Marian Roden | Celebwiki.cz

Marian Roden

Datum narození: 31. 5. 1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Na televizních obrazovkách se herec Marian Roden objevuje velmi málo. Vidět ho můžeme hlavně na jevišti divadla Komedie, kde hraje spolu se svým bratrem Karlem Rodenem.

Zatímco Karel Roden hraje i v hollywoodských filmech, jeho mladší bratr Marian Roden dává přednost divadelnímu herectví, a tak ho hlavně můžete vidět v divadle Komedie (kde působí například i Kristýna Leichtová či Jaromír Nosek). I když si Marian Roden zahrál několik malých rolí ve filmech Oběti a vrazi, Sklapni a zastřel mě, Kytice nebo historickém velkofilmu Bathory, kde hrál i jeho bratr Karel. Diváckou popularitu si získal až díky seriálu Letiště a později díky komedii Bobule. V roce 2014 se po několika letech sešel s bratrem na natáčení seriálu Vinaři.

Marian Roden pochází z herecké rodiny Rodenů. Jak jeho otec Karel Roden mladší, tak jeho děda Karel Roden straší (nejznámější herec a Marianův bratr bývá někdy označován jako nejmladší) byli slavnými českými herci. Marian vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze.

 

Další Herci

zobrazit profil Anna Klausnerová
Anna Klausnerová
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Zuzana Porubjaková
Zuzana Porubjaková
zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont
zobrazit profil Stephen Moyer
Stephen Moyer
zobrazit profil Ladilav Frej jr.
Ladilav Frej jr.
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická