Salma Hayek

Salma Hayek

Datum narození: 25. 8. 1966
Místo narození: Coatzacoalcos, Mexiko
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Salma Hayek se proslavila po boku Antonia Banderase ve filmu Desperado. Vzala si francouzského multimiliardáře Francoise Henriho Pinaulta, kterému porodila dceru.

Mexičanka Salma Hayek začala hrát v lokálním divadle a nakonec se přesunula do televize, kde získala roli Terezy v televizním seriálu Teresa. Úspěch seriálu udělal ze Salmy Hayek celebritu v její rodné zemi. Toužila ale získat více slávy, a tak šokovala své fanoušky rozhodnutím ukončit práci na seriálu, aby mohla uskutečnit kariéru v Los Angeles.

SALMA HAYEK S DCEROU NA OBÁLCE VOGUE

Salmě Hayek pomohl režisér Rodriquez

Poté co se rok učila angličtinu a studovala herectví se Stellou Adler, udělala Salma Hayek první průlom, když ji Aliison Anders obsadila do vedlejší role ve filmu Mi Vida Loca. Tato role Salmě Hayek umožnila získat kartu Screen Actors Guild. Poté navštěvovala konkurzy, než našla práci ve španělsky mluvící kabelové televizi v talk show režiséra Roberta Rodriqueze.

V roce 1995 si Salma Hayek zahrála v Rodriguezově velkorozpočtovém filmu Desperado v roli Caroliny, a to po boku Antonia Banderase. Úspěch v tomto snímku ji vynesl mezi Hollywoodské celebrity, díky čemuž se Rodriguez rozhodl ji obsadit do svého dalšího projektu Od soumraku do úsvitu. Tento film, kde se objevil také George Clooney, ale neuspěl tak, jak se očekávalo.

Hayek byla nominovaná na Oscara

Svou kariéru prohloubila v thrilleru Fakulta a celovečerním filmu Kevina Smithse Dogma. Oba měly úspěch u kritiků i u publika. Kromě toho si v roce 1999 zahrála ve filmu Barryho Sonnenfeldse Wild Wild West, kde se Salma Hayek objevila po boku Willa Smithse a Kevina Klina. V roce 2000 ztvárnila menší roli v nezávislé komedii Řetěz bláznů.

V roce 2003 se Salma Hayek stala první hvězdou mexické národnosti, která byla nominována na Oscara v kategorii Nejlepší herečka. Vysloužila si ji za ztvárnění mexické malířky Fridy Kahlo ve stejnojmenném životopisném snímku z roku 2002.

Hayek má vyznamenání od Sarkozyho

V roce 2012 Salma Hayek získala roli ve filmu Savages. Do ní ji obsadil známý režisér Oliver Stone. Ve stejném roce dostala jedno z nejvyšších vyznamenání ve Francii, to jí udělil tehdejší prezident Nicolas Sarkozy.

Salma Hayek se s Antonio Banderasem potkala na place i při dabingu, a to ve filmu Kocour v botách (2011) a v pokračování z roku 2022.

O SALMĚ HAYEK ČTĚTE ZDE>>

Mexická kráska se v roce 2007 zasnoubila s francouzským multimilionářem Francois-Henri Pinaultem. Svatbu měli na Valentýna v roce 2009 v Paříži. Jen pár měsíců po zásnubách se páru narodila dcera Valentina Paloma.

 

Další Herci

zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková
zobrazit profil Štěpánka Haničincová
Štěpánka Haničincová
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Alec Baldwin
Alec Baldwin
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Robert Sheehan
Robert Sheehan