Salma Hayek | Celebwiki.cz

Salma Hayek

Datum narození: 25. 8. 1966
Místo narození: Coatzacoalcos, Mexiko
Profese: Herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Salma Hayek se proslavila po boku Antonia Banderase ve filmu Desperado. Do hledáčku médií se však dostala poté, co si vzala francouzského multimiliardáře Francoise Henriho Pinaulta, kterému porodila dceru.

Mexičanka Salma Hayek začala hrát v lokálním divadle a nakonec se přesunula do televize, kde získala roli Terezy v televizním seriálu Teresa. Úspěch seriálu udělal ze Salmy Hayek celebritu v její rodné zemi, ale touha získat více slávy, šokovala své fanoušky rozhodnutím ukončit práci na seriálu, proto aby mohla uskutečnit kariéru v Los Angeles.

Poté co se rok učila angličtinu a studovala herectví se Stellou Adler, udělala Salma Hayek první průlom, když ji Aliison Anders obsadila do vedlejší role ve filmu Mi Vida Loca. Tato role Salmě Hayek umožnila získat kartu Screen Actors Guild. Poté navštěvovala konkurzy, než našla práci ve španělsky mluvící kabelové televizi v talk show režiséra Roberta Rodriqueze.

V roce 1995 si zahrála v Rodriguezově velkorozpočtovém filmu Desperado v roli Caroliny, kde si s ní po boku zahrál Antonio Banderas. Úspěch v tomto filmu ji vynesl mezi Hollywoodské celebrity, díky čemuž se Rodriguez rozhodl ji opět obsadit do jeho dalšího projektu Od soumraku do Úsvitu, fantastické dílo ze světa upírů. Tento film, kde se objevil také George Cloony, ale neuspěl tak, jak se očekávalo.

Svou kariéru prohloubila ve filmovém thrilleru Fakulta a celovečerním filmu Kevina Smithse Dogma. Oba filmy měly úspěch u kritiků i filmového publika. Kromě toho si v roce 1999 zahrála roli v doposud pro něj nejvýznamnějším filmem Barryho Sonnenfeldse Wild Wild West, kde si zahrála po boku Willa Smithse a Kevina Klina. V roce 2000 si zahrála menší roli v nezávislé komedii Řetěz bláznů.

V roce 2003 se stala první herečkou mexické národnosti, která byla nominována na Oscara v kategorii Nejlepší herečka. Tuto nominaci zi vysloužila za ztvárnění mexické malířky Fridy Kahlo ve stejnojmenném životopisném snímku z roku 2002.

V roce 2012 získala Salma Hayek roli ve filmu Savages. Do role ji obsadil známý režisér Oliver Stone.

Salma Hayek si zahrála s Antonio Banderasem i podruhé, a to ve filmu Kocour v botách.

Mexická kráska se v roce 2007 zasnoubila a 14. února se o provdala za francouzského multimilionáře Francoise Henriho Pinaulta, se kterým má dceru Valentinu Palomu.

 

Články o celebritě

Přehlídka hvězd na pohřbu fotografa: Mossová v slzách, Herzigová s telefonem! Přehlídka hvězd na pohřbu fotografa: Mossová v slzách, Herzigová s telefonem! Pomohl jim se proslavit, teď bohužel zemřel. Není divu, že světové krásky jako Naomi Campbellová (49... číst článek
Jsi jen slavomanka, Meghan! Vévodkyni drsně rozcupoval britský moderátor Jsi jen slavomanka, Meghan! Vévodkyni drsně rozcupoval britský moderátor Nejnovější počin vévodkyně Meghan (37), coby hostující šéfredaktorky magazínu Vogue, rozdělil britsk... číst článek
Uprchlice, která dobyla svět! Vévodkyně Meghan vybrala ženy, které ji inspirují Uprchlice, která dobyla svět! Vévodkyně Meghan vybrala ženy, které ji inspirují Když vévodkyně ze Sussexu v zářijovém čísle časopisu Vogue zveřejnila „seznam nejinspirativnějších ž... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
zobrazit profil Lilian Malkina
Lilian Malkina
zobrazit profil Michal Weigel
Michal Weigel
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Václav Glazar
Václav Glazar
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman