Lenka Vlasáková

Datum narození: 27. 4. 1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti, z toho tři s o šest let mladším hercem Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Vlasáková a Dolanský: Děti v slzách Vlasáková a Dolanský: Děti v slzách Někteří využili koronavirové situace k dořešení odkládaných věcí, například Lenka Vlasáková (50) a J... číst článek
Vlasáková o turbulencích s Dolanským: Vy se rozejdete? bojí se děti Vlasáková o turbulencích s Dolanským: Vy se rozejdete? bojí se děti Devětačtyřicetiletá herečka se neobvykle otevřeně rozpovídala o tom, jak to má doma s manželem Janem... číst článek
Módní kritička Blesku Ina T. o rudé invazi v šatníku celebrit: Zmatená Tomešová, unylá Slováčková a ikona Plodková! Módní kritička Blesku Ina T. o rudé invazi v šatníku celebrit: Zmatená Tomešová, unylá Slováčková a ikona Plodková! Bývá označována za odstín lásky a vášně, právem přitahuje pozornost a v paletě barev vyčnívá svojí d... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniela Choděrová
Daniela Choděrová
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Alena Mudrová
Alena Mudrová