Petr Kotvald | Celebwiki.cz

Petr Kotvald

Datum narození: 8.7.1959
Místo narození: Žatec
Profese: zpěvák, producent, tanečník, herec.
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kotvald v 80. letech 20. století neodmyslitelně patřil ke Standovi Hložkovi a Haně Zagorové. Pak se vydal na sólovou dráhu.

Petr Kotvald byl už od mala veden k hudbě. Navštěvoval Lidovou školu umění, kde se učil zpívat a hrát na klavír. Při studiu na elektrotechnické průmyslové škole v Chomutov, zpíval se skupinou Scarabeus. V letech 1977 až 1979 soutěžil na jihlavském festivalu Mladá píseň; v roce 1978 tam získal první cenu za osobní interpretaci a o rok později festival vyhrál.

PETR KOTVALD - PODVOD KVŮLI PÁR KORUNÁM

Od roku 1981 se Petr Kotvald a Stanislav Hložek stali členy orchestru Karla Vágnera a vedle Hany Zagorové si získali značnou popularitu. Písnička Holky z naší školky se stala nejprodávanější nahrávkou na gramofonových deskách všech dob. Prodalo se přes milion nosičů a lidé ji milují ještě po desetiletích.

V roce 1986 se Petr Kotvald rozhodl skupinu opustit a zaměřit se na sólovou kariéru. To se ovšem neobešlo bez následků. Rozhádal se se Standou Hložkem, a dokonce i Hana Zagorová mu to měla dlouho za zlé, ale i ona po čase přiznala, že jeho ambice prosadit se sólo pochopila.

Tak Petr Kotvald začal vystupovat se svou kapelou Trik. Úspěch měl především díky diskotékovým hitům a svému vystupování na pódiu, kde měl vypilovanou choreografii. Do povědomí veřejnosti se dostal také díky na svou dobu značně kontroverzním kostýmům, které nosil.

Jak šel čas a zájem o českou populární muziku klesal, se Petr Kotvald dočkal výrazného úspěchu až s albem MCMXCVI (1996) a posléze s albem Největší hity (1999). Z pozdějších alb se o hitových písních dá mluvit snad jen u skladby Mumuland (2001) a Marylin (2003).

O PETRU KOTVALDOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2010 se se Standnou Hložkem udobřili. Vydali dvojalbum svých největších hitů s názvem Diskohrátky a uspořádali turné. O žádném velkém comebacku se ale mluvit nedá.

S manželkou Hanou, s níž se Petr Kotvald oženil roku 1984, vychovali dceru Viktorii a syna Mikuláše.

 

Články o celebritě

Lechtivé tajemství sukničkáře Podhůrského: Nahé dovádění v polích! Lechtivé tajemství sukničkáře Podhůrského: Nahé dovádění v polích! Vždy platil za svůdníka a sukničkáře, ovšem teď se na něj provalilo další tajemství z minulosti.… číst článek
Cardu přešel smích! Zpověď o 4. stádiu rakoviny Cardu přešel smích! Zpověď o 4. stádiu rakoviny V době, kdy se z něho stala hvězda zábavného pořadu Tele Tele, a bláznil polonahý na pódiu s Petrem… číst článek
Dlouhé roky rozhádaní Hložek s Kotvaldem: Nečekané usmíření! Dlouhé roky rozhádaní Hložek s Kotvaldem: Nečekané usmíření! O tom, že se "kluci z naší školky" moc nemusejí, si už dlouho štěbetali vrabci. Když měli Standa… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková