Ondrej  Kovaľ

Ondrej Kovaľ

Datum narození: 10. 6. 1979
Místo narození: Bratislava, Slovensko
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec Ondrej Kovaľ se českým divákům představil ve velkofilmu Želary, v komedii Účastníci zájezdu či ve vánoční pohádce Slíbená princezna.

K herectví přivedli Ondřeje Kovaľa rodiče, kteří byli nadšení amatérští loutkáři. Po konzervatoři a bratislavské VŠMU získal angažmá ve Slovenském národním divadle. Zahrál si zde mj. v představeních Apartmán v hoteli Bristol, Fanny a Alexander, Je úžasná!, Mercedes Benz či Skrotenie zlej ženy.

Ondrej Kovaľ je známý také ze slovenské televizní a filmové tvorby. Milovnici českých filmů jej mohli vidět v roli násilníka a opilce ve výpravném snímku Ondřeje Trojana Želary (2003), kde hlavní postavu ztvárnila Aňa Geislerová. Dále si zahrál hudebníka Maxe v komedii Jiřího Vejdělka a Michala Viewegha Účastníci zájezdu (2006) nebo knížete ve vánoční pohádce České televize Slíbená princezna (2016). V příběhu natočeném na motivy Zlatovlásky Karla Jaromíra Erbena se chtěl oženit s princeznou v podání Marty Dancingerové, kterou ale nakonec získá Jiřík alias Jan Cina.

V roce 2007 se Ondrej Kovaľ společně s Milanem Lasicou, Marošem Kramárem, Mariánem Labudou či Soňou Norisovou podílel na projektu Veľkí herci spievajú deťom (kniha s CD).

Ondrej Koval má dceru Julii s kolegyní Zuzanou Norisovou. V únoru 2021 herečka porodila dceru Lilianu.

 

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Stella Zázvorková
Stella Zázvorková
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Oldřich Hajlich
Oldřich Hajlich