Heidi Janků

Datum narození: 23. 11. 1962
Místo narození: Vítkovice
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Heidi Janků, která proslula hitem Když se načančám, se za své půvaby nikdy nestyděla. Úplně nahá se nechala vyfotit ještě v bezmála 50 letech.

Zpěvačka Heidi Janků proslula svým čančáním, respektive hitem Když se načančám. Žila s o třicet let starším hudebníkem Ivo Pavlíkem,  který stál u zrodu její kariéry, během níž vydala na čtrnáct sólových alb.

HEIDI JANKŮ - CO S MILIONY PO MANŽELOVI? 

Lásku k hudbě zdědila po rodičích

Heidi Janků vyrosltla v hudební rodině. Matka hrála na violoncello a otec na dechové nástroje. Už od první třídy základní školy navštěvovala lidovou školu umění. Zpívala ve sboru a učila se na klavír. V jedenácti ale musela zakusit hořkosti života. Zemřela jí matka a otec začal hodně pít. O dva roky později zněl hlas Heidi Janků z ostravského rozhlasu.

S Pavlíkem se poznala ve skupině Proměny

Poté Heidi Janků zpívala se skupinou Proměny, dříve známou jako Majestic. V roce 1970 převzal kapelu Ivo Pavlík a zpívala v ní i Marie Rottrová nebo jeho první manželka Věra Špinarová. Se skupinou Proto vycestovala Heidi Janků i do Německa.

Od roku 1982 byla tahounem skupiny Supernova. Zanedlouho poté se stala osobností roku Televizního klubu mladých a ve Zlatém slavíkovi skončila třetí. Mezi její další hity patří Kuře na grilu, Já jsem já nebo Ave Maria.

Na přelomu tisíciletí působila Heidi Janků i v Divadle Jiřího Grossmana nebo v Karlínském divadle, kde se ukázala v roli dívky s šátkem v muzikálu Anděl s ďáblem v těle. Zahrála si také ve Sněhové královně nebo Popelce.

Heidi Janků moderovala pořad Intimnight na TV Barrandov. Dvakrát v životě se nechala přesvědčit a úplně nahá stanula před objektivem. Poprvé krátce po Sametové revoluci, kdy odvážné snímky zveřejnil pánský časopis. Později šlo o decentnější akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka. To už bylo Heidi Janků 48 let.

O HEIDI JANKŮ ČTĚTE ZDE>> 

Příjmení Janků si nechala z prvního manželství, kdy jí bylo osmnáct. S o třicet let starším partnerem Ivo Pavlíkem začala chodit ve dvaceti. Čekala s ním i dítě, ale kvůli kariéře si ho nechala vzít.

 

Články o celebritě

Rajská sehnala peníze pro Havlovou: 250 tisíc pro bývalou první dámu Rajská sehnala peníze pro Havlovou: 250 tisíc pro bývalou první dámu Návrhářka Beata Rajská (60) vytasila své jarní trumfy. Módní přehlídka přilákala nejen klientky ale ... číst článek
Vágner slavil 80. narozeniny až do rána: Z mejdanu rovnou na letiště! Vágner slavil 80. narozeniny až do rána: Z mejdanu rovnou na letiště! Moc toho nenaspal! Karel Vágner absolvoval dvanáctihodinovou oslavu osmdesátin v restauraci Jardy Sa... číst článek
Divočina na oslavě „80" Karla Vágnera: Heidi Janků na stole i Babiš po návratu z IKEMU! Divočina na oslavě „80" Karla Vágnera: Heidi Janků na stole i Babiš po návratu z IKEMU! Na narozeninové párty známého muzikanta Karla Vágnera, který 22. března oslavil kulaté osmdesátiny, ... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek