Petr Kotvald | Celebwiki.cz

Petr Kotvald

Datum narození: 8. 7. 1959
Místo narození: Žatec
Profese: zpěvák, producent, tanečník, herec.
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kotvald v 80. letech 20. století neodmyslitelně patřil ke Standovi Hložkovi a Haně Zagorové. Pak se vydal na sólovou dráhu.

Petr Kotvald byl už od mala veden k hudbě. Navštěvoval Lidovou školu umění, kde se učil zpívat a hrát na klavír. Při studiu na elektrotechnické průmyslové škole v Chomutov, zpíval se skupinou Scarabeus. V letech 1977 až 1979 soutěžil na jihlavském festivalu Mladá píseň; v roce 1978 tam získal první cenu za osobní interpretaci a o rok později festival vyhrál.

PETR KOTVALD - PODVOD KVŮLI PÁR KORUNÁM

Od roku 1981 se Petr Kotvald a Stanislav Hložek stali členy orchestru Karla Vágnera a vedle Hany Zagorové si získali značnou popularitu. Písnička Holky z naší školky se stala nejprodávanější nahrávkou na gramofonových deskách všech dob. Prodalo se přes milion nosičů a lidé ji milují ještě po desetiletích.

V roce 1986 se Petr Kotvald rozhodl skupinu opustit a zaměřit se na sólovou kariéru. To se ovšem neobešlo bez následků. Rozhádal se se Standou Hložkem, a dokonce i Hana Zagorová mu to měla dlouho za zlé, ale i ona po čase přiznala, že jeho ambice prosadit se sólo pochopila.

Tak Petr Kotvald začal vystupovat se svou kapelou Trik. Úspěch měl především díky diskotékovým hitům a svému vystupování na pódiu, kde měl vypilovanou choreografii. Do povědomí veřejnosti se dostal také díky na svou dobu značně kontroverzním kostýmům, které nosil.

Jak šel čas a zájem o českou populární muziku klesal, se Petr Kotvald dočkal výrazného úspěchu až s albem MCMXCVI (1996) a posléze s albem Největší hity (1999). Z pozdějších alb se o hitových písních dá mluvit snad jen u skladby Mumuland (2001) a Marylin (2003).

O PETRU KOTVALDOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2010 se se Standnou Hložkem udobřili. Vydali dvojalbum svých největších hitů s názvem Diskohrátky a uspořádali turné. O žádném velkém comebacku se ale mluvit nedá.

S manželkou Hanou, s níž se Petr Kotvald oženil roku 1984, vychovali dceru Viktorii a syna Mikuláše.

 

Články o celebritě

Polonahá Petra Hřebíčková: Do postele jí zpíval Kotvald! Polonahá Petra Hřebíčková: Do postele jí zpíval Kotvald! Zase ji svékli a polonahou  »přikovali« mezi lůžkoviny. Tentokrát si milostné scény Petra Hřebíčková... číst článek
Syn Standy Hložka Matyáš mění profesi! Bude tátovi fušovat do řemesla? Syn Standy Hložka Matyáš mění profesi! Bude tátovi fušovat do řemesla? Pohledný syn popového zpěváka Stanislava Hložka (65) Matyáš (26) je bezesporu renesančním mužem. Něk... číst článek
Hrdý táta Petr Kotvald (61): Krásná dcera Viktorka jde v jeho šlépějích! Hrdý táta Petr Kotvald (61): Krásná dcera Viktorka jde v jeho šlépějích! Snem mnoha rodičů je, aby jejich potomci propadli kouzlu stejného oboru, jakému se věnují oni. Do té... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)