George Clooney

Datum narození: 6. 5. 1961
Místo narození: Lexington, Kentucky, USA
Výška: 180 cm
Profese: herec, scénárista, režisér, producent
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

George Clooney se proslavil jako lékař v seriálu Pohotovost. Oscara dostal za roli v dramatu Syriana a za produkci thrilleru Argo.

V mládí měl George Clooney veliké sportovní ambice, především na poli baseballu. Nepodařilo se mu však získat smlouvu a musel volit jiné životní zaměření. Stala se jím televizní žurnalistika na Kentucké univerzitě. Později přešel na jinou univerzitu, ale žádná studia nedokončil.

GEORGE CLOONEY - KOMU ODMÍTL JÍT ZA KMOTRA?

Aby se životem mohl protloukat alespoň s nějakým dolarem v kapse, přivydělával si řezáním tabáku nebo také prodejem pánských oděvů. V té době George Clooney netušil, že mu jednou budou říkat „pane“ sošky Oscara nebo Zlaté glóby.

Dannyho parťáci vydělali 450 mil. USD

Jeho herecká kariéra z počátku nebyla nijak závratná a hrál jen v malých a neznámých projektech. Vše se změnilo s rolí Douglase Rosse v seriálu Pohotovost. Popularita George Clooneyho prudce stoupla a začal být obsazován do větších filmů.

Velká nabídka přišla v roce 2001 s filmem Dannyho parťáci, který vydělal 450 milionů dolarů a stal se nejvýnosnějším filmem, na němž se George Clooney do té doby podílel.

Clooney má dva Oscary a tři Zlaté glóby

Prvního Oscara George Clooneyho dostal v roce 2006 za vedlejší roli v dramatu Syriana, druhého v roce 2013 za svůj podíl na produkci thrilleru Argo.

Zlaté glóby George Clooney získal v roce 2001 coby nejlepší herec v komedii nebo v muzikálu za svůj výkon ve snímku Bratříčku, kde jsi?, za Syrianu a roku 2012 jako nejlepší herec v dramatu za ztvárnění ústřední postavy v tragikomedii Děti moje.

V Gravitaci zazářil se Sandrou Bullock

Vesmírné drama z roku 2013 Gravitace, v němž si George Clooney zahrál se Sandrou Bullock (média spekulovala o jejich více než přátelském vztahu), ověnčené šesti Oscary, dosáhlo výdělku přes 600 milionů dolarů.

Mimo hraní si George Clooney vyzkoušel scenáristiku a režisérskou práci. Režijním debutem byla krimi tragikomedie Milujte svého zabijáka (2002) a scenáristickým životopisné drama Dobrou noc a hodně štěstí (2005).

VŠE O HOLLYWOODSKÉ HVĚZDĚ NAJDETE ZDE>>

George Clooney se opakovaně objevuje na vrcholku žebříčku nejpřitažlivějších mužů světa a aktivně se angažuje v charitativním dění, často po katastrofách nebo po teroristických útocích. 

Glooney se ženil dvakrát

Jeho srdce dobývalo mnoho žen. George Clooney vystřídal velký zástup partnerek, jednou z nich byla např. i Renée Zellweger. Ženatý byl s herečkou Talií Balsam. Přísahal však, že už se nikdy znovu neožení. Jeho další partnerkou se stala herečka a modelka Stacy Keibler, se kterou se rozešli v červenci 2013.

George Clooney ale nikdy nemá po svém boku prázdno na dlouho, tím je již proslulý. Překvapením ale bylo, když agentura Reuters na jaře 2014 informovala, že se zasnoubil s britskou právničkou Amal Alamuddin, kterou si téhož roku vzal. Začátkem roku 2017 pár oznámil, že čeká dvojčata. V červenci téhož roku Amal Clooney přivedla na svět syna Alexandra a dceru Ellu.

 

 

Články o celebritě

Nejvíc sexy muž planety pro letošní rok? Stal se jím známý superhrdina Nejvíc sexy muž planety pro letošní rok? Stal se jím známý superhrdina Každý rok časopis People sestavuje žebříček nejpřitažlivějších mužů planety a kdy jindy si ho předst... číst článek
»Třináctka« z Dr. House Olivia Wilde (38): Skoro nahá v muzeu! »Třináctka« z Dr. House Olivia Wilde (38): Skoro nahá v muzeu! Do muzea se člověk obvykle oblékne střízlivě, decentně. Ne tak herečka Olivia Wilde (38), známá třeb... číst článek
Julia Robertsová a George Clooney: Tak pojď, ty můj Batmane! Julia Robertsová a George Clooney: Tak pojď, ty můj Batmane! Ač to mezi Julií Robertsovou (54) a Georgem Clooneym (61) na plátně pěkně jiskří, ve skutečnosti spo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Miloš Vávra
Miloš Vávra
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová