Olga Lounová

Datum narození: 7. 3. 1981
Místo narození: Liberec
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka, pilotka rallye
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Olga Lounová, rozená Olga Pytlounová, je zpěvačka, herečka, textařka, ale také pilotka rallye a milovnice freedivingu a thajského boxu.

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Liberci a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Olga Lounová uváděla vlastní show na internetové TV Stream a začala spolupracovat  s nadačním fondem Fénix.

ROZHOVOR S OLGOU LOUNOVOU NAJDETE ZDE>>

Z Pytlounové se stala Lounová

Olga Pytlounová není jen zpěvačkou a skladatelkou, ale také herečkou. Když se stala známou, změnila si jméno na Olga PytLounová. Působila v divadle (např. v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, v divadle Hybernia se zase objevuje v muzikálech jako třeba Golem či Dracula a zahrála si i v Dobře placené procházce od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou pro Národní divadlo režíroval Miloš Forman).

Ukázala  se i ve filmu a na televizních obrazovkách. Olga Lounová hrála např. Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj či v komedii Román pro ženy.

Lounová jako pilot Renaultu Clio Sport 

Má ráda adrenalin. Olga Lounová se pustila do thajského boxu, věnuje se potápění bez kyslíkových přístrojů, tedy freedivingu, a můžeme ji vidět na závodech rallye, ať už jako navigátorku nabo řidičku (např. v roce 2012 odjezdila mistrovství ČR jako pilot Renaultu Clio Sport). To ostatně vedlo Daniela Landu a jeho manželku, že ji obsadili do filmu z prostředí rallye Tacho.

Je známá hlavně jako zpěvačka, navíc hraje na klavír, kytaru, flétnu a skládá texty i hudbu. Její první kapela se jmenovala Modré houpačky. Od roku 2001 byla Olga Lounová frontmankou rockové skupiny Calathea, s níž vystupovala i v zahraničí.

O OLZE LOUNOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2008 založila Olga Lounová společně se svým tehdejším partnerem Marcusem Tranem kapelu Blind Angie. V roce 2010 zase nazpívala píseň Láska v housce se svým někdejším přítelem Xindlem X. Ten si ji chtěl vzít, ale Olga Lounová ho opakovaně odmítla. Jejich vztah skončil v roce 2011.

Olga Lounová porodila dceru

V roce 2013 začala média spekulovat o jejím vztahu s Danielem Landou, ale Olga Lounová vytrvale tvrdila, že kvůli ní manželku Mirjam Landovou neopustil, jsou prý jen velmi dobří přátelé.

V listopadu 2022 Olga Lounová porodila svému příteli, hokejovému trenérovi Honzovi, dceru, která dostala jméno Arianne.

 

Články o celebritě

Jitka Schneiderová oslavila 50: Cigárka, vínečko a vystrčený zadek na ulici! Jitka Schneiderová oslavila 50: Cigárka, vínečko a vystrčený zadek na ulici! Padesát je jen jednou za život, a tak si herečka Jitka Schneiderová dopřála mejdan v luxusním hotelu... číst článek
Bývalá první dáma slavila kulatiny v luxusu: Tajná oslava pro Havlovou! Bývalá první dáma slavila kulatiny v luxusu: Tajná oslava pro Havlovou! Zpěvačka Olga Lounová (42) se na sociální síti pochlubila přípravami tajné oslavy 70. narozenin Dagm... číst článek
Jubilejní ples plný krásy: Andělská Decastelo, zlatá Puhajková, černá můra Bučková! Jubilejní ples plný krásy: Andělská Decastelo, zlatá Puhajková, černá můra Bučková! Tradiční Ples Hotelu International letos 11. února slavil 60 let. Večer se nesl v noblesním stylu, a... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák
zobrazit profil Hana Horká
Hana Horká
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma