David Matásek | Celebwiki.cz

David Matásek

Místo narození: Praha
Profese: filmový, seriálový a divadelní herec a hudební
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

David Matásek je český filmový, seriálový a divadelní herec a také hudebník. Proslavila ho skinheadská kapela Orlík, v níž působil s Danielem Landou.

David Malásek se na narodil v Praze, na Žižkově, kde žije dodnes. Otec je scénograf a matka se věnuje grafice. Vystudoval Pražskou konzervatoř, kterou absolvoval v roce 1984.

Jeho prvním filmem a vlastně i filmem, kterým se dostal do podvědomí diváků, byl v roce 1981 snímek Jak svět přichází o básníky, kde si zahrál Kendyho, nejlepšího kamráda hlavní postavy, kterou ztělesnil Kříž. Stejnou postavu hrál i v dalších filmech z této série – Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básnící neztrácejí naději.

V roce 1988 se podílel spolu s Danielem Landou na založení skupiny Orlík. Byli známí hlavně díky svému vypjatému nacionalismu a skinheadskou image. Vydali dvě alba Oi! a Demise!, kterých se prodalo asi 200 tisíc. V roce 1992 oznámili konec skupiny, údajně i z důvodu, že se na jejich koncertech hajlovalo. Po rozpadu působil David Matásek jako kytarista ve skupině Hagen Baden.

V letech 1991 až 1995 působil David Matásek v Národním divadle, v letech 1995 až 2002 v Divadle Komedie a od roku 2002 je opět členem činohry Národního divadla. V divadle Roxy ztvárnil hlavní roli ve hře Starý nácek. V Divadle Kladno si zahrál Jaromíra Jágra ve hře Kladeňák. Také je dost známý z televizních seriálů Redakce, Letiště a Přešlapy.

Jeho první manželkou byla Eva Turnová, basistka skupiny Plastic People of the Universe. Druhou manželkou byla Simona Matásková, novinářka a dramaturgyně, má s ní dceru Lindu a jeho současná manželka je Kateřina Matásková, se kterou má dceru Marii a syna Benjamina.

V roce 2014 byl spolu s Janem Dolanským a desítkami dalších osob obviněn za podplacení rozšíření řidičského průkazu na silnější motocykly. Stíhání ale bylo nakonec zastaveno.

 

Články o celebritě

SuperStar je zase super jedničkou nedělního večera! Kdo jí dal málem na frak? SuperStar je zase super jedničkou nedělního večera! Kdo jí dal málem na frak? V nedělní večer to byl souboj televizních stanic více než vyrovnaný! Nejsledovanějším nedělním pořad... číst článek
Peče celá země dál trhá rekordy! Neúspěch soutěžící Lucky svádí diváci na porotu! Peče celá země dál trhá rekordy! Neúspěch soutěžící Lucky svádí diváci na porotu! Kulinářský skvost, jaký nejspíš na České televizi ještě nebyl! Tak by se dala nazvat show Peče celá ... číst článek
Televizní víkend patřil ČT: Pečení a kriminálka rozdrtily konkurenci! Televizní víkend patřil ČT: Pečení a kriminálka rozdrtily konkurenci! Česká televize zůstává stále divácky nejsilnější televizní skupinou. Nejvyšších čísel sledovanosti u... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Ivo Niederle
Ivo Niederle
zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší