Salma Hayek | Celebwiki.cz

Salma Hayek

Datum narození: 25.8.1966
Místo narození: Coatzacoalcos, Mexiko
Profese: Herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Salma Hayek se proslavila po boku Antonia Banderase ve filmu Desperado. Do hledáčku médií se však dostala poté, co si vzala francouzského multimiliardáře Francoise Henriho Pinaulta, kterému porodila dceru.

Mexičanka Salma Hayek začala hrát v lokálním divadle a nakonec se přesunula do televize, kde získala roli Terezy v televizním seriálu Teresa. Úspěch seriálu udělal ze Salmy Hayek celebritu v její rodné zemi, ale touha získat více slávy, šokovala své fanoušky rozhodnutím ukončit práci na seriálu, proto aby mohla uskutečnit kariéru v Los Angeles.

Poté co se rok učila angličtinu a studovala herectví se Stellou Adler, udělala Salma Hayek první průlom, když ji Aliison Anders obsadila do vedlejší role ve filmu Mi Vida Loca. Tato role Salmě Hayek umožnila získat kartu Screen Actors Guild. Poté navštěvovala konkurzy, než našla práci ve španělsky mluvící kabelové televizi v talk show režiséra Roberta Rodriqueze.

V roce 1995 si zahrála v Rodriguezově velkorozpočtovém filmu Desperado v roli Caroliny, kde si s ní po boku zahrál Antonio Banderas. Úspěch v tomto filmu ji vynesl mezi Hollywoodské celebrity, díky čemuž se Rodriguez rozhodl ji opět obsadit do jeho dalšího projektu Od soumraku do Úsvitu, fantastické dílo ze světa upírů. Tento film, kde se objevil také George Cloony, ale neuspěl tak, jak se očekávalo.

Svou kariéru prohloubila ve filmovém thrilleru Fakulta a celovečerním filmu Kevina Smithse Dogma. Oba filmy měly úspěch u kritiků i filmového publika. Kromě toho si v roce 1999 zahrála roli v doposud pro něj nejvýznamnějším filmem Barryho Sonnenfeldse Wild Wild West, kde si zahrála po boku Willa Smithse a Kevina Klina. V roce 2000 si zahrála menší roli v nezávislé komedii Řetěz bláznů.

V roce 2003 se stala první herečkou mexické národnosti, která byla nominována na Oscara v kategorii Nejlepší herečka. Tuto nominaci zi vysloužila za ztvárnění mexické malířky Fridy Kahlo ve stejnojmenném životopisném snímku z roku 2002.

V roce 2012 získala Salma Hayek roli ve filmu Savages. Do role ji obsadil známý režisér Oliver Stone.

Salma Hayek si zahrála s Antonio Banderasem i podruhé, a to ve filmu Kocour v botách.

Mexická kráska se v roce 2007 zasnoubila a 14. února se o provdala za francouzského multimilionáře Francoise Henriho Pinaulta, se kterým má dceru Valentinu Palomu.

 

Články o celebritě

Vévodkyně Meghan se v nové práci pomátla?! Vykašlala se na královnu, dostala čočku Vévodkyně Meghan se v nové práci pomátla?! Vykašlala se na královnu, dostala čočku Tak tohle se Alžbětě II. (93) rozhodně líbit nebude! Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová (37) se… číst článek
Fanoušci Marvelu u vytržení: Na Comic Conu se představily nové filmy a chystané seriály! Fanoušci Marvelu u vytržení: Na Comic Conu se představily nové filmy a chystané seriály! Na Comic Conu tento víkend došlo k něčemu, na co se těšili všichni filmoví fanoušci. Společnost Marvel… číst článek
Jolieová a Hayeková: Vstanou nové bojovnice! Jolieová a Hayeková: Vstanou nové bojovnice! Na chlapy zapomeňte, komiksové velkofilmy v příštích letech ovládnou Salma Hayeková (52), Angelina… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Tom Cruise
Tom Cruise
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Martina Preissová
Martina Preissová
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová