David Matásek | Celebwiki.cz

David Matásek

Místo narození: Praha
Profese: filmový, seriálový a divadelní herec a hudební
Znamení:Vodnář

Související celebrity

Životopis

David Matásek je český filmový, seriálový a divadelní herec a také hudebník. Proslavila ho skinheadská kapela Orlík, v níž působil s Danielem Landou.

David Malásek se na narodil v Praze, na Žižkově, kde žije dodnes. Otec je scénograf a matka se věnuje grafice. Vystudoval Pražskou konzervatoř, kterou absolvoval v roce 1984.

Jeho prvním filmem a vlastně i filmem, kterým se dostal do podvědomí diváků, byl v roce 1981 snímek Jak svět přichází o básníky, kde si zahrál Kendyho, nejlepšího kamráda hlavní postavy, kterou ztělesnil Kříž. Stejnou postavu hrál i v dalších filmech z této série – Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básnící neztrácejí naději.

V roce 1988 se podílel spolu s Danielem Landou na založení skupiny Orlík. Byli známí hlavně díky svému vypjatému nacionalismu a skinheadskou image. Vydali dvě alba Oi! a Demise!, kterých se prodalo asi 200 tisíc. V roce 1992 oznámili konec skupiny, údajně i z důvodu, že se na jejich koncertech hajlovalo. Po rozpadu působil David Matásek jako kytarista ve skupině Hagen Baden.

V letech 1991 až 1995 působil David Matásek v Národním divadle, v letech 1995 až 2002 v Divadle Komedie a od roku 2002 je opět členem činohry Národního divadla. V divadle Roxy ztvárnil hlavní roli ve hře Starý nácek. V Divadle Kladno si zahrál Jaromíra Jágra ve hře Kladeňák. Také je dost známý z televizních seriálů Redakce, Letiště a Přešlapy.

Jeho první manželkou byla Eva Turnová, basistka skupiny Plastic People of the Universe. Druhou manželkou byla Simona Matásková, novinářka a dramaturgyně, má s ní dceru Lindu a jeho současná manželka je Kateřina Matásková, se kterou má dceru Marii a syna Benjamina.

V roce 2014 byl spolu s Janem Dolanským a desítkami dalších osob obviněn za podplacení rozšíření řidičského průkazu na silnější motocykly. Stíhání ale bylo nakonec zastaveno.

 

Články o celebritě

Vyklepaný Matásek: Starosti s dcerou! Vyklepaný Matásek: Starosti s dcerou! S rolí otce má hned čtyři zkušenosti, ale dědečkem je David Matásek (55) poprvé! Herec ale otevřeně… číst článek
Definitivní konec? Má poslední role, tvrdí Viktor Preiss o detektivkách Případ dvou… Definitivní konec? Má poslední role, tvrdí Viktor Preiss o detektivkách Případ dvou… Před třemi roky se rozhodl, že odejde do penze. Jak řekl, tak udělal – i když jen napůl... Na divadelní… číst článek
Preiss s Matáskem rozdrtili Dlouhého! Exnera porazil ve sledovanosti Vašátko Preiss s Matáskem rozdrtili Dlouhého! Exnera porazil ve sledovanosti Vašátko Nejnovější krimi film o kapitánu Vašátkovi v podání Viktora Preisse (71) Případ dvou básníků z řady… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Anežka Rusevová
Anežka Rusevová
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Romana Goščíková
Romana Goščíková
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Daniel Craig
Daniel Craig