Kryštof Hádek | Celebwiki.cz

Kryštof Hádek

Datum narození: 10. 3. 1982
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Nadaný a oblíbený herec Kryštof Hádek se do srdcí českých diváků zapsal už v devatenácti letech jako sympatický mladý pilot v Tmavomodrém světě.

Kryštof Hádek už dávno není herecký utřinos. Má za sebou přes dvacet filmů, hraje v několika divadlech, dabuje. Získal křišťálovou sošku Českého lva ve stejnojmenné soutěži. Prosadil se i v Evropě. To všechno by možná nedokázal, nebýt Jany Hádkové, režisérky, filmové publicistky a jeho matky, která ho kvůli hyperaktivitě dala do dramaťáku. Poté nastoupil Kryštof Hádek na Pražskou konzervatoř. Studentské výhody ale ztratil předčasně. Po 120 zameškaných hodinách ho vyhodili. Do školy nechodil ne kvůli videohrám, holkám ani alkoholu, ale kvůli filmu. Začal totiž víc točit. Mezi lety 2003 a 2004 pak studoval herectví na londýnské Academy Of Music And Drama Art.

Do lidských srdcí se Kryštof Hádek vryl rolí mladého pilota Vojtíška z filmu režiséra Jana Svěráka Tmavomodrý svět. Táhlo mu na dvacet, když film dokončil a když mu přinesl nominaci na Českého lva. Tenkrát mu král zvířat utekl. Znovu ho polapil o osm let později za hlavní roli ve filmu Tři sezóny v pekle, kde se vžil do postavy Egona Bondyho, představitele českého undergroundu.

KRYŠTOF HÁDEK MÁ DALŠÍHO LVA

Mezi perličky stříbrného plátna patří také film o podvodu, vínu a lásce Bobule i jeho pokračování 2Bobule, kde se Kryštof Hádek objevil. Dále lyricko-epický Máj nebo nově Signál, kde mu parťáka dělá zpěvák a herec Vojtěch Dyk. Kryštof Hádek také exceluje na divadelních prknech. Pravidelně hraje v Městských divadlech pražských nebo ve Švandově divadle.

Je svobodný. Holky se mu ale líbí. Chodil například s mladou herečkou Terezou Voříškovou (a i dlouho poté, co se rozešli, to mezi nimi pořád pěkně jiskřilo a vraceli se k sobě). Jeho partnerkou byla nějaký čas i Berenika Kohoutová, dcera kontroverzní spisovatelky Ireny Obermannové. Dobře vychází i se svými dvěma staršími bratry – hercem Matějem a lékařem Ondřejem. Miluje cestování po Česku i v zahraničí, rád fotí, jí a spí.

 

Články o celebritě

Film k poctě Pilarové (†80): Diváci zhnusení, spílají všem zúčastněným Film k poctě Pilarové (†80): Diváci zhnusení, spílají všem zúčastněným K uctění památky zesnulé Evy Pilarové (†80) zařadila Česká televize hned v sobotu snímek Ach, ta lás... číst článek
Film ke svým osmdesátinám Pilarová (†80) vidět nestihla: ČT ho odvysílá už dnes večer! Film ke svým osmdesátinám Pilarová (†80) vidět nestihla: ČT ho odvysílá už dnes večer! Loni natočila Česká televize ke zpěvaččiným osmdesátinám snímek Ach, ta láska nebeská, televize ho z... číst článek
3Bobule: Dokáže Klára s Honzou zachránit vinařství a svou lásku? 3Bobule: Dokáže Klára s Honzou zachránit vinařství a svou lásku? Komedie 3Bobule se opět odehrává v překrásné krajině moravských vinic. Jen hrdinové dnes již kultovn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi