Hana Zagorová | Celebwiki.cz

Hana Zagorová

Datum narození: 6.9.1946
Přezdívka: Hanička písnička
Místo narození: Petřkovice u Ostravy
Profese: zpěvačka, textařka, moderátorka, herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Hana Zagorová nahrála přes osm set písní, vydala na šest desítek alb a odnesla si devět Slavíků. Zařadila se mezi nejvýznamnější české zpěvačky.

Hana Zagorová měla sen být herečkou. Ke studiu herectví nastoupila v roce 1964 na brněnské JAMU, a to i přesto, že o rok dříve vyhrála hudební soutěž Hledáme nové talenty. O její pěvecké kariéře rozhodla až spolupráce s ostravským rozhlasem, kde nahrála svoje první písně.

HANA ZAGOROVÁ - TAJEMSTVÍ LÁSKY S MARGITOU

Později Hana Zagorová přesídlila na televizní obrazovky, kde vystupovala se skupinou Flamingo, jíž následoval soubor Sodoma-Gomora. Hrála v divadle Apollo a tři sezóny účinkovala v Kytici Divadla Semafor.

Zpívala s Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem. Osudové pracovní spojení Hana Zagorová navázala s Karlem Vágnerem, který jí dělal kapelníka, manažera, skladatele i milence. Nahráli spolu hity, jako jsou Je naprosto nezbytné, Duhová víla, Já se vznáším, Líto, je mi líto či Hej, mistře basů. Koncertovali po Evropě, Asii i po Americe.

Nedlouho před Sametovou revolucí 1989 podepsala petici za svobodu slova a propuštění politických vězňů nazvanou Několik vět. V revolučních dnech pak Hana Zagorová přednesla spolu s hudebníkem Jaroslavem Hutkou hymnu na Václavském náměstí.

Moderovala pořady Dluhy Hany Zagorové, Když nemůžu spát nebo Hogo Fogo. Pár jich uváděla i v zahraničí. Objevila se mimo jiné i v německé pohádce Peter Pan či v komedii Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Známější je ale její hlavní role z parodického Trháku natočeného v roce 1980. Hana Zagorová se rovněž předvedla v muzikálech Jack Rozparovač a Mona Lisa. Napsala několik knih.

Kromě Slavíků se Hana Zagorová může pochlubit i bulharským Zlatým Orfeem nebo kubánskou Cenou Světového festivalu. V roce 1983 získala titul zasloužilé umělkyně a Zlatou desku Supraphonu za milion prodaných LP desek.

O HANĚ ZAGOROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Hana Zagorová měla šest let za manžela českého krále baletu Vlastimila Harapese. Vzali se v roce 1986. Brzy po rozvodu vstoupila do manželství se slovenským tenoristou Štefanem Margitou. Děti Hana Zagorová kvůli těžké poruše krvetvorby mít nemohla.

 

Články o celebritě

 Předčasné Vánoce Margity a Zagorové: To je důvod! Předčasné Vánoce Margity a Zagorové: To je důvod! Zpěvačka Hanka Zagorová (73) a její muž Štefan Margita (63) jsou známí tím, že oslavují vánoční svátky… číst článek
Hana Zagorová a Štefan Margita: Stromeček a dárky měsíc před Vánoci! Hana Zagorová a Štefan Margita: Stromeček a dárky měsíc před Vánoci! Nazdobený stromeček a pod ním dárky už mají doma Hanka Zagorová (73) se Štefanem Margitou (63). „Strojili… číst článek
Co chystá vdova Ivana Gottová? Rok smutku a poté velká pocta v O2 areně! Co chystá vdova Ivana Gottová? Rok smutku a poté velká pocta v O2 areně! Na vzpomínkové koncerty na Karla Gotta (†80) je podle prohlášení jeho týmu ještě brzy. Vdova Ivana… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková