Bolek Polívka | Celebwiki.cz

Bolek Polívka

Datum narození: 31. 7. 1949
Přezdívka: Valašský král
Místo narození: Vizovice
Výška: 187 cm
Profese: herec, komik, moderátor, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Bolek Polívka, proslulý Valašský král, skvělý bavič, mim, klaun a dramatik, který moderoval nejen své vlastní pořady, je otcem šesti dětí.

Od mládí hrál ochotnické divadlo. Na střední vystupoval v komickém kvartetu. V Huse na provázku působil hned po absolvování brněnské JAMU. Pantomimu předváděl Bolek Polívka u Borise Hybnera a Ctibora Turby. Zrežíroval vlastní hry Am a Ea, Trosečník nebo Poslední leč. Bolek Polívka spoluzaložil brněnské divadlo Husa na provázku a své vlastní Divadlo Bolka Polívky.

BOLEK POLÍVKA - 10 NEJLEPŠÍCH VYSTOUPENÍ 

Bolek Polívka opakovaně zazářil i na stříbrném plátně. Zahrál si v muzikálové Baladě pro banditu (s Miroslavem Donutilem) nebo v komedii Muži v naději (s Jiřím Macháčkem). Stal se duší jedné z nejoblíbenějších českých komedií Dědictví aneb Kurvahošigutntág režisérky Věry Chytilové, kde si vystřihl milostné scény s Dagmar Veškrnovou, později Havlovou; objevil se pak i v pokračování natočeném po mnoha letech - Dědictví aneb Kurva se neříká. Za ztvárnění faráře Holého v dramatu Zapomenuté světlo, v němž hrál s Veronikou Žilkovou, získal sošku Českého lva. Další má za roli ve válečném snímku Musíme si pomáhat. Do povědomí vstoupila také jeho vedlejší role ve filmu Pelíšky. Roku 2017 byl nominován na Českého lva za svůj výkon v pohádce Jiřího Stracha Anděl Páně 2.

O BOLKU POLÍVKOVI ČTĚTE ZDE>>

Valašským králem se Bolek Polívka pasoval v jednom z dílů vlastního pořadu Manéž Bolka Polívky. Krom toho moderoval i Bolkoviny. Na své farmě pořádal nejrůznější akce, například šampionát v házení flinty do žita. Na svou zemi se rád díval ze sedla koně Bilba. Bohužel podnik, usedlost s názvem Farma Bolka Polívky, kde nejen choval koně, ale také provozoval restauraci, přivedl na buben, a tak musel být v roce 2013 insolvenčním správcem nabídnut k prodeji. Jeho soukromé království tak padlo.

Marcelou Černou má Bolek Polívka tři děti - syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu. Další tři jsou z předchozích manželství. Známé je především jeho manželství s Chantal Poullain. S touto francouzskou herečkou navíc ztvárnil nezapomenutelnou dvojci ve filmu Věry Chytilové Šašek a královna. S ní má syna Vladimíra. Dceru Kamilu vychovával s první ženou StanislavouAnnu zplodil s herečkou Evelynou Steimarovou.

S Marcelou Černou se Bolek Polívka tajně oženil v únoru 2020.

 

Články o celebritě

Mohutný výbuch vyhnal z bytu herečku Steimarovou!  Dcera Polívková ji utěšovala, v domě zemřel muž Mohutný výbuch vyhnal z bytu herečku Steimarovou! Dcera Polívková ji utěšovala, v domě zemřel muž Obrovské neštěstí se přihodilo ve středu ráno v pražských Holešovicích. Jedním z bytů ve Strojnické ... číst článek
První slova Andrey Verešové o tajné oslavě v luxusu: Proč pozvala jen vyvolené?! První slova Andrey Verešové o tajné oslavě v luxusu: Proč pozvala jen vyvolené?! Narozeninová oslava Andrey Verešové (39), kterou ve čtvrtek odpoledne uspořádala na střeše luxusního... číst článek
Otazníky kolem přepadení Polívky (30): Proč nevolal na policii?! Otazníky kolem přepadení Polívky (30): Proč nevolal na policii?! Nad středečním přepadením Vladimíra Polívky (30) se začíná vznášet čím dál víc otazníků. Dokonce pad... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne
zobrazit profil Billy Crudup
Billy Crudup
zobrazit profil Zdeněk Hruška
Zdeněk Hruška
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham
zobrazit profil Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
zobrazit profil Růžena Merunková
Růžena Merunková
zobrazit profil Ivan Dejmal
Ivan Dejmal