Anna Polívková

Anna Polívková

Datum narození: 24. 3. 1979
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Anna Polívková je talentovaná herečka a dcera herce Bolka Polívky. V roce 2013 vyhrála taneční soutěž České televize StarDance.

Patří mezi mladé herecké talenty a mimo jiné si také vytančila vítězství v taneční soutěži StarDance – když hvězdy tančí. Půvabná Anna Polívková v sobě nezapře geny svého otce především co se vzhledu týče. Herecký talent podědila nejen po herci Bolku Polívkovi, ale také po matce Evelyně Steimarové. Před lety se dala dohromady s muzikantem Jakubem Xavierem Barem.

Po studiu na pražské konzervatoři studovala Anna Polívková Nonverbální divadlo při HAMU a poté se odstěhovala do Paříže, kde vystudovala Mezinárodní školu pohybového divadla Jacqua Lecoqa. Procestovala Evropu s klaunským pouličním představením Skok kachny a Kanadu s Sabooge Theater Company. Annu Polívkovou jsme mohli vídat v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila postavu doktorky Martiny Hermanové.

Mimo nováckého seriálu jsme Annu Polívkovou mohli vidět ve snímku Bolero, kde ztvárnila roli Ilony Fetkové nebo ve více známé komedii Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu, kde si zahrála ošklivku Jolanu.

V roce 2013 si Anna Polívková vytančila vítězství v taneční soutěži České televize po boku tanečníka Michala Kurtiše. O titul Královny parketu soupeřila s Miss World Taťánou Kuchařovou. Díky soutěži se rozhodla tanci věnovat i nadále.

Seriály, ve kterých si zahrála Anna Polívková:

Na stojáka (2005)

Ordinace v růžové zahradě (2005)

Soukromé pasti (2008)

 

Filmy, ve kterých si zahrála Anna Polívková:

Návrat idiota (1999)

Bolero (2004)

Účastníci zájezdu (2006)

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Probudím se včera (2011)

 

Články o celebritě

PŘEHLEDNĚ: Všichni vítězové StarDance ...když hvězdy tančí od první řady v roce 2006 PŘEHLEDNĚ: Všichni vítězové StarDance ...když hvězdy tančí od první řady v roce 2006 V jedenácti řadách StarDance tančilo 98 mediálně známých osobností. Ve finálových kolech soutěže vál... číst článek
Ze křtu se stal mejdan: Chantal Poullain a její noční flirt s lékařem Ze křtu se stal mejdan: Chantal Poullain a její noční flirt s lékařem Vypadalo to na poklidný podvečerní křest, ale nakonec se to zvrhlo v mejdan. Šarmantní herečka Chant... číst článek
Nezbedná Chantal Poullain (66): Noční tokání se známým doktorem z IKEMu? Nezbedná Chantal Poullain (66): Noční tokání se známým doktorem z IKEMu? Vypadalo to na poklidný podvečerní křest, ale nakonec se to zvrhlo v mejdan. Šarmantní herečka Chant... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová
zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Jana Janěková ml.
Jana Janěková ml.
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio