Jim Carrey

Datum narození: 17. 1. 1962
Místo narození: Kanada
Výška: 188 cm
Profese: herec, komik

Související celebrity

Životopis

Jim Carrey se stal jedním z nejlépe placených hollywoodských herců. Zařadil se mezi největší komiky všech dob.

James Eugene Carrey, známý jako Jim Carrey, se narodil jako nejmladší ze čtyř dětí. Nevyrůstal rozhodně v žádném blahobytu. Od dětství pracoval, aby rodině finančně přispěl, a jednu dobu bydlel i v karavanu. Pracoval osm hodin po škole, ale kvůli špatné finanční situaci v rodině nedostudoval a v šestnácti letech školu opustil.

Jim Carrey začínal v propadácích

Již od dětství se projevoval Jimův talent, byl extrovert a jako malý se vzhlédnul v komikovi Jerry Lewisovi. Už v patnácti letech okusil prkna zábavných klubů v Kanadě a v sedmnácti letech se rozhodl zkusit štěstí v Los Angeles. Od roku 1983 se začal zajímat o film, ale první snímky, kde byl obsazený, se nedočkaly žádných velkých ohlasů.

Následovalo ještě několik propadáků a Jim Carrey si vyzkoušel svou první hlavní roli. Bylo to v upírské komedii Once Bitten, která nesklidila žádný obrovský úspěch, ale byla význačně lepší než snímky předešlé. Ve filmu Peggy Sue Got Married sice hrál malou roli, ale tento film mu otevřel brány Hollywoodu.

Carrey zazářil jako zvířecí detektiv

Dostal šanci od velikána Clinta Eastwooda ztvárnit některé drobné role v jeho filmech. Nebyly to přelomové snímky, ale Jim Carrey nabral mnoho zkušeností. Velký zlom v jeho kariéře přišel s filmovým trhákem, komedií Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Tam v roce 1994 zazářil po boku Courteney Cox.

Komedie vydělala 72 milionů. Z filmu se stal kult a z herce Hollywoodská hvězda. Svou slavnou mimiku Jim Carrey předvedl téhož roku i v komediích Maska, Blbý a blbější nebo o rok později v pokračování svého kariérního zlomu, Ace Ventura 2: Volání divočiny. Další z filmových hitů, kde v té době exceloval, byl film Batman Navždy, v němž ztvárnil postavu padoucha Otazníka.

Jim Carrey dostal dva Zlaté glóby

V dramatickém snímku Truman Show Jim Carrey ukázal, že není jen skvělým komikem, ale zvládne i seriozní role. Za film získal svůj první Zlatý glóbus a oslovil jej režisér Miloš Forman s nabídkou hlavní role ve filmu Muž na měsíci. Role Andy Kaufmana mu přinesla druhý Zlatý glóbus.

Jim Carrey má dceru Jane z manželství s herečkou Melissou Womer, ale také si liboval v partnerství s dalšími kolegyněmi. Rok byl ženatý s herečkou Lauren Holly, se kterou hrál ve filmu Blbý a blbější. Randil např. s Renée Zellweger, s níž se na place potkal při natáčení filmu Já, mé druhé já a Irena.

Falešný Carrey na Českém lvu

V roce 2015 se v Čechách rozšířila informace, že Jim Carrey navštívil udílení Český lvů. Tato záhada byla ovšem jedním z vtípků baviče Kamila Bartošky, který napálil i samotného Jana Svěráka.

 

Články o celebritě

Zeman bez nohy, lov migrantů, mučení Okamury. Nový český seriál se nebojí šíleností Zeman bez nohy, lov migrantů, mučení Okamury. Nový český seriál se nebojí šíleností Nový webový seriál Kapitán Říp, o národním superhrdinovi, jímž je půlmetrový plyšový lvíček, se do p... číst článek
Akčňák Ježek Sonic: Legendárního modrého hrdinu honí šílený Jim Carrey Akčňák Ježek Sonic: Legendárního modrého hrdinu honí šílený Jim Carrey Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A o legendách se často točí fi... číst článek
Prachařovi napodruhé, Jágr i Adele! Drsné rozchody hvězd v roce 2019 Prachařovi napodruhé, Jágr i Adele! Drsné rozchody hvězd v roce 2019 Něco začíná a něco končí! A nejinak je tomu i v partnerských vztazích. Zatímco pro někoho byl rok 20... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Štefan Kožka
Štefan Kožka
zobrazit profil Viktor Zavadil
Viktor Zavadil
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Cameron Diaz
Cameron Diaz
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník