Jan Dolanský | Celebwiki.cz

Jan Dolanský

Datum narození: 14. 2. 1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Martin Písařík (40): Slova o krizi a homosexualitě! Martin Písařík (40): Slova o krizi a homosexualitě! Když se v úterý zavřela divadla a zrušily se další veřejné akce, většina herců zůstala dočasně bez p... číst článek
Prima představila novinky: Talk show Marty Jandové a Gránský zpátky v sedle! Prima představila novinky: Talk show Marty Jandové a Gránský zpátky v sedle! Skupina Prima představila své podzimní schéma. Diváci se mohou těšit nejen na charismatického Lukáše... číst článek
Langmajer a Gondíková jsou svoji! V.I.P. obřadu přihlíželo 300 celebrit! Langmajer a Gondíková jsou svoji! V.I.P. obřadu přihlíželo 300 celebrit! Zatímco ještě v pátek tvrdili, že je to jen vtip a jedná se o reklamu na připravované pokračování ko... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Robert Charles Redford
Robert Charles Redford
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová