Jana Stryková

Datum narození: 22. 4. 1979
Místo narození: Brno
Výška: 165 cm
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Nejokatější česká herečka Jana Stryková se prosadila ve filmech i seriálech a na prknech řady pražských divadel. Žije s vnukem Waldemara Matušky.

Jana Stryková neplánovala, že bude herečkou. Jako malá chtěla být jeptiškou, ale vyzkoušela si práci barmanky, prodavačky i au pair. Na pražskou DAMU se přihlásila jen zkusmo, ale vyšlo to. A tak po studiích zahájila Jana Stryková svoji kariéru v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Jana Stryková v Liberci vydržela trvalo sotva rok, pak zamířila do Prahy (Rokoko, Švandovo divadlo a od roku 2010 Divadlo na Vinohradech). Zahrála si i na Letních shakespearovských slavnostech, kde ztvárnila Lucianu v Komedii omylů.

Jana Stryková je českému divákovi známá i z filmů. Před kameru se poprvé postavila ve snímku Iguo Igua, pak následovaly další, např. Hairstory, Child 44, Zakázané uvolnění nebo Stop, a také seriály Škoda lásky, Soukromé pasti, Letiště nebo Ordinace v růžové zahradě (kde byli jejími filmovými milenci Jan Šťastný, Martin Stránský a Braňo Holiček).

Jana Stryková působí i v rozhlase a také dabuje; z desítek zahraničních filmů jmenujme například bondovku Skyfall, v níž propůjčila hlas černošské krásce Naomie Harris.

Partnerem Jany Strykové je zvukař Matěj Matuška, vnuk zpěváka Waldemara Matušky. V březnu 2014 se jim narodil syn Jáchym, pravnuk Waldemara Matušky.

 

Články o celebritě

Drbna ze Slunečné Jana Stryková: Druhý porod! Drbna ze Slunečné Jana Stryková: Druhý porod! Další dítě přijde na svět. Seriál Slunečná je bohatý na svatby a porody. Tentokrát je na řadě Jana S... číst článek
Fotky z natáčení Slunečné, které jste nikdy neviděli: Bitka do krve a facka z telenovely! Fotky z natáčení Slunečné, které jste nikdy neviděli: Bitka do krve a facka z telenovely! V Týnu Popelkovou ze Slunečné se převtěluje už přes půldruhého roku. Eva Burešová (27) je s postavou... číst článek
Slunečná EXKLUZIVNĚ: Fotky, které v televizi neuvidíte! Slunečná EXKLUZIVNĚ: Fotky, které v televizi neuvidíte! V Týnu Popelkovou ze Slunečné se převtěluje už přes půldruhého roku. Eva Burešová (27) je s postavou... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Jan Hrušínský
Jan Hrušínský
zobrazit profil Johana Munzarová
Johana Munzarová
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil George Clooney
George Clooney