Jim Carrey | Celebwiki.cz

Jim Carrey

Datum narození: 17.1.1962
Místo narození: Kanada
Profese: herec, komik

Související celebrity

Životopis

Jim Carrey je jedním z nejlépe placených Hollywoodských herců, skvělý komik a mistr tváří. Milován a považován za jednoho z největších komiků všech dob.

James Eugene Carrey, známý jako Jim Carrey se narodil 17. 1. 1962 v Kanadě. Jako nejmladší ze čtyř dětí nevyrůstal rozhodně v žádném blahobytu. Od dětství pracoval, aby rodině finančně přispěl a jednu dobu bydlel i v karavanu. Pracoval osm hodin po škole, ale kvůli špatné finanční situaci v rodině nedostudoval a v šestnácti letech školu opustil.

Již od dětství se projevoval Jimův talent, byl extrovert a jako malý se vzhlédnul v komikovi Jerry Lewisovi. Už v patnácti letech okusil prkna zábavných klubů v Kanadě a v sedmnácti letech se rozhodl zkusit štěstí v Los Angeles. Od roku 1983 se začal zajímat o film, ale první snímky, kde byl obsazený, se nedočkaly žádných velkých ohlasů. Následovalo ještě několik propadáků a Jim si vyzkoušel svou první hlavní roli. Bylo to v upírské komedii Once Bitten, která nesklidila žádný obrovský úspěch, ale byla význačně lepší než snímky předešlé. Ve filmu Peggy Sue Got Married sice hrál malou roli, ale tento film mu otevřel brány Hollywoodu. Carrey poté dostal šanci od velikána Clint Eastwooda ztvárnit některé drobné role v jeho filmech. Nebyly to přelomové snímky, ale Jim nabral mnoho zkušeností.

Velký zlom v jeho kariéře přišel s filmovým trhákem, komedií Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Tam v roce 1994 zazářil Jim po boku Courteney Coxová. Komedie vydělala 72 milionů, z filmu se stal kult a z Jima Hollywoodská hvězda. Svou hvězdnou mimiku předvedl téhož roku i v komediích Maska, Blbý a blbější nebo o rok později v pokračování svého kariérního zlomu, Ace Ventura 2: Volání divočiny. Další z filmových hitů, kde v té době zazářil, byl film Batman Navždy, kde ztvárnil postavu padoucha Otazníka.

V dramatickém snímku Truman Show, Carrey ukázal, že není jen skvělým komikem, ale zvládne i seriozní role. Film získal Zlatý Glóbus a Jima oslovil režisér Miloš Forman s nabídkou hlavní role v jeho filmu Muž na měsíci. Role Andy Kaufmana získala druhý Zlatý Glóbus na účet Jima Carreyho.

Carrey má dceru Jane z manželství s Melissou Womerová, ale také si liboval v partnerství se svými spoluherečkami. Byl ženatý s Lauren Hollyovou, se kterou hrál ve filmu Blbý a blbější, nebo také randil s Renee Zellwegerovou, se kterou spoluhráli ve filmu Já, mé druhé já a Irena.

V roce 2015 se v Čechách rozšířila informace, že Jim Carrey navštívil udílení Český lvů. Tato záhada byla ovšem jedním z vtípků baviče Kamila Bartošky, který napálil i samotného Jana Svěráka.

 

Články o celebritě

Jim Carrey (55) děsí fanoušky: Hvězda, nebo bezdomovec? Jim Carrey (55) děsí fanoušky: Hvězda, nebo bezdomovec? Jeden z nejlepších světových komiků Jim Carrey (55) vypadá v posledních týdnech, jako by volal o… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Jim Carrey slaví 55 Ťukněte si s celebritou! Herec Jim Carrey slaví 55 55. narozeniny dnes slaví herec Jim Carrey. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a… číst článek
Kazmův trapný vtípek zklamal Bieberovy fanoušky: Mladík předstíral, že je Justin! Kazmův trapný vtípek zklamal Bieberovy fanoušky: Mladík předstíral, že je Justin! Už podruhé se internetový bavič Kamil Bartošek alias Kazma (31) pokusil o nejapný žert. Před dvěma… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Martiníková
Markéta Martiníková
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk
zobrazit profil Ben Stiller
Ben Stiller
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly