Jan Dolanský | Celebwiki.cz

Jan Dolanský

Datum narození: 14.2.1978
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Téměř každý pozná jeho hlas, herec a dabér Jan Dolanský se totiž stal hlavním hlasem televizní stanice Prima Cool a dabuje mj. americký kreslený seriál Futurama. Před dabingem se věnoval filmu.

Vystudoval konzervatoř a nastoupil do Divadla Komedie, kde zůstal do roku 2002. O rok později se stal Jan Dolanský součástí činoherního souboru Národního divadla.

Hrál v seriálech Hospoda, Dobrá čtvrť, Bazén, Místo v životě, Letiště a Cesty domů. Jeho herecké výkony můžeme také vidět ve filmech Perníková věž, Sametoví vrazi, Líbáš jako Bůh, Děti noci a Bathory.

Od herectví odešel Jan Dolanský k dabingu a namlouvání upoutávacích skečů na Prima Cool. Některé jeho hlášky se staly kultovními.

Jeho manželkou je o šest let starší herečka Lenka Vlasáková a mají spolu tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína (z předchozího manželství má Lenka Vlasáková ještě dceru Sofii).

 

Články o celebritě

Šok v seriálu Krejzovi: Dolanský se změnil k nepoznání! Šok v seriálu Krejzovi: Dolanský se změnil k nepoznání! Nová role, nový vzhled a nový boj! Tím vším si v posledních dnech prochází Jan Dolanský (41). Hvězda… číst článek
Godla alias Franta z Mostu: Točím, vydělávám, ale exekuce neplatím! Godla alias Franta z Mostu: Točím, vydělávám, ale exekuce neplatím! Zdeněk Godla (44) se proslavil rolí cikána Franty v seriálu Most! Vzhledem k náhlé slávě se začaly… číst článek
Zábavná show Máme rádi Česko: Kotek vyšoupl Dolanského! Zábavná show Máme rádi Česko: Kotek vyšoupl Dolanského! Dostal nový kšeft! Vojtěch Kotek (31) je novým kapitánem v další řadě zábavné show Máme rádi Česko,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil René Přibil
René Přibil
zobrazit profil Robert Charles Redford
Robert Charles Redford
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Ashton Kutcher
Ashton Kutcher
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal