Stanislav Hložek | Celebwiki.cz

Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Těžké časy Matyáše Hložka: Rozchod a nutná operace! Těžké časy Matyáše Hložka: Rozchod a nutná operace! Muž roku 2017 Matyáš Hložek (25) neprožívá zrovna příjemné období. Matyáš Hložek bude muset na nepříjemnou… číst článek
Dojde na velké setkání? Legenda popu touží poznat „Standu“ ze Sparty Dojde na velké setkání? Legenda popu touží poznat „Standu“ ze Sparty Ač se jmenuje Adam, ve sparťanské kabině mu nikdo neřekne jinak než Standa. To kvůli jeho slavném… číst článek
Zpěvák Petr Kotvald slaví kulatiny! Na předdůchodový věk vypadá úžasně Zpěvák Petr Kotvald slaví kulatiny! Na předdůchodový věk vypadá úžasně Tomu se ani nechce věřit, ale je to tak. Zpěvák Petr Kotvald (59) zanedlouho oslaví své kulatiny… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Keith Flint
Keith Flint
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Petr Borkovec
Petr Borkovec