moc často nevídá Jana Paulová (67) je nadšená babička! Vnučku ale moc často nevídá Herečka Jana Paulová (67) si už roky přála být babičkou, ale starší dcera Adéla na mateřství rezigno... číst článek
Polívka, Dulava, Nesvačilová a spol.: Točí nové Vinaře! Polívka, Dulava, Nesvačilová a spol.: Točí nové Vinaře! Sklípky, příroda, vinohrady a především nádherná jihomoravská krajina. To vše bude hrát prim v novém... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Tomáš Karger
Tomáš Karger
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák