Lenka Vlasáková | Celebwiki.cz

Lenka Vlasáková

Datum narození: 27. 4. 1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti a žije s o šest let mladším kolegou Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Podzimní megahit Bábovky míří do kin: »Langoš« čte Blesk i v posteli! Podzimní megahit Bábovky míří do kin: »Langoš« čte Blesk i v posteli! Nemuseli je dvakrát přemlouvat. Jiří Langmajer (54) ani Ondřej Vetchý (58) neváhali, když dostali na... číst článek
Tohle filmaři nedomysleli! Dvě Marie Terezie se objevily ve stejném díle Tohle filmaři nedomysleli! Dvě Marie Terezie se objevily ve stejném díle V prvních dvou dílech propůjčila svůj hlas Marii Terezii. A v pokračování úspěšné historické minisér... číst článek
Tajemství TV hitu Marie Terezie: Nečekaný zvrat! Tajemství TV hitu Marie Terezie: Nečekaný zvrat! V prvních dvou dílech propůjčila svůj hlas Marii Terezii. A v pokračování úspěšné historické minisér... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Petr Svojtka
Petr Svojtka
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský