George Clooney

Datum narození: 6. 5. 1961
Místo narození: Lexington, Kentucky, USA
Výška: 180 cm
Profese: herec, scenárista, režisér, producent
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

George Clooney se proslavil jako lékař v seriálu Pohotovost. Oscara dostal za roli v dramatu Syriana a za produkci thrilleru Argo.

V mládí měl George Clooney veliké sportovní ambice, především na poli baseballu. Nepodařilo se mu však získat smlouvu a musel volit jiné životní zaměření. Stala se jím televizní žurnalistika na Kentucké univerzitě. Později přešel na jinou univerzitu, ale žádná studia nedokončil.

GEORGE CLOONEY - KOMU ODMÍTL JÍT ZA KMOTRA?

Aby se životem mohl protloukat alespoň s nějakým dolarem v kapse, přivydělával si řezáním tabáku nebo také prodejem pánských oděvů. V té době George Clooney netušil, že mu jednou budou říkat „pane“ sošky Oscara nebo Zlaté glóby.

Dannyho parťáci vydělali 450 mil. USD

Jeho herecká kariéra z počátku nebyla nijak závratná a hrál jen v malých a neznámých projektech. Vše se změnilo s rolí Douglase Rosse v seriálu Pohotovost. Popularita George Clooneyho prudce stoupla a začal být obsazován do větších filmů.

Velká nabídka přišla v roce 2001 s filmem Dannyho parťáci, který vydělal 450 milionů dolarů a stal se nejvýnosnějším filmem, na němž se George Clooney do té doby podílel.

Má dva Oscary a čtyři Zlaté glóby

Prvního Oscara George Clooneyho dostal v roce 2006 za vedlejší roli v dramatu Syriana, druhého v roce 2013 za svůj podíl na produkci thrilleru Argo.

Zlaté glóby George Clooney získal v roce 2001 coby nejlepší herec v komedii nebo v muzikálu za svůj výkon ve snímku Bratříčku, kde jsi?, za Syrianu a roku 2012 jako nejlepší herec v dramatu za ztvárnění ústřední postavy v tragikomedii Děti moje. V roce 2015 na Zlatých glóbech dostal Cenu Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu.

V Gravitaci zazářil se Sandrou Bullock

Vesmírné drama z roku 2013 Gravitace, v němž si George Clooney zahrál se Sandrou Bullock (média spekulovala o jejich více než přátelském vztahu), ověnčené šesti Oscary, dosáhlo výdělku přes 600 milionů dolarů.

Manželský pár George Clooney utvořil s Julií Roberts v tragikomedii Vstupenka do ráje (Ticket to Paradise) z roku 2022.

Mimo hraní si George Clooney vyzkoušel scénáristiku a režisérskou práci. Režijním debutem byla krimi tragikomedie Milujte svého zabijáka (2002) a scenáristickým životopisné drama Dobrou noc a hodně štěstí (2005). Je spoluzakladatelem společnosti Smokehouse Pictures, která produkovala kromě snímku Argo také mj. drama Gravitace.

VŠE O HOLLYWOODSKÉ HVĚZDĚ NAJDETE ZDE>>

George Clooney se opakovaně objevuje na vrcholku žebříčku nejpřitažlivějších mužů světa a aktivně se angažuje v charitativním dění, často po katastrofách nebo po teroristických útocích. 

Glooney se ženil dvakrát

Jeho srdce dobývalo mnoho žen. George Clooney vystřídal velký zástup partnerek, jednou z nich byla např. i Renée Zellweger. Ženatý byl s herečkou Talií Balsam. Přísahal však, že už se nikdy znovu neožení. Jeho další partnerkou se stala herečka a modelka Stacy Keibler, se kterou se rozešli v červenci 2013.

George Clooney ale nikdy nemá po svém boku prázdno na dlouho, tím je již proslulý. Překvapením ale bylo, když agentura Reuters na jaře 2014 informovala, že se zasnoubil s britskou právničkou Amal Alamuddin, kterou si téhož roku vzal. Začátkem roku 2017 pár oznámil, že čeká dvojčata. V červenci téhož roku Amal Clooney přivedla na svět syna Alexandra a dceru Ellu.

 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Simona Peková
Simona Peková
zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka