Stanislav Hložek | Celebwiki.cz

Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Syn Standy Hložka Matyáš: Po krachu vztahu konečně nová láska! Syn Standy Hložka Matyáš: Po krachu vztahu konečně nová láska! Z krachu vztahu se už oklepal a do společnosti vyrazil s novou láskou. Matyáš Hložek (26) je znovu… číst článek
Dalibor Janda (66): Z mejdanu rovnou do špitálu! Dalibor Janda (66): Z mejdanu rovnou do špitálu! U baru popíjel jen limonádu, pobledlý v obličeji a zjevně nesvůj. Hned, jak mohl, vytratil se Dalibor… číst článek
Drama pod pódiem, Hložek v šoku: Fanynka se rozbrečela a odešla Drama pod pódiem, Hložek v šoku: Fanynka se rozbrečela a odešla Pětašedesátiletý zpěvák zavzpomínal na příhody, které má s jednou ze svých písniček. A jsou to občas… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Vendula Příhodová
Vendula Příhodová
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Zdenka Trvalcová
Zdenka Trvalcová