Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Velké přátelství Lenky Vlasákové a Elišky Křenkové: Na kolonádě ruku v ruce! Velké přátelství Lenky Vlasákové a Elišky Křenkové: Na kolonádě ruku v ruce! Společná práce pomohla dvěma herečkám, aby k sobě našly cestu a navázaly poměrně blízké přátelství.… číst článek
Sladké tečky seriálové sezony: Kdo všechno do toho praští?! Sladké tečky seriálové sezony: Kdo všechno do toho praští?! A žili spolu šťastně až do smrti... Se seriálovými veselkami se v poslední době roztrhl pytel! Skoro… číst článek
Boudová si osvojila holčičku z děcáku! Jak vychází s její rodinou? Boudová si osvojila holčičku z děcáku! Jak vychází s její rodinou? Nela Boudová (50) loni začala úplně nový život. Podruhé se vdala a navíc si pořídila třetí dítě.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Hanuš Bor
Hanuš Bor
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová