Heidi Janků | Celebwiki.cz

Heidi Janků

Datum narození: 23.11.1962
Místo narození: Vítkovice
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Heidi Janků, která proslula hitem Když se načančám, se za své půvaby nikdy nestyděla. Úplně nahá se nechala vyfotit ještě v bezmála 50 letech; šlo o akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka.

Zpěvačka Heidi Janků proslula svým čančáním, respektive hitem Když se načančám. Žila s o třicet let starším hudebníkem Ivo Pavlíkem,  který stál u zrodu její kariéry, během níž vydala na čtrnáct sólových alb.

HEIDI JANKŮ - CO S MILIONY PO MANŽELOVI? 

Heidi Janků vyrosltla v hudební rodině. Matka hrála na violoncello a otec na dechové nástroje. Už od první třídy základní školy navštěvovala lidovou školu umění. Zpívala ve sboru a učila se na klavír. V jedenácti ale musela zakusit hořkosti života. Zemřela jí matka a otec začal hodně pít. O dva roky později zněl hlas Heidi Janků z ostravského rozhlasu.

Poté Heidi Janků zpívala se skupinou Proměny, dříve známou jako Majestic. V roce 1970 převzal kapelu Ivo Pavlík a zpívala v ní i Marie Rottrová nebo jeho první manželka Věra Špinarová. Se skupinou Proto vycestovala Heidi Janků i do Německa. Od roku 1982 byla tahounem skupiny Supernova. Zanedlouho poté se stala osobností roku Televizního klubu mladých a ve Zlatém slavíkovi skončila třetí. Mezi její další hity patří Kuře na grilu, Já jsem já nebo Ave Maria.

Na přelomu tisíciletí působila Heidi Janků i v Divadle Jiřího Grossmana nebo v Karlínském divadle, kde se ukázala v roli dívky s šátkem v muzikálu Anděl s ďáblem v těle. Zahrála si také ve Sněhové královně nebo Popelce.

Heidi Janků moderovala pořad Intimnight na TV Barrandov. Dvakrát v životě se nechala přesvědčit a úplně nahá stanula před objektivem. Poprvé krátce po Sametové revoluci, kdy odvážné snímky zveřejnil pánský časopis. Později šlo o decentnější akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka. To už bylo Heidi Janků 48 let.

O HEIDI JANKŮ ČTĚTE ZDE>> 

Příjmení Janků si nechala z prvního manželství, kdy jí bylo osmnáct. S o třicet let starším partnerem Ivo Pavlíkem začala chodit ve dvaceti. Čekala s ním i dítě, ale kvůli kariéře si ho nechala vzít.

 

 

Články o celebritě

8 let po smrti manžela: Petra Janů (67) UŽ NEBUDU ŽÍT SAMA! 8 let po smrti manžela: Petra Janů (67) UŽ NEBUDU ŽÍT SAMA! Uběhlo 8 let po smrti manžela Michala Zelenky (†63) a Petra Janů, která v listopadu oslavila své… číst článek
Heidi Janků přiznala: Vánoce neřeším, teď bojuji s nemocí! Heidi Janků přiznala: Vánoce neřeším, teď bojuji s nemocí! Krásná Heidi Janků (57) prožije letos už třetí Vánoce bez zesnulého manžela, muzikanta Iva Pavlíka… číst článek
Heidi Janků: O vztazích s »koloušky«! Heidi Janků: O vztazích s »koloušky«! Přestože o tom zpívá, tak se rozhodně moc »čančat« nemusí. Na svůj věk totiž Heidi Janků (57) vypadá… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey