Revolta (Marek Kaleta) | Celebwiki.cz

Revolta (Marek Kaleta)

Datum narození: 2. 7. 1989
Místo narození: Krnov
Profese: rapper
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Rapper Revolta, vlastním jménem Marek Kaleta, jehož cílem je pomáhat hudbou, si nespočet fanoušku získal již svým prvním albem s názvem Evoluce vědomí, které vydal roku 2012.

Muzice, konkrétně hip hopu se věnuje od šestnácti let. V řadě měst republiky, kde vystupoval, založil takzvané Seberevolta skupiny. Ty mají propagovat zdravý životní styl bez drog, cigaret a alkoholu. Pomáhat hudbou se rapper Revolta, vlastním jménem Marek Kaleta, rozhodl poté, co v rodném Krnově padl až na dno.

Nespočet fanoušků si získalo Revoltovo debutové album Evoluce vědomí, které vydal roku 2012. Deska, na níž je 17 skladeb, jež jsou rozděleny podle zaměření do dvou částí: politicko-společenská revolta a duchovně-vesmírná seberevolta, začíná písní Otevři svou mysl, útočící na ilumináty, fašismus či materialismus.

Veleúspěšný klip k písni Znáš ten pocit, kterou nazpíval s Olgou Lounovou, na YouTube zveřejnil roku 2014. Video nasbíralo miliony zhlédnutí. Několik stovek Revoltových příznivců vidělo videoklip k singlu Svět se změní, k němuž si rapper přizval slovenskou zpěvačku Petru Huliakovou. Šlo o pilotní klip k desce Marcus Revolta 2015.

Revolta chodil se zpěvačkou Olgou Lounovou, která bývala též přítelkyní Xyndla X. Zhruba rok rapper randil s Gabrielou Gunčíkovou známou ze SuperStar. Marek Kaleta a finalistka Eurovision se rozešli roku 2016.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Petr Borkovec
Petr Borkovec
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Aneta Langerová
Aneta Langerová
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)