Sandra Bullock

Datum narození: 26. 7. 1964
Místo narození: Arlington, Virginie, USA
Výška: 170 cm
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sandra Bullock, držitelka Oscara za výkon ve Zrození šampiona, zazářila v oceňovaném snímku Gravitace, který technologicky posunul filmový svět zase o něco dál.

Vyrůstala dvanáct let v Německu. Sandru Bullock zpívala ve sboru, studovala balet a teprve na střední školou Washington-Lee se vrátila do rodné Ameriky. Pokračovala studiem na East Carolina University, ale studia nedokončila a vrhla se na herectví v New Yorku, později se přesunula do Los Angeles v Kalifornii.

SANDRA BULLOCK TO PŘEHNALA S BOTOXEM! 

Oscara i Zlatou malinu má z roku 2010

Začínala menšími nenápadnými rolemi v nezávislých filmech. Hlavní roli Sandra Bullock dostala v seriálu Podnikavá dívka.

Největší životní zlom pro Sandru Bullock přišel s rolí ve fimu Demolition man z roku 1993, kde si zahrála se Silvestrem Stallonem a Wesley Snipesem. Úspěch jí pak přinesla souhra s Keanu Reevesem ve filmu Nebezpečná rychlost.

Více ji proslavily filmy Síť, Zatímco si spal, Slečna Drsňák nebo Dům u jezera. Za film Návrh získala nominaci na Zlatý globus. Je jedinou herečkou v historii, která v jeden rok dostala anticenu Zlatou malinu a zároveň Oscara - v roce 2010. Kritika strhala její film Slečna zamilovaná, ale dominoval právě oskarový úspěch za Zrození šampiona.

Po komedii Drsňačky přišla herecká výzva režiséra Alfonssa Cuaróna v podobě filmu Gravitace po boku George Clooneyho. To jí přineslo další nominaci na Zlatý glóbus.

Bullock adoptovala syna a dceru

Sandra Bullock se věnuje také charitativní činnosti. Vždy při velkých katastrofách dává finanční příspěvky Červenému kříži.

O SANDŘE BULLOCK ČTĚTE ZDE>>

Navzdory hereckým úspěchům její soukromý život, především ten partnerský, takové štětí neprovází. Prošla vztahy např. s Matthewem McCounaugheym nebo Ryanem Goslingem. S Tatem Donovanem byla i zasnoubená a motocyklového konstruktéra Jesseho Jamese si dokonce vzala. Po pěti letech se v roce 2005 rozešli.

V lednu 2010 Sandra Bullock adoptovala syna Louise a v roce 2015 dceru Lailu.

 

 

Další Herci

zobrazit profil Manuel Garcia-Rulfo
Manuel Garcia-Rulfo
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Jeremy Renner
Jeremy Renner
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner
zobrazit profil Tereza Švejdová
Tereza Švejdová
zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová