Anna Polívková

Anna Polívková

Datum narození: 24. 3. 1979
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Anna Polívková je talentovaná herečka a dcera herce Bolka Polívky. V roce 2013 vyhrála taneční soutěž České televize StarDance.

Patří mezi mladé herecké talenty a mimo jiné si také vytančila vítězství v taneční soutěži StarDance – když hvězdy tančí. Půvabná Anna Polívková v sobě nezapře geny svého otce především co se vzhledu týče. Herecký talent podědila nejen po herci Bolku Polívkovi, ale také po matce Evelyně Steimarové. Před lety se dala dohromady s muzikantem Jakubem Xavierem Barem.

Po studiu na pražské konzervatoři studovala Anna Polívková Nonverbální divadlo při HAMU a poté se odstěhovala do Paříže, kde vystudovala Mezinárodní školu pohybového divadla Jacqua Lecoqa. Procestovala Evropu s klaunským pouličním představením Skok kachny a Kanadu s Sabooge Theater Company. Annu Polívkovou jsme mohli vídat v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila postavu doktorky Martiny Hermanové.

Mimo nováckého seriálu jsme Annu Polívkovou mohli vidět ve snímku Bolero, kde ztvárnila roli Ilony Fetkové nebo ve více známé komedii Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu, kde si zahrála ošklivku Jolanu.

V roce 2013 si Anna Polívková vytančila vítězství v taneční soutěži České televize po boku tanečníka Michala Kurtiše. O titul Královny parketu soupeřila s Miss World Taťánou Kuchařovou. Díky soutěži se rozhodla tanci věnovat i nadále.

Seriály, ve kterých si zahrála Anna Polívková:

Na stojáka (2005)

Ordinace v růžové zahradě (2005)

Soukromé pasti (2008)

 

Filmy, ve kterých si zahrála Anna Polívková:

Návrat idiota (1999)

Bolero (2004)

Účastníci zájezdu (2006)

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Probudím se včera (2011)

 

Články o celebritě

Polívka (74) na projekci nového filmu: Nejmladší dceru (16) dohazoval herci! Polívka (74) na projekci nového filmu: Nejmladší dceru (16) dohazoval herci! Propálil možná něco, co neměl. Herecká legenda Bolek Polívka (74) po středeční projekci filmu Sucho ... číst článek
Ples jako Brno: Královnou parketu Kuchařová s novým doprovodem! Ranní foto z postele… Ples jako Brno: Královnou parketu Kuchařová s novým doprovodem! Ranní foto z postele… Udýchaná a nervózní na Ples jako Brno dorazila Taťána Kuchařová (36). Pár kilometrů před moravskou m... číst článek
Jan Onder vzpomínal na StarDance a přiznal: S Kuchařovou jsme měli vyhrát, ale lidem byla sympatičtější Polívková! Jan Onder vzpomínal na StarDance a přiznal: S Kuchařovou jsme měli vyhrát, ale lidem byla sympatičtější Polívková! Před 15 lety se stal králem tanečního parketu, když do finále StarDance dovedl Danu Batulkovou (65),... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Freddie Highmore
Freddie Highmore
zobrazit profil Tahirah Sharif
Tahirah Sharif
zobrazit profil Tereza Bebarová
Tereza Bebarová
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Will Poulter
Will Poulter