Petr Kotvald

Datum narození: 8. 7. 1959
Místo narození: Žatec
Profese: zpěvák, producent, tanečník, herec.
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Kotvald v 80. letech 20. století neodmyslitelně patřil ke Standovi Hložkovi a Haně Zagorové. Pak se vydal na sólovou dráhu.

Už od mala byl Petr Kotvald veden k hudbě. Navštěvoval Lidovou školu umění, kde se učil zpívat a hrát na klavír. Při studiu na elektrotechnické průmyslové škole v Chomutov, zpíval se skupinou Scarabeus. V letech 1977 až 1979 soutěžil na jihlavském festivalu Mladá píseň; v roce 1978 tam získal první cenu za osobní interpretaci a o rok později festival vyhrál.

PETR KOTVALD - PODVOD KVŮLI PÁR KORUNÁM

Kotvald se rozhádal s Hložkem

Od roku 1981 se Petr Kotvald a Stanislav Hložek stali členy orchestru Karla Vágnera a vedle Hany Zagorové si získali značnou popularitu. Písnička Holky z naší školky se stala nejprodávanější nahrávkou na gramofonových deskách všech dob. Prodalo se přes milion nosičů a lidé ji milují ještě po desetiletích.

V roce 1986 se Petr Kotvald rozhodl skupinu opustit a zaměřit se na sólovou kariéru. To se ovšem neobešlo bez následků. Rozhádal se se Standou Hložkem, a dokonce i Hana Zagorová mu to měla dlouho za zlé, ale i ona po čase přiznala, že jeho ambice prosadit se sólo pochopila.

Petr Kotvald se prosadil s Mumulandem

Tak Petr Kotvald začal vystupovat se svou kapelou Trik. Úspěch měl především díky diskotékovým hitům a svému vystupování na pódiu, kde měl vypilovanou choreografii. Do povědomí veřejnosti se dostal také díky na svou dobu značně kontroverzním kostýmům, které nosil.

Jak šel čas a zájem o českou populární muziku klesal, se Petr Kotvald dočkal výrazného úspěchu až s albem MCMXCVI (1996) a posléze s albem Největší hity (1999). Z pozdějších alb se o hitových písních dá mluvit snad jen u skladby Mumuland (2001) a Marylin (2003).

Comeback Kolvalda s Hložkem nepřišel

O PETRU KOTVALDOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2010 se se Standnou Hložkem udobřili. Vydali dvojalbum svých největších hitů s názvem Diskohrátky a uspořádali turné. O žádném velkém comebacku se ale mluvit nedá.

S manželkou Hanou, s níž se Petr Kotvald oženil roku 1984, vychovali dceru Viktorii a syna Mikuláše.

 

Články o celebritě

Miliony v luftě! Byl jsem mladý a blbý, skřípe zuby Vágner Miliony v luftě! Byl jsem mladý a blbý, skřípe zuby Vágner Dnes slaví legendární autor písničky Holky z naší školky kulaté osmdesáté narozeniny! Karel Vágner (... číst článek
Karel Vágner a jeho hit Holky z naší školky: Chyba na desce ho stála milion! Karel Vágner a jeho hit Holky z naší školky: Chyba na desce ho stála milion! Majdalenka, Apolenka s Veronikou už dnes mají dospělé děti a dost možná i vnoučata! V roce 1982 to b... číst článek
Metály do showbyznysu: Bohdalová Zemanem vyznamenaná už podruhé, otec Chalupářů Filip, skladatel Vágner Metály do showbyznysu: Bohdalová Zemanem vyznamenaná už podruhé, otec Chalupářů Filip, skladatel Vágner Nejdříve předávání státních vyznamenání v roce 2021 zhatila několikatýdenní hospitalizace prezidenta... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková