Jan Dolanský

Datum narození: 14. 2. 1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec a dabér Jan Dolanský se stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval především filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

JAN DOLANSKÝ - JAK SE ZMĚNIL K NEPOZNÁNÍ

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

O JANU DOLANSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková. Mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Vášnivý večírek po Zbožňovaném: Zamilované polibky Prachaře s krásnou Sarou a flirtující Dolanský! Vášnivý večírek po Zbožňovaném: Zamilované polibky Prachaře s krásnou Sarou a flirtující Dolanský! Po slavnostní premiéře snímku Petra Kolečka (37) Zbožňovaný se hosté přesunuli k baru na afterparty.... číst článek
Iva Lecká a Vojta Efler: Rádio je láska na celý život Iva Lecká a Vojta Efler: Rádio je láska na celý život Zkušenou moderátorskou dvojici Ivu Leckou a Vojtu Eflera naladíte na rádiu Bonton každý všední den o... číst článek
Nový seriál TV Prima s Janem Dolanským a Markem Němcem: Armáda dává od 1. Mise ruce pryč! Nový seriál TV Prima s Janem Dolanským a Markem Němcem: Armáda dává od 1. Mise ruce pryč! Náročnou profesi vojenských lékařů představuje primácký seriál 1. MISE. Televize vsadila na známé tv... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil Vladimír Čech
Vladimír Čech
zobrazit profil Tomáš Měcháček
Tomáš Měcháček
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela