Lenka Vlasáková

Datum narození: 27. 4. 1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti, z toho tři s o šest let mladším hercem Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Jiřina Bohdalová o roli Olgy ve Svaté: To bylo pro mě maso na kosti! Jiřina Bohdalová o roli Olgy ve Svaté: To bylo pro mě maso na kosti! Scénář dostala ke svým devadesátinám a tenhle dárek se scenáristovi Marku Epsteinovi (48) opravdu po... číst článek
Premiéra filmu Svatá s Bohdalovou v hlavní roli: Lucerna plná hvězd Premiéra filmu Svatá s Bohdalovou v hlavní roli: Lucerna plná hvězd Velký sál Lucerny dnes patří premiéře filmu Svatá, ve kterém v hlavní roli září herečka Jiřina Bohda... číst článek
Sexy přehlídka návrháře Macháčka a Šenkýře: Podlepená Ornella, Aiko jen v prádle! Sexy přehlídka návrháře Macháčka a Šenkýře: Podlepená Ornella, Aiko jen v prádle! Netradiční módní setkání se uskutečnilo na Václaváku. Zatímco zpěvačka Anna K. (59) a herečka Lenka ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Ľubomír Roman
Ľubomír Roman
zobrazit profil Jana Janěková ml.
Jana Janěková ml.
zobrazit profil Monica Barbaro
Monica Barbaro
zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd
zobrazit profil Matěj Anděl
Matěj Anděl
zobrazit profil Becki Newton
Becki Newton
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka