Petr Kotvald

Datum narození: 8. 7. 1959
Místo narození: Žatec
Profese: zpěvák, producent, tanečník, herec.
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Kotvald v 80. letech 20. století neodmyslitelně patřil ke Standovi Hložkovi a Haně Zagorové. Pak se vydal na sólovou dráhu.

Už od mala byl Petr Kotvald veden k hudbě. Navštěvoval Lidovou školu umění, kde se učil zpívat a hrát na klavír. Při studiu na elektrotechnické průmyslové škole v Chomutov, zpíval se skupinou Scarabeus. V letech 1977 až 1979 soutěžil na jihlavském festivalu Mladá píseň; v roce 1978 tam získal první cenu za osobní interpretaci a o rok později festival vyhrál.

PETR KOTVALD - PODVOD KVŮLI PÁR KORUNÁM

Kotvald se rozhádal s Hložkem

Od roku 1981 se Petr Kotvald a Stanislav Hložek stali členy orchestru Karla Vágnera a vedle Hany Zagorové si získali značnou popularitu. Písnička Holky z naší školky se stala nejprodávanější nahrávkou na gramofonových deskách všech dob. Prodalo se přes milion nosičů a lidé ji milují ještě po desetiletích.

V roce 1986 se Petr Kotvald rozhodl skupinu opustit a zaměřit se na sólovou kariéru. To se ovšem neobešlo bez následků. Rozhádal se se Standou Hložkem, a dokonce i Hana Zagorová mu to měla dlouho za zlé, ale i ona po čase přiznala, že jeho ambice prosadit se sólo pochopila.

Petr Kotvald se prosadil s Mumulandem

Tak Petr Kotvald začal vystupovat se svou kapelou Trik. Úspěch měl především díky diskotékovým hitům a svému vystupování na pódiu, kde měl vypilovanou choreografii. Do povědomí veřejnosti se dostal také díky na svou dobu značně kontroverzním kostýmům, které nosil.

Jak šel čas a zájem o českou populární muziku klesal, se Petr Kotvald dočkal výrazného úspěchu až s albem MCMXCVI (1996) a posléze s albem Největší hity (1999). Z pozdějších alb se o hitových písních dá mluvit snad jen u skladby Mumuland (2001) a Marylin (2003).

Comeback Kolvalda s Hložkem nepřišel

O PETRU KOTVALDOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2010 se se Standnou Hložkem udobřili. Vydali dvojalbum svých největších hitů s názvem Diskohrátky a uspořádali turné. O žádném velkém comebacku se ale mluvit nedá.

S manželkou Hanou, s níž se Petr Kotvald oženil roku 1984, vychovali dceru Viktorii a syna Mikuláše.

 

Články o celebritě

Rozdováděný Petr Kotvald: Holky z naší školky naskládal do kabrioletu! Rozdováděný Petr Kotvald: Holky z naší školky naskládal do kabrioletu! Jako za starých časů! Zatímco v 80. letech Petr Kotvald (63) s parťákem Standou Hložkem (67) dováděl... číst článek
Koncertní parťák Zagorové Rezek prozradil: Co stálo v Hančině poslední SMS! Koncertní parťák Zagorové Rezek prozradil: Co stálo v Hančině poslední SMS! „Koukej, kapky se koulí, mám jich na dlani víc než ty. Jsi paní vod. Já ptám se tě, jsou-li tvým dla... číst článek
Osudová nemoc, se kterou Hana Zagorová (†75) bojovala celý život: Spustila to tuberkulóza na škole! Osudová nemoc, se kterou Hana Zagorová (†75) bojovala celý život: Spustila to tuberkulóza na škole! Paroxysmální hemoglobinurie. Zní to jako zlé kouzlo, kletba, kterou na Hanu Zagorovou (†75) uvrhla z... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Hana Horká
Hana Horká
zobrazit profil Barbora Piešová
Barbora Piešová
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen