Eva Vejmělková | Celebwiki.cz

Eva Vejmělková

Datum narození: 4. 3. 1969
Místo narození: Karviná
Výška: 167 cm
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eva Vejmělková je česká herečka, scénáristka a v současnosti psycholožka. Je známá především díky trilogii Fontána pro Zuzanu a roli Píšťalky v Básnících.

Eva Vejmělková se narodila 4. března 1969 v Karviné. Vystudovala herectví na ostravské Konzervatoři a psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V současné době se herectví věnuje sporadicky a zabývá se prací s drogově závislými. Jejím manželem je slovenský režisér Dušan Rapoš, s kterým má dvě dcery, Taru a Ritu. Rodina žije společně se sestrou Vejmělkové v domě v Havířově. 

Eva Vejmělková se poprvé prosadila ve svých 16 letech, když ji režisér Dušan Rapoš, v roce 1985 obsadil do hlavní role ve slovenském filmu Fontána pro Zuzanu. Mezi umělci přeskočila jiskra a v roce 2000 se vzali v Las Vegas. Vejmělková se stala hvězdou díky celé úspěšné trilogii, kde se objevil i slovenský zpěvák Pavol Habera i roli křehké Píšťalky ve filmech Jak básníkům chutná život (1987) a Konec básníků v Čechách (1993). 

Eva Vejmělková se později stala jednou z nejkrásnějších českých hereček přelomu 80. a 90. let. Zahrála si i jednu z hlavních rolí v seriálu Chlapci a chlapi (1988) nebo hlavní roli v psychologickém dramatu ze života drogově závislých lidí Suzanne (1996). Příběh má ještě i dnes velkou odezvu u samotných narkomanů, kterým je film pouštěn jako memento v psychiatrické léčebně v Bohnicích v rámci léčby. 

Eva Vejmělková se v roce 2005 stala součástí seriálu z produkce slovenské STV Rodinná Tajemství, kde se mimo ní objevil i Sagvan Tofi. V roce 2012 Dušan Rapoš oznámil, že se bude natáčet již čtvrtý díl Fontány pro Zuzanu a ve filmu se objeví i italská herečka Claudia Cardinale, která by ve filmu měla ztvárnit tchýni Vejmělkové.

 

Články o celebritě

Eva Vejmělková a její režisér: Třaskavá zpověď o nevěře! Eva Vejmělková a její režisér: Třaskavá zpověď o nevěře! V době, kdy se Eva Vejmělková a Dušan Rapoš dali dohromady, jen málokdo věřil, že jim vztah vydrží. ... číst článek
Hvězdná premiéra filmu Ženská pomsta: Zářily Paulová i Heidi! A Rychlý v roušce Hvězdná premiéra filmu Ženská pomsta: Zářily Paulová i Heidi! A Rychlý v roušce Ještě nedávno si celebrity mohly o slavnostních premiérách nechat jen zdát kvůli hrozbě covidu-19, c... číst článek
Herečka Jana Paulová (65) zažila drsný pád: Během natáčení skončila v nemocnici! Herečka Jana Paulová (65) zažila drsný pád: Během natáčení skončila v nemocnici! Letěla jako raketa! Janu Paulovou (65) během posledního natáčecího dne nové české komedie Ženská pom... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Jan Maršál
Jan Maršál
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová