Lenka Vlasáková | Celebwiki.cz

Lenka Vlasáková

Datum narození: 27.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti a žije s o šest let mladším kolegou Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Kouba se žení: Svatba Langmajera a Gondíkové začala! Kouba se žení: Svatba Langmajera a Gondíkové začala! Po letech společného soužití  se Jiří Langmajer (53) a Adéla Gondíková (45) rozhodli říct  »ANO«. Zatímco… číst článek
Šok v seriálu Krejzovi: Dolanský se změnil k nepoznání! Šok v seriálu Krejzovi: Dolanský se změnil k nepoznání! Nová role, nový vzhled a nový boj! Tím vším si v posledních dnech prochází Jan Dolanský (41). Hvězda… číst článek
Režisér Hodinového manžela Svoboda: Bouračka ho přijde na 800 tisíc! Režisér Hodinového manžela Svoboda: Bouračka ho přijde na 800 tisíc! Má smůlu. Režisér Hodinového manžela Tomáš Svoboda (47), který se zle vyboural na motorce, má nejen… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Jiří Langmajer
Jiří Langmajer