Martin Zounar | Celebwiki.cz

Martin Zounar

Datum narození: 26.5.1967
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herec, moderátor, dabér, podnikatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Zounar se prosadil také jako moderátor a dabér. Zato podnikání mu nevyšlo. Jeho typickým rysem je jizva na levé tváři.

Je synem herce Miroslava Zounara, který ho však k této branži nikdy nevedl. Martin Zounar se ale nakonec potatil a vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Už během studií se objevil v několika seriálech. Jeho největší mladickou rolí byla postava Tomáše v propagandistickém seriálu Chlapci a chlapi.

MARTIN ZOUNAR - NA JEVIŠTI ÚPLNĚ NAHÝ

Po studiu především hostoval v Národním divadle, Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle komedie. Ale po natočení filmu Vekslák aneb Staré zlaté časy, který se kvůli opožděnému zfilmování (1994) knihy Pavla Frýborta nesetkal s úspěchem, se Martin Zounar rozhodl opustit hereckou kariéru, a dál se na podnikání. To mu ale nevyšlo, jeho restaurace zkrachovala a dabingové studio také úspěšné nebylo. Martin Zounar hledal útěchu v alkoholu a propadl mu, naštěstí ho z nejhoršího vytáhla další práce a láska.

Od roku 2004 se objevoval v seriálu Rodinná pouta, který v roce 2007 volně přešel na jméno Velmi křehké vztahy, kde hrál Martin Zounar i nadále jednu z hlavních postav. Zazářil také v seriálu ČT Vyprávěj a v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jeho postava doktora Bobo Švarce si u diváků získala velkou oblibu.

Z  TVNova byla i jeho manželka, o jedenáct let mladší producentka Simona Brdičková, která ho vytáhla z alkoholu a s níž má dceru Claudii. Po několika letech se ale koncem roku 2013 jejich manželství dostalo do krize a začali bydlet každý zvlášť.

V roce 2016 se Martin Zounar dal dohromady s kolegyní Betkou Stankovou, s níž tvořil pár v seriálu Přístav.

O MARTINU ZOUNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Typickým rysem Martina Zounara je jizva na levé tváři, kterou si přivodil, když jako malý boboval a roztrhl si ji o ostnatý drát.

 

Články o celebritě

Zdeněk Godla alias cikán Franta z Mostu!: Točí Ordinaci, ale exekuce přibývají Zdeněk Godla alias cikán Franta z Mostu!: Točí Ordinaci, ale exekuce přibývají Po skončení seriálu Most! se cikán Franta nezastavil, stejně tak ani jeho dluhy. Zdeněk Godla (44)… číst článek
Dana Morávková v Ordinaci: Vyklízí pozice kvůli Bočanové Dana Morávková v Ordinaci: Vyklízí pozice kvůli Bočanové  Půl roku téměř neslezla z obrazovky a jejím hledáním ztracené seriálové dcery Haničky žili i fanoušci… číst článek
Malé hvězdy Ordinace v růžové zahradě 2: Miky chce být traktorista, Františka módní návrhářka! Malé hvězdy Ordinace v růžové zahradě 2: Miky chce být traktorista, Františka módní návrhářka! V seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se na televizních obrazovkách vedle velkých jmen objevují pravidelně… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Robert  Englund
Robert Englund
zobrazit profil Silvia Petöová
Silvia Petöová
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Eliška Boušková
Eliška Boušková
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný