Daniel Landa

Datum narození: 4. 11. 1968
Přezdívka: Žito 44
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Daniel Landa je velmi populární a kontroverzní český zpěvák. Je plodným autorem a vyznavačem adrenalinu, síly a radikálních řešení jakýchkoli problémů.

Daniel Landa je nejen herec a hudebník (vystudoval pražskou konzervatoř), ale i milovník adrenalinu - mj. jezdí autokros, věnuje se thaiboxu a potápí se mezi žraloky. Dlouhá léta se se jménem Daniel Landa pojí nálepka ultrapravičáka. S hercem Davidem Matáskem totiž založili v roce 1988 skupinu Orlík, která se stala kultovní kapelou českých skinheads (hrála písně, které byly na pokraji rasismu, jako třeba Bílá liga, Bílý jezdec apod.). V budoucnu se Daniel Landa opakovaně vyjadřoval silně provlastenecky, ale nařčení z ultrapravičáctví či dokonce neonacismu zásadně odmítal. Daniel Landa se dodatečně od některých textů Orlíku i distancoval. V roce 2012 se ale objevila fotografie, na níž spolu se zpěvačkou Lucií Bílou zvedají ruku k nacistickému pozdravu. Na to Daniel Landa reagoval: "Byla to legrace, kterou jsem neinicioval já. V tý době jsem vystupoval proti fašistům velice aktivně, takže ať mi všichni políbí prdel i s touto fotkou." Jako hudebník je Daniel Landa (po rozpadu Orlíku) podepsán pod alby jako Valčík, Smrtihlav, Konec či 9mm argumentů. Na svém kontě má i muzikály Krysař či Tajemství, a také hudbu k několika filmům a divadelním představením (Tajemství Zlatého draka, Udělení milosti se zamítá, Gambit, Ex OffoTouha či Kvaska). V některých muzikálech si i zahrál. V roce 2003 přepracoval Requiem W. A. Mozarta do rockové podoby nazvané Rockquiem. Jako herec se Daniel Landa objevil ve filmech Proč?, Černí baroni, Copak je to za vojáka..., Kvaska, Tacho (oba režírovala jeho žena Mirjam Landa) a v seriálu České století ztvárnil v díle nazvaném Den po Mnichovu jednoho z největších československých kolaborantů Emanuela Moravce.

KOUZELNÍK ŽITO DANIEL LANDA

Daniel Landa byl také jedním ze zakladatelů kontroverzního řádu Ordo Lumen Templi, který zdůrazňoval národní kořeny, což u kritiků vyvolávalo dojem, že Daniela Landu postihla "ultrapravicová recidiva".

Daniel Landa v roce 2012 na předávání cen Český slavík oznámil ukončení své hudební kariéry, začal si říkat kouzelník Žito 44 a pronesl agresivní a silácký projev kritizující v přímém přenosu atmosféru v české společnosti a slibující silové řešení. O pár týdnů později přinesla média zprávu, že Daniel Landa napadl skupinu lidí, vracejících se po půlnoci z hospody. Podle Landy šlo o "preventivní obranu", neboť ho skupina měla vulgárně urážet.

Daniel Landa se v létě 2015 opět stal objektem zájmu médií. Opilý mladík mu dlažební kostkou poškodil lak na jeho luxusním Porsche. Zpěvák se poté setkal s vandalem i jeho maminkou a stáhl všechna obvinění.

Daniel Landa je ženatý, v roce 1990 si vzal tehdejší studentku režie na FAMU Mirjam Müller (dnes Mirjam Landa), se kterou má tři dcery, Anastázii a dvojčata Rozálii a Roxanu.

 

Články o celebritě

Ponížení Nikol Štíbrové: Nepustili ji do luxusního obchodu! Nechce být jako Landa Ponížení Nikol Štíbrové: Nepustili ji do luxusního obchodu! Nechce být jako Landa Herečka a členka zábavného komediálního tria 3v1 Nikol Štíbrová (35), dnes tedy Leitgeb, patří mezi ... číst článek
Rozklad u Pirátů? Stranu opustil další kritik. Přes palubu jde i „covidový“ právník Dostál Rozklad u Pirátů? Stranu opustil další kritik. Přes palubu jde i „covidový“ právník Dostál Pnutí v Pirátské straně pokračuje. Po rezignaci místopředsedy Martina Kučery opustil nejmenší stranu... číst článek
Bývalá hvězda Novy o Slavících: Peklo, které nemá obdoby! Televize bere zpátečku Bývalá hvězda Novy o Slavících: Peklo, které nemá obdoby! Televize bere zpátečku Znovuobnovená anketa hudební popularity Český slavík nenechala mnoho přihlížejících chladnými. Umělc... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Petr Borkovec
Petr Borkovec
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová