Kryštof Hádek

Datum narození: 10.3.1982
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Nadaný a oblíbený herec Kryštof Hádek se do srdcí českých diváků zapsal už v devatenácti letech jako sympatický mladý pilot v Tmavomodrém světě.

Kryštof Hádek už dávno není herecký utřinos. Má za sebou přes dvacet filmů, hraje v několika divadlech, dabuje. Získal křišťálovou sošku Českého lva ve stejnojmenné soutěži. Prosadil se i v Evropě. To všechno by možná nedokázal, nebýt Jany Hádkové, režisérky, filmové publicistky a jeho matky, která ho kvůli hyperaktivitě dala do dramaťáku. Poté nastoupil Kryštof Hádek na Pražskou konzervatoř. Studentské výhody ale ztratil předčasně. Po 120 zameškaných hodinách ho vyhodili. Do školy nechodil ne kvůli videohrám, holkám ani alkoholu, ale kvůli filmu. Začal totiž víc točit. Mezi lety 2003 a 2004 pak studoval herectví na londýnské Academy Of Music And Drama Art.

Do lidských srdcí se Kryštof Hádek vryl rolí mladého pilota Vojtíška z filmu režiséra Jana Svěráka Tmavomodrý svět. Táhlo mu na dvacet, když film dokončil a když mu přinesl nominaci na Českého lva. Tenkrát mu král zvířat utekl. Znovu ho polapil o osm let později za hlavní roli ve filmu Tři sezóny v pekle, kde se vžil do postavy Egona Bondyho, představitele českého undergroundu.

KRYŠTOF HÁDEK MÁ DALŠÍHO LVA

Mezi perličky stříbrného plátna patří také film o podvodu, vínu a lásce Bobule i jeho pokračování 2Bobule, kde se Kryštof Hádek objevil. Dále lyricko-epický Máj nebo nově Signál, kde mu parťáka dělá zpěvák a herec Vojtěch Dyk. Kryštof Hádek také exceluje na divadelních prknech. Pravidelně hraje v Městských divadlech pražských nebo ve Švandově divadle.

Je svobodný. Holky se mu ale líbí. Chodil například s mladou herečkou Terezou Voříškovou (a i dlouho poté, co se rozešli, to mezi nimi pořád pěkně jiskřilo a vraceli se k sobě). Jeho partnerkou byla nějaký čas i Berenika Kohoutová, dcera kontroverzní spisovatelky Ireny Obermannové. Dobře vychází i se svými dvěma staršími bratry – hercem Matějem a lékařem Ondřejem. Miluje cestování po Česku i v zahraničí, rád fotí, jí a spí.

 

Články o celebritě

Smolař Vojta Kotek po šesti rozchodech: Sám jako kůl v plotě! Smolař Vojta Kotek po šesti rozchodech: Sám jako kůl v plotě! O zájem dívek a žen neměl nikdy nouzi, přesto je teď herec Vojta Kotek (30) už nějakou dobu sám!… číst článek
Nový Strachův thriller Cvrček: Dlouho jsem se Bohdalové vyhýbal, říká scenárista Nový Strachův thriller Cvrček: Dlouho jsem se Bohdalové vyhýbal, říká scenárista Jeden den, jeden byt, dva úplně odlišní lidé. Na začátku října padla první klapka komorního psychothrilleru… číst článek
Lucka Vondráčková a známý český herec? Tomu se nechce ani věřit! Lucka Vondráčková a známý český herec? Tomu se nechce ani věřit! Zpráva o krachu lásky oblíbené zpěvačky s talentovaným hokejistou šokovala Česko uprostřed prázdnin.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica
zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec