Lenka Vlasáková

Datum narození: 27. 4. 1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti, z toho tři s o šest let mladším hercem Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Vášnivý večírek po Zbožňovaném: Zamilované polibky Prachaře s krásnou Sarou a flirtující Dolanský! Vášnivý večírek po Zbožňovaném: Zamilované polibky Prachaře s krásnou Sarou a flirtující Dolanský! Po slavnostní premiéře snímku Petra Kolečka (37) Zbožňovaný se hosté přesunuli k baru na afterparty.... číst článek
Nový seriál TV Prima s Janem Dolanským a Markem Němcem: Armáda dává od 1. Mise ruce pryč! Nový seriál TV Prima s Janem Dolanským a Markem Němcem: Armáda dává od 1. Mise ruce pryč! Náročnou profesi vojenských lékařů představuje primácký seriál 1. MISE. Televize vsadila na známé tv... číst článek
Módní kritička Ina T.: Nuda a křupanství tuzemských filmových premiér! Módní kritička Ina T.: Nuda a křupanství tuzemských filmových premiér! Ačkoliv jsou filmové premiéry denním chlebem celebrit, kalibr nevkusu příchozích hvězd bývá ke smutk... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Predrag Bjelac
Predrag Bjelac
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop