Stanislav Hložek

Datum narození: 16. 9. 1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Koncertní parťák Zagorové Rezek prozradil: Co stálo v Hančině poslední SMS! Koncertní parťák Zagorové Rezek prozradil: Co stálo v Hančině poslední SMS! „Koukej, kapky se koulí, mám jich na dlani víc než ty. Jsi paní vod. Já ptám se tě, jsou-li tvým dla... číst článek
Plejáda slavných na rozloučení se Zagorovou (†75): Kdo přišel a co prozradil? Plejáda slavných na rozloučení se Zagorovou (†75): Kdo přišel a co prozradil? Milá, pracovitá, ochotná, vtipná, chytrá. Taková slova se objevovala na posledním rozloučení se zpěv... číst článek
10 uměleckých životů Hany Zagorové (†75): Za její kariéru se prodalo téměř 11 milionů desek a nosičů! 10 uměleckých životů Hany Zagorové (†75): Za její kariéru se prodalo téměř 11 milionů desek a nosičů! Nejúspěšnější zpěvačka naší země stála na koncertních pódiích 60 let! Devítinásobná Zlatá slavice Ha... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Markéta Foukalová Tošovská
Markéta Foukalová Tošovská
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Adéla Elbel
Adéla Elbel
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Hana Ulrychová
Hana Ulrychová