Kryštof Hádek

Datum narození: 10. 3. 1982
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Nadaný a oblíbený herec Kryštof Hádek se do srdcí českých diváků zapsal už v devatenácti letech jako sympatický mladý pilot v Tmavomodrém světě.

Kryštof Hádek už dávno není herecký utřinos. Má za sebou přes dvacet filmů, hraje v několika divadlech, dabuje. Získal křišťálovou sošku Českého lva ve stejnojmenné soutěži. Prosadil se i v Evropě. To všechno by možná nedokázal, nebýt Jany Hádkové, režisérky, filmové publicistky a jeho matky, která ho kvůli hyperaktivitě dala do dramaťáku. Poté nastoupil Kryštof Hádek na Pražskou konzervatoř. Studentské výhody ale ztratil předčasně. Po 120 zameškaných hodinách ho vyhodili. Do školy nechodil ne kvůli videohrám, holkám ani alkoholu, ale kvůli filmu. Začal totiž víc točit. Mezi lety 2003 a 2004 pak studoval herectví na londýnské Academy Of Music And Drama Art.

Do lidských srdcí se Kryštof Hádek vryl rolí mladého pilota Vojtíška z filmu režiséra Jana Svěráka Tmavomodrý svět. Táhlo mu na dvacet, když film dokončil a když mu přinesl nominaci na Českého lva. Tenkrát mu král zvířat utekl. Znovu ho polapil o osm let později za hlavní roli ve filmu Tři sezóny v pekle, kde se vžil do postavy Egona Bondyho, představitele českého undergroundu.

Na svého dalšího Českého lva byl Kryštof Hádek nominován za hlavní roli v psychologickém thrilleru Modelář (2020).

KRYŠTOF HÁDEK MÁ DALŠÍHO LVA

Mezi perličky stříbrného plátna patří také film o podvodu, vínu a lásce Bobule i jeho pokračování 2Bobule, kde se Kryštof Hádek objevil. Dále lyricko-epický Máj nebo nově Signál, kde mu parťáka dělá zpěvák a herec Vojtěch Dyk. Kryštof Hádek také exceluje na divadelních prknech. Pravidelně hraje v Městských divadlech pražských nebo ve Švandově divadle.

Je svobodný. Holky se mu ale líbí. Chodil například s mladou herečkou Terezou Voříškovou (a i dlouho poté, co se rozešli, to mezi nimi pořád pěkně jiskřilo a vraceli se k sobě). Jeho partnerkou byla nějaký čas i Berenika Kohoutová, dcera kontroverzní spisovatelky Ireny Obermannové. Dobře vychází i se svými dvěma staršími bratry – hercem Matějem a lékařem Ondřejem. Miluje cestování po Česku i v zahraničí, rád fotí, jí a spí.

 

Články o celebritě

Závěr seriálu Volha: Všechny soulože práskače Pekárka! Závěr seriálu Volha: Všechny soulože práskače Pekárka! Šeď života za komunistů si oživoval žhavým sexem s milenkami. A o »řezivo« – tak ženy bral – neměl K... číst článek
Naděje pro fanoušky Volhy! Natočí pokračování? Naděje pro fanoušky Volhy! Natočí pokračování? Česká televize v neděli večer odvysílala poslední díl úspěšné minisérie Volha. Diváci si v diskuzích... číst článek
Hádek v seriálu Volha: Zestárnul o 30 let! Kvůli plešatění si musel přivstat Hádek v seriálu Volha: Zestárnul o 30 let! Kvůli plešatění si musel přivstat Z kučeravého mladíka chlap s řídnoucí kšticí a bříškem. Kryštof Hádek (41) alias Standa »Třesu« Peká... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dana Batulková
Dana Batulková
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Josef Polášek
Josef Polášek
zobrazit profil Martin Kraus
Martin Kraus