Hana Zagorová

Datum narození: 6.9.1946
Přezdívka: Hanička písnička
Místo narození: Petřkovice u Ostravy
Profese: zpěvačka, textařka, moderátorka, herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Hana Zagorová nahrála přes osm set písní, vydala na šest desítek alb a odnesla si devět Slavíků. Zařadila se mezi nejvýznamnější české zpěvačky.

Hana Zagorová měla sen být herečkou. Ke studiu herectví nastoupila v roce 1964 na brněnské JAMU, a to i přesto, že o rok dříve vyhrála hudební soutěž Hledáme nové talenty. O její pěvecké kariéře rozhodla až spolupráce s ostravským rozhlasem, kde nahrála svoje první písně.

HANA ZAGOROVÁ - TAJEMSTVÍ LÁSKY S MARGITOU

Později Hana Zagorová přesídlila na televizní obrazovky, kde vystupovala se skupinou Flamingo, jíž následoval soubor Sodoma-Gomora. Hrála v divadle Apollo a tři sezóny účinkovala v Kytici Divadla Semafor.

Zpívala s Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem. Osudové pracovní spojení Hana Zagorová navázala s Karlem Vágnerem, který jí dělal kapelníka, manažera, skladatele i milence. Nahráli spolu hity, jako jsou Je naprosto nezbytné, Duhová víla, Já se vznáším, Líto, je mi líto či Hej, mistře basů. Koncertovali po Evropě, Asii i po Americe.

Nedlouho před Sametovou revolucí 1989 podepsala petici za svobodu slova a propuštění politických vězňů nazvanou Několik vět. V revolučních dnech pak Hana Zagorová přednesla spolu s hudebníkem Jaroslavem Hutkou hymnu na Václavském náměstí.

Moderovala pořady Dluhy Hany Zagorové, Když nemůžu spát nebo Hogo Fogo. Pár jich uváděla i v zahraničí. Objevila se mimo jiné i v německé pohádce Peter Pan či v komedii Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Známější je ale její hlavní role z parodického Trháku natočeného v roce 1980. Hana Zagorová se rovněž předvedla v muzikálech Jack Rozparovač a Mona Lisa. Napsala několik knih.

Kromě Slavíků se Hana Zagorová může pochlubit i bulharským Zlatým Orfeem nebo kubánskou Cenou Světového festivalu. V roce 1983 získala titul zasloužilé umělkyně a Zlatou desku Supraphonu za milion prodaných LP desek.

O HANĚ ZAGOROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Hana Zagorová měla šest let za manžela českého krále baletu Vlastimila Harapese. Vzali se v roce 1986. Brzy po rozvodu vstoupila do manželství se slovenským tenoristou Štefanem Margitou. Děti Hana Zagorová kvůli těžké poruše krvetvorby mít nemohla.

 

Články o celebritě

Chudák Gajerová z Ordinace: Terčem pomluv a závisti! Co se děje?! Chudák Gajerová z Ordinace: Terčem pomluv a závisti! Co se děje?! Herečka Veronika Gajerová (55) patří mezi ženy, které se řídí tím, že věk je pouze číslo. I přesto,… číst článek
Hanička písnička ukázala poklad: Takhle vypadal tatínek Zagora! Hanička písnička ukázala poklad: Takhle vypadal tatínek Zagora! Už je v oblíbeném San Francisku. Hanka Zagorová (71) odletěla za manželem Štefanem Margitou (61).… číst článek
Nový hit Lucie Vondráčkové? Písničku ukradla Zagorové! Nový hit Lucie Vondráčkové? Písničku ukradla Zagorové! Kdo se ve středu procházel na Karlínském náměstí, mohl si všimnout, že tam Lucie Vondráčková (38)… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková
zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil Tamara Kubová-Klusová
Tamara Kubová-Klusová
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo