Hana Zagorová

Datum narození: 6.9.1946
Přezdívka: Hanička písnička
Místo narození: Petřkovice u Ostravy
Profese: zpěvačka, textařka, moderátorka, herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Hana Zagorová nahrála přes osm set písní, vydala na šest desítek alb a odnesla si devět Slavíků. Zařadila se mezi nejvýznamnější české zpěvačky.

Hana Zagorová měla sen být herečkou. Ke studiu herectví nastoupila v roce 1964 na brněnské JAMU, a to i přesto, že o rok dříve vyhrála hudební soutěž Hledáme nové talenty. O její pěvecké kariéře rozhodla až spolupráce s ostravským rozhlasem, kde nahrála svoje první písně.

HANA ZAGOROVÁ - TAJEMSTVÍ LÁSKY S MARGITOU

Později Hana Zagorová přesídlila na televizní obrazovky, kde vystupovala se skupinou Flamingo, jíž následoval soubor Sodoma-Gomora. Hrála v divadle Apollo a tři sezóny účinkovala v Kytici Divadla Semafor.

Zpívala s Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem. Osudové pracovní spojení Hana Zagorová navázala s Karlem Vágnerem, který jí dělal kapelníka, manažera, skladatele i milence. Nahráli spolu hity, jako jsou Je naprosto nezbytné, Duhová víla, Já se vznáším, Líto, je mi líto či Hej, mistře basů. Koncertovali po Evropě, Asii i po Americe.

Nedlouho před Sametovou revolucí 1989 podepsala petici za svobodu slova a propuštění politických vězňů nazvanou Několik vět. V revolučních dnech pak Hana Zagorová přednesla spolu s hudebníkem Jaroslavem Hutkou hymnu na Václavském náměstí.

Moderovala pořady Dluhy Hany Zagorové, Když nemůžu spát nebo Hogo Fogo. Pár jich uváděla i v zahraničí. Objevila se mimo jiné i v německé pohádce Peter Pan či v komedii Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Známější je ale její hlavní role z parodického Trháku natočeného v roce 1980. Hana Zagorová se rovněž předvedla v muzikálech Jack Rozparovač a Mona Lisa. Napsala několik knih.

Kromě Slavíků se Hana Zagorová může pochlubit i bulharským Zlatým Orfeem nebo kubánskou Cenou Světového festivalu. V roce 1983 získala titul zasloužilé umělkyně a Zlatou desku Supraphonu za milion prodaných LP desek.

O HANĚ ZAGOROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Hana Zagorová měla šest let za manžela českého krále baletu Vlastimila Harapese. Vzali se v roce 1986. Brzy po rozvodu vstoupila do manželství se slovenským tenoristou Štefanem Margitou. Děti Hana Zagorová kvůli těžké poruše krvetvorby mít nemohla.

 

Články o celebritě

Módní policie speciál: Fantom opery nastavil celebritám kruté zrcadlo Módní policie speciál: Fantom opery nastavil celebritám kruté zrcadlo V pátek večer se na pražském Výstavišti v GoJa Music Hall sešlo nebývalé množství veřejnosti známých… číst článek
Zagorová a Jandová se blýskly v hodně drahých šatech: Jejich chlapi se plácli přes kapsu! Zagorová a Jandová se blýskly v hodně drahých šatech: Jejich chlapi se plácli přes kapsu! Šaty dělají člověka a luxusní róba dámu. Tím se na obnovené premiéře Fantoma opery… číst článek
Hana Zagorová v luxusních šatech: Manžel jí donutil si je koupit! Hana Zagorová v luxusních šatech: Manžel jí donutil si je koupit! I po 27 letech manželství Štefan Margita zahrnuje svou manželku Hanu Zagorovou luxuními dárky. I… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Jana Yngland Hrušková
Jana Yngland Hrušková
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Mikolas Josef
Mikolas Josef