Jana Stryková

Datum narození: 22. 4. 1979
Místo narození: Brno
Výška: 165 cm
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Nejokatější česká herečka Jana Stryková se prosadila ve filmech i seriálech a na prknech řady pražských divadel. Žije s vnukem Waldemara Matušky.

Jana Stryková neplánovala, že bude herečkou. Jako malá chtěla být jeptiškou, ale vyzkoušela si práci barmanky, prodavačky i au pair. Na pražskou DAMU se přihlásila jen zkusmo, ale vyšlo to. A tak po studiích zahájila Jana Stryková svoji kariéru v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Jana Stryková v Liberci vydržela trvalo sotva rok, pak zamířila do Prahy (Rokoko, Švandovo divadlo a od roku 2010 Divadlo na Vinohradech). Zahrála si i na Letních shakespearovských slavnostech, kde ztvárnila Lucianu v Komedii omylů.

Jana Stryková je českému divákovi známá i z filmů. Před kameru se poprvé postavila ve snímku Iguo Igua, pak následovaly další, např. Hairstory, Child 44, Zakázané uvolnění nebo Stop, a také seriály Škoda lásky, Soukromé pasti, Letiště nebo Ordinace v růžové zahradě (kde byli jejími filmovými milenci Jan Šťastný, Martin Stránský a Braňo Holiček).

Jana Stryková působí i v rozhlase a také dabuje; z desítek zahraničních filmů jmenujme například bondovku Skyfall, v níž propůjčila hlas černošské krásce Naomie Harris.

Partnerem Jany Strykové je zvukař Matěj Matuška, vnuk zpěváka Waldemara Matušky. V březnu 2014 se jim narodil syn Jáchym, pravnuk Waldemara Matušky.

 

Články o celebritě

Potomek Waldemara Matušky (†76): Syn, o kterém se nikdy nemluvilo, promluvil pro Blesk Potomek Waldemara Matušky (†76): Syn, o kterém se nikdy nemluvilo, promluvil pro Blesk Blíží se Dušičky a k hrobu Waldemara Matušky (†76) míří jeden z jeho nejbližších – syn ze zpěvákova ... číst článek
Znovu vdaná vdova po Matuškovi letí do Česka: Poprvé tváří v tvář Waldově rodině! Znovu vdaná vdova po Matuškovi letí do Česka: Poprvé tváří v tvář Waldově rodině! Do Prahy letí Olga Matušková (73) z Floridy s malou dušičkou. Nejenom, že si letenky zakoupila na 11... číst článek
Matušková (73) letí do Česka: ZÁSADNÍ JEDNÁNÍ S RODINOU WALDY! Matušková (73) letí do Česka: ZÁSADNÍ JEDNÁNÍ S RODINOU WALDY! Do Prahy letí Olga Matušková (73) z Floridy s malou dušičkou. Nejenom že si letenky zakoupila na 11.... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Khan Bonfils
Khan Bonfils
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Martina Zábranská
Martina Zábranská
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík