Petr Kotvald | Celebwiki.cz

Petr Kotvald

Datum narození: 8.7.1959
Místo narození: Žatec
Profese: zpěvák, producent, tanečník, herec.
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kotvald v 80. letech 20. století neodmyslitelně patřil ke Standovi Hložkovi a Haně Zagorové. Pak se vydal na sólovou dráhu.

Petr Kotvald byl už od mala veden k hudbě. Navštěvoval Lidovou školu umění, kde se učil zpívat a hrát na klavír. Při studiu na elektrotechnické průmyslové škole v Chomutov, zpíval se skupinou Scarabeus. V letech 1977 až 1979 soutěžil na jihlavském festivalu Mladá píseň; v roce 1978 tam získal první cenu za osobní interpretaci a o rok později festival vyhrál.

PETR KOTVALD - PODVOD KVŮLI PÁR KORUNÁM

Od roku 1981 se Petr Kotvald a Stanislav Hložek stali členy orchestru Karla Vágnera a vedle Hany Zagorové si získali značnou popularitu. Písnička Holky z naší školky se stala nejprodávanější nahrávkou na gramofonových deskách všech dob. Prodalo se přes milion nosičů a lidé ji milují ještě po desetiletích.

V roce 1986 se Petr Kotvald rozhodl skupinu opustit a zaměřit se na sólovou kariéru. To se ovšem neobešlo bez následků. Rozhádal se se Standou Hložkem, a dokonce i Hana Zagorová mu to měla dlouho za zlé, ale i ona po čase přiznala, že jeho ambice prosadit se sólo pochopila.

Tak Petr Kotvald začal vystupovat se svou kapelou Trik. Úspěch měl především díky diskotékovým hitům a svému vystupování na pódiu, kde měl vypilovanou choreografii. Do povědomí veřejnosti se dostal také díky na svou dobu značně kontroverzním kostýmům, které nosil.

Jak šel čas a zájem o českou populární muziku klesal, se Petr Kotvald dočkal výrazného úspěchu až s albem MCMXCVI (1996) a posléze s albem Největší hity (1999). Z pozdějších alb se o hitových písních dá mluvit snad jen u skladby Mumuland (2001) a Marylin (2003).

O PETRU KOTVALDOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2010 se se Standnou Hložkem udobřili. Vydali dvojalbum svých největších hitů s názvem Diskohrátky a uspořádali turné. O žádném velkém comebacku se ale mluvit nedá.

S manželkou Hanou, s níž se Petr Kotvald oženil roku 1984, vychovali dceru Viktorii a syna Mikuláše.

 

Články o celebritě

Dlouhé roky rozhádaní Hložek s Kotvaldem: Nečekané usmíření! Dlouhé roky rozhádaní Hložek s Kotvaldem: Nečekané usmíření! O tom, že se "kluci z naší školky" moc nemusejí, si už dlouho štěbetali vrabci. Když měli Standa… číst článek
Kotvald a Hložek: Konflikt ex-parťáků vrcholí! Volá se Vágner! Kotvald a Hložek: Konflikt ex-parťáků vrcholí! Volá se Vágner! Před lety si jeden z nich postavil hlavu a od té doby si někdejší idoly dívčích srdcí z 80. let milulého… číst článek
Zagorová ovládla Tvář! Zpěvačka byla nadšená Zagorová ovládla Tvář! Zpěvačka byla nadšená V show Tvoje tvář má známý hlas Hana Zagorová (72) nesoutěží, přesto se v ní už podruhé objeví. Po… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Iva Marešová
Iva Marešová
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard