Jan Dolanský | Celebwiki.cz

Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Kouba se žení: Svatba Langmajera a Gondíkové začala! Kouba se žení: Svatba Langmajera a Gondíkové začala! Po letech společného soužití  se Jiří Langmajer (53) a Adéla Gondíková (45) rozhodli říct  »ANO«. Zatímco… číst článek
Šok v seriálu Krejzovi: Dolanský se změnil k nepoznání! Šok v seriálu Krejzovi: Dolanský se změnil k nepoznání! Nová role, nový vzhled a nový boj! Tím vším si v posledních dnech prochází Jan Dolanský (41). Hvězda… číst článek
Godla alias Franta z Mostu: Točím, vydělávám, ale exekuce neplatím! Godla alias Franta z Mostu: Točím, vydělávám, ale exekuce neplatím! Zdeněk Godla (44) se proslavil rolí cikána Franty v seriálu Most! Vzhledem k náhlé slávě se začaly… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová