Vladimír Kratina | Celebwiki.cz

Vladimír Kratina

Datum narození: 25. 2. 1952
Místo narození: Praha
Profese: herec, písničkář, producent
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Kratina ztvárnil desítky rolí jak v seriálech, filmech, televizních inscenacích, tak i v divadle. Jako písničkář propadl folku a country.

Vladimír Kratina se nejdříve vyučil fotografem. Při gymnáziu hrál na bicí a kytaru ve studentské beatové kapele, pro kterou také komponoval. Poté nastoupil na DAMU, kterou absolvoval v roce 1975.

VLADIMÍR KRATINA BYL VE VĚZENÍ

První divadelní angažmá Vladimír Kratina získal v Divadle Vítězného února v Hradci Králové, dále to bylo Činoherní studio v Ústí nad Labem, zájezdové divadlo Dílna 24 a Studio Ypsilon. V roce 1988 zakotvil v Činoherním klubu v Praze, kde působil 11 let. Hostoval také v Národním divadle.

Po roce 1999 začal podnikat v umělecké sféře, např. produkoval muzikál na ledě Mrazík. Málokdo ví, že Vladimír Kratina je též folkový a country zpěvák a písničkář. Roku 2008 se předvedl i jako tanečník, a to v soutěži České televize StarDance.

Před kamerou se Vladimír Kratina poprvé objevil ještě jako student DAMU v pohádce Jak se Kudla přepočítal (1974). Hned v roce následujícím dostal menší role v seriálu Jaroslava Dietla Nejmladší z rodu Hamrů a v psychologickém dramatu Hřiště. Dále pak v komedii Zítra vstanu a opařím se čajem (1977) s Petrem Kostkou v hlavní roli.

Svou první ústřední postavu Vladimír Kratina ztvárnil ve filmu Křehké vztahy (1979) režiséra Juraje Herze. Od té doby šel z role do role. Vzhledem k své mužné postavě to byly zejména postavy drsných a statných chlapíků.

Kariéru herce Vladimíra Kratiny nepřerušila ani normalizační 80. léta 20. století. V té době se objevil ve filmech Děti zítřků či Prázdniny pro psa. Hrál v televizních pohádkách, inscenacích či seriálech (Rodáci, Sanitka).

VLADIMÍR KRATINA A PAŘBA SMRTI

Ani po Sametové revoluci 1989  Vladimír Kratina netrpěl nedostatkem rolí. Jmenujme např. seriály Přítelkyně z domu smutku, Na lavici obžalovaných justice, Strážce duší, Náves, Letiště, Místo v životě, Soukromé Pasti, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura, Cesty domů, Místo zločinu Plzeň, Já, Mattoni.

Hrál také v řadě televizních inscenací, např. Oběti: Nevlastní bratr (s Viktorem Preissem, Vilmou Cibulkovou či Taťjanou Medveckou), Svědomí Denisy Klánové (s Lenkou Vlasákovou, Jiřím Schmitzerem a Simonou Stašovou) nebo v pohádce Dům U Zlatého úsvitu (mj. s Vladimírem Javorským). Na stříbrném plátně se uplatnil v dramatu Hranaři či v komedii Jak se zbavit nevěsty.

Ve volbách 2018 se Vladimír Kratina stal kandidátem ODS na senátora.

O VLADIMÍRU KRATINOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Kratina je podruhé ženatý, jeho první manželkou byla loutkoherečka Šimona Součková. Z obou vztahů má tři dcery.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

  

Články o celebritě

Prima představila novinky: Talk show Marty Jandové a Gránský zpátky v sedle! Prima představila novinky: Talk show Marty Jandové a Gránský zpátky v sedle! Skupina Prima představila své podzimní schéma. Diváci se mohou těšit nejen na charismatického Lukáše... číst článek
Nový seriál Linka očima skutečných záchranářů: Jak to chodí doopravdy Nový seriál Linka očima skutečných záchranářů: Jak to chodí doopravdy Nový primácký seriál Linka se snaží divákovi dramaticky představit, co se děje na druhé straně, když... číst článek
Slátanina a zklamání, bědují diváci Linky! Ale ve sledovanosti seriál stále boduje Slátanina a zklamání, bědují diváci Linky! Ale ve sledovanosti seriál stále boduje Ačkoliv se již kvapem blíží letní prázdniny, televize Prima se vytasila ještě s jedním premiérovým p... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek
zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská
zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger
zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson