Kryštof Hádek

Datum narození: 10. 3. 1982
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Nadaný a oblíbený herec Kryštof Hádek se do srdcí českých diváků zapsal už v devatenácti letech jako sympatický mladý pilot v Tmavomodrém světě.

Kryštof Hádek už dávno není herecký utřinos. Má za sebou přes dvacet filmů, hraje v několika divadlech, dabuje. Získal křišťálovou sošku Českého lva ve stejnojmenné soutěži. Prosadil se i v Evropě. To všechno by možná nedokázal, nebýt Jany Hádkové, režisérky, filmové publicistky a jeho matky, která ho kvůli hyperaktivitě dala do dramaťáku. Poté nastoupil Kryštof Hádek na Pražskou konzervatoř. Studentské výhody ale ztratil předčasně. Po 120 zameškaných hodinách ho vyhodili. Do školy nechodil ne kvůli videohrám, holkám ani alkoholu, ale kvůli filmu. Začal totiž víc točit. Mezi lety 2003 a 2004 pak studoval herectví na londýnské Academy Of Music And Drama Art.

Do lidských srdcí se Kryštof Hádek vryl rolí mladého pilota Vojtíška z filmu režiséra Jana Svěráka Tmavomodrý svět. Táhlo mu na dvacet, když film dokončil a když mu přinesl nominaci na Českého lva. Tenkrát mu král zvířat utekl. Znovu ho polapil o osm let později za hlavní roli ve filmu Tři sezóny v pekle, kde se vžil do postavy Egona Bondyho, představitele českého undergroundu.

Na svého dalšího Českého lva byl Kryštof Hádek nominován za hlavní roli v psychologickém thrilleru Modelář (2020).

KRYŠTOF HÁDEK MÁ DALŠÍHO LVA

Mezi perličky stříbrného plátna patří také film o podvodu, vínu a lásce Bobule i jeho pokračování 2Bobule, kde se Kryštof Hádek objevil. Dále lyricko-epický Máj nebo nově Signál, kde mu parťáka dělá zpěvák a herec Vojtěch Dyk. Kryštof Hádek také exceluje na divadelních prknech. Pravidelně hraje v Městských divadlech pražských nebo ve Švandově divadle.

Je svobodný. Holky se mu ale líbí. Chodil například s mladou herečkou Terezou Voříškovou (a i dlouho poté, co se rozešli, to mezi nimi pořád pěkně jiskřilo a vraceli se k sobě). Jeho partnerkou byla nějaký čas i Berenika Kohoutová, dcera kontroverzní spisovatelky Ireny Obermannové. Dobře vychází i se svými dvěma staršími bratry – hercem Matějem a lékařem Ondřejem. Miluje cestování po Česku i v zahraničí, rád fotí, jí a spí.

 

Články o celebritě

První díl seriálu 1. MISE: Je to ordinace v zelené zahradě! pohoršují se diváci První díl seriálu 1. MISE: Je to ordinace v zelené zahradě! pohoršují se diváci Přestože podle kalendáře máme ještě pár dní léto, televizní podzim začíná! A s ním nasazují televizn... číst článek
Hvězda Kukaček Marek Adamczyk natáčí film Poslední závod: Maká víc než jeho láska Samková! Hvězda Kukaček Marek Adamczyk natáčí film Poslední závod: Maká víc než jeho láska Samková! Když ho jeho přítelkyně olympijská vítězka Eva Samková (27) před časem vzala na běžky, zpražil ji. T... číst článek
Hvězda Slunečné a Poldy Vladimír Polívka: Jsem Brad Pitt pro chudý! Hvězda Slunečné a Poldy Vladimír Polívka: Jsem Brad Pitt pro chudý! Se svým vzhledem je často obsazován do rolí krasavců a romantických hrdinů. Vladimír Polívka (31) al... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Pavel Kříž
Pavel Kříž
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Marek Adamczyk
Marek Adamczyk
zobrazit profil Tomáš Hanák
Tomáš Hanák