Vladimír Kratina

Datum narození: 25. 2. 1952
Místo narození: Praha
Profese: herec, písničkář, producent
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Vladimír Kratina ztvárnil desítky rolí jak v seriálech, filmech, televizních inscenacích, tak i v divadle. Jako písničkář propadl folku a country.

Vladimír Kratina se nejdříve vyučil fotografem. Při gymnáziu hrál na bicí a kytaru ve studentské beatové kapele, pro kterou také komponoval. Poté nastoupil na DAMU, kterou absolvoval v roce 1975.

VLADIMÍR KRATINA BYL VE VĚZENÍ

První angažmá Vladimír Kratina získal v Divadle Vítězného února v Hradci Králové, dále to bylo Činoherní studio v Ústí nad Labem, zájezdové divadlo Dílna 24 a Studio Ypsilon. V roce 1988 zakotvil v Činoherním klubu v Praze, kde působil 11 let. Hostoval také v Národním divadle.

Kratina si zatačil ve StarDance

Po roce 1999 začal podnikat v umělecké sféře, např. produkoval muzikál na ledě Mrazík. Málokdo ví, že Vladimír Kratina je též folkový a country zpěvák a písničkář. Roku 2008 se předvedl i jako tanečník, a to v soutěži České televize StarDance. S Laurou Klimentovou vypadli v pátém kole.

Před kamerou se Vladimír Kratina poprvé objevil ještě jako student DAMU v pohádce Jak se Kudla přepočítal (1974). Hned v roce následujícím dostal menší role v seriálu Jaroslava Dietla Nejmladší z rodu Hamrů a v psychologickém dramatu Hřiště. Dále pak v komedii Zítra vstanu a opařím se čajem (1977) s Petrem Kostkou v hlavní roli.

Hrál v Sanitce nebo v Ordinaci 

Svou první ústřední postavu Vladimír Kratina ztvárnil ve filmu Křehké vztahy (1979) režiséra Juraje Herze. Od té doby šel z role do role. Vzhledem k své mužné postavě to byly zejména postavy drsných a statných chlapíků.

Kariéru herce Vladimíra Kratiny nepřerušila ani normalizační 80. léta 20. století. V té době se objevil ve filmech Děti zítřků či Prázdniny pro psa. Hrál v televizních pohádkách, inscenacích či seriálech (Rodáci, Sanitka).

VLADIMÍR KRATINA A PAŘBA SMRTI

Ani po Sametové revoluci 1989  Vladimír Kratina netrpěl nedostatkem rolí. Jmenujme např. seriály Přítelkyně z domu smutku, Na lavici obžalovaných justice, Strážce duší, Náves, Letiště, Místo v životě, Soukromé Pasti, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura, Cesty domů, Místo zločinu Plzeň, Já, Mattoni.

Kratina za ODS kandidoval do Senátu

Hrál také v řadě televizních inscenací, např. Oběti: Nevlastní bratr (s Viktorem Preissem, Vilmou Cibulkovou či Taťjanou Medveckou), Svědomí Denisy Klánové (s Lenkou Vlasákovou, Jiřím Schmitzerem a Simonou Stašovou) nebo v pohádce Dům U Zlatého úsvitu (mj. s Vladimírem Javorským). Na stříbrném plátně se uplatnil v dramatu Hranaři či v komedii Jak se zbavit nevěsty.

Ve volbách 2018 se Vladimír Kratina stal kandidátem ODS na senátora. Neuspěl, neprobojoval se do druhého kola.

O VLADIMÍRU KRATINOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Kratina je podruhé ženatý, jeho první manželkou byla loutkoherečka Šimona Součková. Z prvního vztahu má jednu dceru, z druhého dvě.

 

  

Články o celebritě

Hvězda TV Nova Iveta Lutovská: Děsivé detaily rozpadlého manželství! Hvězda TV Nova Iveta Lutovská: Děsivé detaily rozpadlého manželství! S Ivetou Vítovou Lutovskou (39) jsem naposledy mluvil před šesti lety. Tehdy se zdálo, že je v jejím... číst článek
Iveta Vítová otevřeně o rozvodu: Podváděl ji celé manželství! Iveta Vítová otevřeně o rozvodu: Podváděl ji celé manželství! Rozvod Ivety Vítové (39) s manželem Jaroslavem (45) nabírá na obrátkách. Moderátorka TV Nova se už s... číst článek
Rozvádějící se Iveta Vítová odešla od manžela! Shání každou »kačku« a rozprodává věci dětí Rozvádějící se Iveta Vítová odešla od manžela! Shání každou »kačku« a rozprodává věci dětí Někdejší Česká Miss 2009 Iveta Lutovská (39) učinila významný životní krok. I s dětmi se odstěhovala... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Kern
Michal Kern
zobrazit profil Johan Mádr
Johan Mádr
zobrazit profil Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel