Adam Sandler

Adam Sandler

Datum narození: 9. 9. 1966
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Profese: komik, herec, muzikant, scenárista a filmový producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Adam Sandler je představitel hlavních hrdinů rodinných komedií plných humoru, ve kterých hraje a některé i sám produkuje.

Když zrovna nemluví o sexu, o kterém mluví velmi rád a často anebo neprozrazuje tajemství, která by raději měla zůstat za zdmi jeho domu, jako je sex s plyšákem jeho dětí, je Sandler skvělý herec.

Už v mládí Sandler zjistil, že je přirozeným komikem a tak se po nějaký čas pravidelným vystupováním v klubech a kampusech na New York University začal živit.

Jackem Nicholsonem si zahrál ve filmu Kurz sebeovládání. Úspěchu se mu také podařilo dosáhnout s filmy Klik- život na dálkové ovládání, 50x a stále poprvé nebo v komedii Machři, kde si zahrál se Salmou Hayek.  A stejně jako ty dobré má i ty špatné filmy. Za komedii Jack a Jill si Sandler v roce 2012 vysloužil deset nominací na Zlatou malinu, což je ocenění za nejhorší filmové počiny roku. Překonal tak rekord Eddieho Murphyho, který v roce 2007 získal 5 nominací.

Když v roce 2007 vydělal milion dolarů, daroval je organizaci zajišťující mimoškolní aktivity mládeže Boys and Girls Club v jeho rodném městě Manchasteru v New Hampshire. Stejný rok daroval 2.100 amerických dolarů na prezidentskou kampaň republikánského kandidáta Rudyho Giulianiho.

V roce 2003 se oženil s herečkou Jacqueline Samantha Titoneovou. Ta později konvertovala k Sandlerově náboženství, judaismu. Pár má dvě dcery- Sadie a Sunny.

 

Články o celebritě

Noblesní Jennifer Anistonová a šupák Sandler: Adame, ty strašidlo! Noblesní Jennifer Anistonová a šupák Sandler: Adame, ty strašidlo! Co se škádlívá, rádo se mívá, říká se a platí to i pro Adama Sandlera (56) a Jennifer Anistonovou (5... číst článek
Meghan odvrátila tvář! Harryho ponížila před tisícovkami lidí Meghan odvrátila tvář! Harryho ponížila před tisícovkami lidí Zatímco celý svět řeší (ne)účast prince Harryho (38) a Meghan Markleové (41) na korunovaci Karla III... číst článek
Zas*ané dárky a zku*vené plýtvání papírem: Které celebrity nenávidí Vánoce? Zas*ané dárky a zku*vené plýtvání papírem: Které celebrity nenávidí Vánoce? Vánoce jsou snad nejoblíbenějšími svátky na světě. Kdo by nezatoužil alespoň jednou do roka po chvíl... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Brejchová
Jana Brejchová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Sára Affašová
Sára Affašová
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická