Anna Polívková | Celebwiki.cz

Anna Polívková

Datum narození: 24.3.1979
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Anna Polívková je talentovaná herečka a dcera herce Bolka Polívky. V roce 2013 vyhrála taneční soutěž České televize StarDance.

Patří mezi mladé herecké talenty a mimo jiné si také vytančila vítězství v taneční soutěži StarDance – když hvězdy tančí. Půvabná Anna Polívková v sobě nezapře geny svého otce především co se vzhledu týče. Herecký talent podědila nejen po herci Bolku Polívkovi, ale také po matce Evelyně Steimarové. Před lety se dala dohromady s muzikantem Jakubem Xavierem Barem.

Po studiu na pražské konzervatoři studovala Anna Polívková Nonverbální divadlo při HAMU a poté se odstěhovala do Paříže, kde vystudovala Mezinárodní školu pohybového divadla Jacqua Lecoqa. Procestovala Evropu s klaunským pouličním představením Skok kachny a Kanadu s Sabooge Theater Company. Annu Polívkovou jsme mohli vídat v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila postavu doktorky Martiny Hermanové.

Mimo nováckého seriálu jsme Annu Polívkovou mohli vidět ve snímku Bolero, kde ztvárnila roli Ilony Fetkové nebo ve více známé komedii Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu, kde si zahrála ošklivku Jolanu.

V roce 2013 si Anna Polívková vytančila vítězství v taneční soutěži České televize po boku tanečníka Michala Kurtiše. O titul Královny parketu soupeřila s Miss World Taťánou Kuchařovou. Díky soutěži se rozhodla tanci věnovat i nadále.

Seriály, ve kterých si zahrála Anna Polívková:

Na stojáka (2005)

Ordinace v růžové zahradě (2005)

Soukromé pasti (2008)

 

Filmy, ve kterých si zahrála Anna Polívková:

Návrat idiota (1999)

Bolero (2004)

Účastníci zájezdu (2006)

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Probudím se včera (2011)

 

Články o celebritě

Rybář Vágner o lásce k tanečnici ze StarDance: Plazíme se po sobě! Rybář Vágner o lásce k tanečnici ze StarDance: Plazíme se po sobě! Kdykoli Jakub Vágner (37) tančí s Michaelou Novákovou (25), nejeden divák si říká, že tihle dva spolu… číst článek
Bolek Polívka vyvenčil početnou rodinu: Tihle jsou z posledního vrhu, chlubí se Bolek Polívka vyvenčil početnou rodinu: Tihle jsou z posledního vrhu, chlubí se V jedné ruce dlaň své partnerky, v druhé sklenku bublinek. Bolek Polívka (70) vyvezl na filmovou… číst článek
Sametová revoluce byla propadák! Diváky táhla Dáma a Král Sametová revoluce byla propadák! Diváky táhla Dáma a Král Ani v tak významný den, jakým 17. listopad bezpochyby je, nedali čeští televizní diváci přednost… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Petr Oliva
Petr Oliva
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák
zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil Celina Jade
Celina Jade
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger