Lenka Vlasáková

Datum narození: 27.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti a žije s o šest let mladším kolegou Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Lenka Vlasáková: Jediná herečka, které to víc sluší bez make-upu Lenka Vlasáková: Jediná herečka, které to víc sluší bez make-upu Herečka Lenka Vlasáková (46) chodí nenalíčená nejenom doma, ale i do společnosti. A na rozdíl od… číst článek
Dvě slavnostní premiéry v jeden večer: Langoš a Vetchý se tulili! Dvě slavnostní premiéry v jeden večer: Langoš a Vetchý se tulili! Pokud si díky názvu jednoho z filmů položili otázku po čem muži touží, nezodpověděli si ji jen v… číst článek
Jan Dolanský & Lenka Vlasáková: Proč se vyhýbají svatbě? Jan Dolanský & Lenka Vlasáková: Proč se vyhýbají svatbě? Jan Dolanský (40) a Lenka Vlasáková (46) spolu vychovávají čtyři děti a tvoří jeden z nejstabilnějších… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot
zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej