Veronika Kánská

Datum narození: 12. 10. 1966
Profese: herečka, knihovnice
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Veronika Kánská se proslavila rolí Blaženy Škopková v sérii Zdeňka Trošky Slunce, seno…, ale poté již žádnou podobnou nabídku nedostala, a pracovala jako knihovnice.

Již od dětství se chtěla Veronika Kánská stát herečkou. Pokusila se o to v rámci několika konkurzů. V šestnácti si ji vyzkoušel režisér Zdeněk Troška, který zrovna hledal adepty do své komedie Bota jménem Melichar. Nevybral ji. Štěstí neměla ani později s pokusem studovat DAMU.

VERONIKA KÁNSKÁ - ZA BLAŽENU 60 KORUN DENNĚ

Na Kánskou si vzpomněl Troška

Na vnadnou blondýnu Veroniku Kánskou si Zdeněk Troška vzpomněl, když točil první díl své dnes již kultovní trilogie Slunce, seno, jahody. Obsadil ji do jedné z ústředních postav, Blaženy Škopkové, dcery nezapomenutelného páru v podání Heleny Růžičkové a Stanislava Třísky.

Tuto roli Veronika Kánská ztvárnila i v pokračování komedie Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno, erotika. Jejím partnerem byl Zdeňkem Troškou objevený neherec Broněk Černý.

Poté si Veroniku Kánskou vybral coby zdravotní sestru Lucii do hudební komedie Discopříběhu 2 (1991) režisér Jaroslav Soukup a později Zdeněk Zelenka do role matky jedné z hlavních postav v podání Filipa Cíla do svého televizního snímku Kanadská noc (2008).

Objevila se ještě v několika dokumentárních filmech věnovaných natáčení trilogie Slunce, seno... a nějakou dobu Veronika Kánská jezdila se zájezdovým představením Heleny Růžičkové.

O VERONICE KÁNSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Poté, co Veronika Kánská zjistila, že herectví není pro ni to pravé, pracovala jako knihovnice.

S partnerem Miroslavem ŠtěrbouVeronika Kánská syna Adama a dceru Annu-Marii, která se v listopadu 2023 provdala za i 31 staršího miliardáře Richarda Chlada.

 

Články o celebritě

Chladova (61) »lumpárnička« při svatbě s dcerou (30) Blaženy ze Slunce, seno…: Dokonale utajené překvapení pro nevěstu! Chladova (61) »lumpárnička« při svatbě s dcerou (30) Blaženy ze Slunce, seno…: Dokonale utajené překvapení pro nevěstu! Miliardář Richard Chlad svou o 31 let mladší manželku Annu-Marii opravdu miluje, protože takové přek... číst článek
Verešová o svém manželství: Má mouchy! Verešová o svém manželství: Má mouchy! Modelka Andrea Verešová (43) o vztahu s Danielem Volopichem (59) mluví minimálně. Před časem se o ma... číst článek
Dcera Blaženy ze Slunce, seno...: Miliardářská svatba na pláži! První FOTO ženicha a nevěsty Dcera Blaženy ze Slunce, seno...: Miliardářská svatba na pláži! První FOTO ženicha a nevěsty A je to tady! Očekávaná svatba miliardáře Richarda Chlada (61) s krásnou Annou (30) dnes proběhla. Z... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiřina Jirásková
Jiřina Jirásková
zobrazit profil Barbara Chichiarelli
Barbara Chichiarelli
zobrazit profil Kirk Douglas
Kirk Douglas
zobrazit profil Vladislav Rousek
Vladislav Rousek
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan