Olga Lounová (roz. Pytlounová) | Celebwiki.cz

Olga Lounová (roz. Pytlounová)

Datum narození: 7. 3. 1981
Místo narození: Liberec
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Olga Lounová, rozená Pytlounová, je zpěvačka, herečka, textařka, ale také pilotka rallye a milovnice freedivingu a thajského boxu.

Olga Pytlounová není jen zpěvačkou a skladatelkou, ale také herečkou. Když se stala známou, změnila si jméno na Olga PytLounová. Působila v divadle (např. Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, v divadle Hybernia se zase objevuje v muzikálech jako třeba Golem či Dracula a zahrála si i v Dobře placené procházce od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou pro Národní divadlo režíroval Miloš Forman).

Olga Lounová se ukázala i ve filmu a na televizních obrazovkách. Hrála např. Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj, či v komedii Román pro ženy.

Olga Lounová má ráda adrenalin. Učí se thajský box, věnuje se potápění bez kyslíkových přístrojů, tedy freedivingu a můžeme ji vidět na závodech rallye ať už jako navigátorku, či jako řidičku (např. v roce 2012 odjezdila mistrovství ČR jako pilot Renaultu Clio Sport). To ostatně vedlo Daniela Landu a jeho manželku, že Olgu obsadili do filmu z prostředí rallye Tacho.

Olga Lounová je známá hlavně jako zpěvačka, navíc hraje na klavír, kytaru, flétnu a skládá texty i hudbu. Její první kapela se jmenovala Modré houpačky. Od roku 2001 byla Olga Lounová frontmankou rockové kapely Calathea, s níž vystupovala i v zahraničí.

V roce 2008 založila Olga Lounová společně se svým tehdejším partnerem Marcusem Tranem skupinu Blind Angie. V roce 2010 zase nazpívala píseň Láska v housce se svým tehdejším partnerem Xindlem X. Ten si ji chtěl vzít, ale Olga Lounová ho opakovaně odmítla. Jejich vztah skončil v roce 2011.

V roce 2013 začala média spekulovat o jejím vztahu s Danielem Landou, ale Olga Lounová vytrvale tvrdila, že kvůli ní manželku Mirjam Landovou neopustil, jsou prý jen velmi dobří přátelé.

Olga Lounová vystudovala Pedagogickou fakultu v Liberci a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Uváděla vlastní show na internetové TV Stream. Spolupracuje také s nadačním fondem Fénix.

 

Články o celebritě

Rozčarovaný manžel Gottové: Návrat z Mexika k Dominice! Rozčarovaný manžel Gottové: Návrat z Mexika k Dominice! Jeho odjezd do Mexika za novou milenkou se prý drasticky nepovedl. Místo idylických procházek po plá... číst článek
»Bytná« Rezková: Nečekané gesto vůči Dominice! »Bytná« Rezková: Nečekané gesto vůči Dominice! Ještě nedávno na sebe každý den střílely jedovaté šípy a vyhrožovaly si policií! Teď to vypadá, že s... číst článek
Sexuální přešlap Maroše Kramára vyústil ve smutné přiznání: Slova o ku*vě a znásilnění! Sexuální přešlap Maroše Kramára vyústil ve smutné přiznání: Slova o ku*vě a znásilnění! Kauza kolem herce Maroše Kramára (61), který během natáčecí pauzy pořadu Inkognito drze stáhl ruku n... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Petr Sovič
Petr Sovič