Heidi Janků

Datum narození: 23.11.1962
Místo narození: Vítkovice
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Heidi Janků, která proslula hitem Když se načančám, se za své půvaby nikdy nestyděla. Úplně nahá se nechala vyfotit ještě v bezmála 50 letech; šlo o akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka.

Zpěvačka Heidi Janků proslula svým čančáním, respektive hitem Když se načančám. Žila s o třicet let starším hudebníkem Ivo Pavlíkem,  který stál u zrodu její kariéry, během níž vydala na čtrnáct sólových alb.

HEIDI JANKŮ - CO S MILIONY PO MANŽELOVI? 

Heidi Janků vyrosltla v hudební rodině. Matka hrála na violoncello a otec na dechové nástroje. Už od první třídy základní školy navštěvovala lidovou školu umění. Zpívala ve sboru a učila se na klavír. V jedenácti ale musela zakusit hořkosti života. Zemřela jí matka a otec začal hodně pít. O dva roky později zněl hlas Heidi Janků z ostravského rozhlasu.

Poté Heidi Janků zpívala se skupinou Proměny, dříve známou jako Majestic. V roce 1970 převzal kapelu Ivo Pavlík a zpívala v ní i Marie Rottrová nebo jeho první manželka Věra Špinarová. Se skupinou Proto vycestovala Heidi Janků i do Německa. Od roku 1982 byla tahounem skupiny Supernova. Zanedlouho poté se stala osobností roku Televizního klubu mladých a ve Zlatém slavíkovi skončila třetí. Mezi její další hity patří Kuře na grilu, Já jsem já nebo Ave Maria.

Na přelomu tisíciletí působila Heidi Janků i v Divadle Jiřího Grossmana nebo v Karlínském divadle, kde se ukázala v roli dívky s šátkem v muzikálu Anděl s ďáblem v těle. Zahrála si také ve Sněhové královně nebo Popelce.

Heidi Janků moderovala pořad Intimnight na TV Barrandov. Dvakrát v životě se nechala přesvědčit a úplně nahá stanula před objektivem. Poprvé krátce po Sametové revoluci, kdy odvážné snímky zveřejnil pánský časopis. Později šlo o decentnější akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka. To už bylo Heidi Janků 48 let.

O HEIDI JANKŮ ČTĚTE ZDE>> 

Příjmení Janků si nechala z prvního manželství, kdy jí bylo osmnáct. S o třicet let starším partnerem Ivo Pavlíkem začala chodit ve dvaceti. Čekala s ním i dítě, ale kvůli kariéře si ho nechala vzít.

 

 

Články o celebritě

Inspirovala se u Dády? Eva Perkausová pózovala fotografům se zářezem! Inspirovala se u Dády? Eva Perkausová pózovala fotografům se zářezem! Po trapasu z minulého týdne, kdy Dáda Patrasová (62) neuhlídala své těsné legíny a předvedla nevkusný… číst článek
Jiřina Bohdalová: Nafotila se s hvězdami Stardance a sexy playmate! Proč? Jiřina Bohdalová: Nafotila se s hvězdami Stardance a sexy playmate! Proč? Herečka Jiřina Bohdalová (87) má velký soucit s pacienty trpícími Alzheimerovou chorobou, a tak se… číst článek
Co čeká vás a hvězdy v roce 2019: Drsná věštba pro Gotta! Co čeká vás a hvězdy v roce 2019: Drsná věštba pro Gotta! Už v pátek se každý z nás dozví, co ho čeká v příštím roce. Budoucnost vyčetla z hvězd naše přední… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek
zobrazit profil Petra Janů
Petra Janů
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy