Olga Lounová | Celebwiki.cz

Olga Lounová (roz. Pytlounová)

Datum narození: 7.3.1981
Místo narození: Liberec
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Olga Lounová, rozená Pytlounová, je zpěvačka, herečka, textařka, ale také pilotka rallye a milovnice freedivingu a thajského boxu.

Olga Pytlounová není jen zpěvačkou a skladatelkou, ale také herečkou. Když se stala známou, změnila si jméno na Olga PytLounová. Působila v divadle (např. Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, v divadle Hybernia se zase objevuje v muzikálech jako třeba Golem či Dracula a zahrála si i v Dobře placené procházce od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou pro Národní divadlo režíroval Miloš Forman).

Olga Lounová se ukázala i ve filmu a na televizních obrazovkách. Hrála např. Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj, či v komedii Román pro ženy.

Olga Lounová má ráda adrenalin. Učí se thajský box, věnuje se potápění bez kyslíkových přístrojů, tedy freedivingu a můžeme ji vidět na závodech rallye ať už jako navigátorku, či jako řidičku (např. v roce 2012 odjezdila mistrovství ČR jako pilot Renaultu Clio Sport). To ostatně vedlo Daniela Landu a jeho manželku, že Olgu obsadili do filmu z prostředí rallye Tacho.

Olga Lounová je známá hlavně jako zpěvačka, navíc hraje na klavír, kytaru, flétnu a skládá texty i hudbu. Její první kapela se jmenovala Modré houpačky. Od roku 2001 byla Olga Lounová frontmankou rockové kapely Calathea, s níž vystupovala i v zahraničí.

V roce 2008 založila Olga Lounová společně se svým tehdejším partnerem Marcusem Tranem skupinu Blind Angie. V roce 2010 zase nazpívala píseň Láska v housce se svým tehdejším partnerem Xindlem X. Ten si ji chtěl vzít, ale Olga Lounová ho opakovaně odmítla. Jejich vztah skončil v roce 2011.

V roce 2013 začala média spekulovat o jejím vztahu s Danielem Landou, ale Olga Lounová vytrvale tvrdila, že kvůli ní manželku Mirjam Landovou neopustil, jsou prý jen velmi dobří přátelé.

Olga Lounová vystudovala Pedagogickou fakultu v Liberci a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Uváděla vlastní show na internetové TV Stream. Spolupracuje také s nadačním fondem Fénix.

 

Články o celebritě

Olga Lounová natáčí nový klip s dcerou Zedníčkové: Amélie (14) roste do krásy! Olga Lounová natáčí nový klip s dcerou Zedníčkové: Amélie (14) roste do krásy! Změnila se k nepoznání! Teprve 14letá dcera Lucie Zedníčkové (51) Amélie Pokorná doslova září po… číst článek
Eurovize 2020: Mezi kandidáty je Ben Cristovao a Olga Lounová! Eurovize 2020: Mezi kandidáty je Ben Cristovao a Olga Lounová! Česko opět vyšle letos svého kandidáta do největší mezinárodní pěvecké soutěže Eurovize! Kdo to bude,… číst článek
»Na lidi jsem nezanevřel« říká autor knihy o psovi se srdíčkem na těle, která láme rekordy »Na lidi jsem nezanevřel« říká autor knihy o psovi se srdíčkem na těle, která láme rekordy Gump, pes, který má na jednom boku na flekaté srsti velké hnědé srdíčko, je hlavním hrdinou stejnojmenné… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Katy Perry
Katy Perry
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Eliška Ochmanová
Eliška Ochmanová
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida