Martin Zounar | Celebwiki.cz

Martin Zounar

Datum narození: 26. 5. 1967
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herec, moderátor, dabér, podnikatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Zounar se prosadil také jako moderátor a dabér. Zato podnikání mu nevyšlo. Jeho typickým rysem je jizva na levé tváři.

Je synem herce Miroslava Zounara, který ho však k této branži nikdy nevedl. Martin Zounar se ale nakonec potatil a vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Už během studií se objevil v několika seriálech. Jeho největší mladickou rolí byla postava Tomáše v propagandistickém seriálu Chlapci a chlapi.

MARTIN ZOUNAR - NA JEVIŠTI ÚPLNĚ NAHÝ

Po studiu především hostoval v Národním divadle, Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle komedie. Ale po natočení filmu Vekslák aneb Staré zlaté časy, který se kvůli opožděnému zfilmování (1994) knihy Pavla Frýborta nesetkal s úspěchem, se Martin Zounar rozhodl opustit hereckou kariéru, a dál se na podnikání. To mu ale nevyšlo, jeho restaurace zkrachovala a dabingové studio také úspěšné nebylo. Martin Zounar hledal útěchu v alkoholu a propadl mu, naštěstí ho z nejhoršího vytáhla další práce a láska.

Od roku 2004 se objevoval v seriálu Rodinná pouta, který v roce 2007 volně přešel na jméno Velmi křehké vztahy, kde hrál Martin Zounar i nadále jednu z hlavních postav. Zazářil také v seriálu ČT Vyprávěj a v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jeho postava doktora Bobo Švarce si u diváků získala velkou oblibu.

Z  TVNova byla i jeho manželka, o jedenáct let mladší producentka Simona Brdičková, která ho vytáhla z alkoholu a s níž má dceru Claudii. Po několika letech se ale koncem roku 2013 jejich manželství dostalo do krize a začali bydlet každý zvlášť.

V roce 2016 se Martin Zounar dal dohromady s kolegyní Betkou Stankovou, s níž tvořil pár v seriálu Přístav.

O MARTINU ZOUNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Typickým rysem Martina Zounara je jizva na levé tváři, kterou si přivodil, když jako malý boboval a roztrhl si ji o ostnatý drát.

 

Články o celebritě

Zounar míří do chomoutu a o mimču říká: Je to to nejkrásnější na světě Zounar míří do chomoutu a o mimču říká: Je to to nejkrásnější na světě Po roční známosti požádal Martin Zounar (53) svou partnerku psycholožku Kateřinu (39) o ruku. Ačkoli... číst článek
Krásky Borhyová i Šoposká nově v Ordinaci: Po pauze budou lákat diváky! Krásky Borhyová i Šoposká nově v Ordinaci: Po pauze budou lákat diváky! Museli uzavřít ateliéry a osudy postav jednoho ze svých nejsledovanějších seriálu načas stopnout. „S... číst článek
Borhyová i Šoposká nově v Ordinaci: Po pauze budou lákat diváky Borhyová i Šoposká nově v Ordinaci: Po pauze budou lákat diváky Museli uzavřít ateliéry a osudy postav jednoho ze scývh nejsledovanějších seriálu načas stopnout. „S... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Kordula Stropnická
Kordula Stropnická
zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman