Stanislav Hložek

Datum narození: 16. 9. 1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Vdovec Rychtář 8 let od sebevraždy Ivety Bartošové (†48): Pořád se ptám proč! Vdovec Rychtář 8 let od sebevraždy Ivety Bartošové (†48): Pořád se ptám proč! Je tomu už 8 let, co zpěvačka Iveta Bartošová (†48) dobrovolně ukončila svůj život pod koly jedoucíh... číst článek
Standa Hložek šokuje: Nikdy nechtěl být zpěvákem! Standa Hložek šokuje: Nikdy nechtěl být zpěvákem! Dnes patří zpěvák Standa Hložek (67) mezi naše největší hvězdy. Několik jeho písniček je legendárníc... číst článek
Novopečený jubilant Karel Vágner (80): Nejhezčí dárek? Zagorka! Novopečený jubilant Karel Vágner (80): Nejhezčí dárek? Zagorka! Snil o skocích o tyči, skončil jako rekordman v muzice. Jeho Holky z naší školky jsou rekordní v poč... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Aleš  Brichta
Aleš Brichta
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Peter Pecha
Peter Pecha
zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková