Barbora Bočková

Barbora Bočková

Datum narození: 17. 11. 1989
Místo narození: Třebíč
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Barbora Bočková svou první hlavní roli v celovečerním snímku ztvárnila v thrilleru Roberta Sedláčka Promlčeno.

Většinu dětství Barbora Bočková strávila v tělocvičně, kde se vrcholově věnovala moderní gymnastice. Vystudovala obor Fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

K hraní se Bočková dostala náhodou

K divadlu se Barbora Bočková dostala náhodou, když ji kamarádka z rodné Třebíče pozvala do amatérského souboru působícího na Právnické fakultě UK. Následně absolvovala Katedru alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU.

V sezóně 2018/2019 se Barbora Bočková stala členkou hereckého souboru Divadla Na zábradlí, a o němž se domnívá, že diváky přitahuje jeho progresivní dramaturgie, která je živá, reagující a odvážná.

Bočková zazářila jako moderátorka

Po studentských krátkometrážních snímcích si Barbora Bočková zahrála v mysteriózním dramatu Liebe (2017). Objevila se v TV krimi Metanol (2018), v životopisném snímku Zátopek (2021) či v seriálu Specialisté.

Svou první hlavní roli v celovečerním snímku dostala od režiséra a scenáristy Roberta Sedláčka v jeho krimi thrilleru Promlčeno (2022), natočeném podle skutečné události - odloženém případu vraždy. Barbora Bočková v něm ztvárnila ambiciózní rozhlasovou moderátorku.

 

 

Další Herci

zobrazit profil Jana McKinnon
Jana McKinnon
zobrazit profil Ivan Lupták
Ivan Lupták
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Patricia Clarkson
Patricia Clarkson
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Hynek Čermák
Hynek Čermák
zobrazit profil Tahirah Sharif
Tahirah Sharif