Stanislav Hložek | Celebwiki.cz

Stanislav Hložek

Datum narození: 16.9.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český zpěvák Stanislav Hložek je známý především svým uskupením s Petrem Kotvaldem. Největší jejich hit byl Holky z naší školy.

Hudbě se Standa Hložek věnuje od dětsví, kdy od svých 9 let docházel do pěveckého sboru v Hulíně. V Lidové umělecké škole se několik let učil na klavír a akordeon. Od roku 1969 hostoval v Hulínském tanečním orchestru. Absolvoval stavební průmyslovku a poté šel studovat novinařinu. V roce 1974 se umístil na 2. místě v soutěži Intertalent, díky níž se seznámil s Karlem Vángnerem. A právě on se stal jeho patronem.

STANISLAV HLOŽEK - NEJEN O BABKÁCH ZE ŠKOLKY

Karel Vágner mu pomohl dostat se do Armádního uměleckého souboru a později mu nabídl místo v doprovodné kapele HanyZagorové. V roce 1981 se poznali s Petrem Kotvaldem, který v tu chvíli přišel take do doprovodné kapely Hany Zagorové a souběžně vystupovali i jako dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald. Největší úspěch slavili se skladbou Holky z naší školky, které se prodalo přes milion gramofonových desek. Úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Petrem Kotvaldem a Hanou Zagorovou.

V 90. letech 20. století založil agenturu S. A. Produciton, která se zaměřila na dětské pořady. Věnoval se jim jako zpěvák i jako moderátor. Mimo koncertů vystupoval Standa Hložek i v muzikálu Tři mušketýři v Divadle Hybernie a nazpíval písničky pro různě dětské seriály, např. Želvy Ninja či Rodina Nessova. V roce 2010 se udobřil s Petrem Kotvaldem, jemuž vyčítal odchod na sólovou dráhu, a vydali dvojalbum všech svých hitů s názvem Diskohrátky a odjeli turné, žádný velký comeback se nekonal.

O STANISLAVU HLOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák je podruhé ženatý. S manželkou Alenou mají syna Matyáše (na začátku vztahu přišli o nenarozené dítě, s čímž se těžce a dlouho vyrovnávali). Z prvního manželství má Standa Hložek syna Stanislava.

 

Články o celebritě

Standa Hložek slavil 65. narozeniny: Heidi a Leona z naší školky! Standa Hložek slavil 65. narozeniny: Heidi a Leona z naší školky! Nejen Majdalenka, Apolenka s Veronikou, ale rovnou na pětašedesát hostů přišlo gratulovat Standu… číst článek
Krutý osud Hložka: Bez léků ani ránu, největší láska jeho života už jen leží Krutý osud Hložka: Bez léků ani ránu, největší láska jeho života už jen leží Zpěvák, jehož proslavil společně s Petrem Kotvaldem (60) hit Holky z naší školky, byl v 80. letech… číst článek
Dvojče Ivety Bartošové (†48) Ivana: Strach z návratu domů! Dvojče Ivety Bartošové (†48) Ivana: Strach z návratu domů! Jednovaječné dvojče Ivety Bartošové (†48) míří do Prahy. Ve slavné Lucerně hodlá Ivana Bartošová… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Rytmus (Patrik Vrbovský)
Rytmus (Patrik Vrbovský)
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Žofie Dařbujánová
Žofie Dařbujánová