Plácido Domingo | Celebwiki.cz

Plácido Domingo

Datum narození: 21. 1. 1941
Profese: operní zpěvák, dirigent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Operní pěvec, který zvládá role tenora i barytona. Navíc je i dirigentem a celý svět ho zná jako jednoho ze "Tří tenorů".

Plácida Dominga mohli milovníci vážné hudby v ČR osobně vidět a slyšet v roce 2011 na koncertě v Českém Krumlově.

PLÁCIDO DOMINGO BYL HOSPITALIZOVÁN S EMBÓLIÍ

Ostatní ho znají buď ze sólové dráhy, anebo díky celosvětovému turné Tří tenorů (Plácido Domingo, Luciano Pavarotti a José Carreras), které se odehrávalo na největších stadionech světa. Bylo i součástí úvodního ceremoniálu světového fotbalového mistrovství v roce 1990.

Slavný pěvec Plácido Domingo je skoro přírodní úkaz, protože jako jeden z mála zvládal zazpívat jak tenor, tak baryton. A zároveň účinkuje jako dirigent a stal se uměleckým ředitelem amerických operních scén (New York, Washington, Los Angeles).

Dirigování i hru na klavír Plácido Domingo vystudoval v Mexiku, kam se s rodiči v dětství přestěhoval. První angažmá získal v Tel Avivu, poté debutoval v New Yorku. Role Dona José v Carmen (Georges Bizet) a zároveň hlavní role v Madame Butterfly (Puccini) z něj udělaly hvězdu už na počátku kariéry.

Od svého debutu v neworské Metropolitní opeře v roce 1968 byl Plácido Domingo jedním z nejžádanějších sólistů na celosvětově nejdůležitějších operních scénách. Jako jeden z mála umělců zvládal náročné party i v operách Richarda Wagnera.

Plácido Domingo je držitelem hned několika Cen Grammy a Cen Latin Grammy.

O PLÁCIDOVI DOMINGOVI ČTĚTE ZDE>>

Pěvec je podruhé ženatý. V prvním manželství měl Plácido Domingo syna José Plácida Dominga, který působí jako fotograf, z druhého, s bývalou pěvkyní Martou Ornelasovou, má další dva syny.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Pokáč (Jan Pokorný)
Pokáč (Jan Pokorný)
zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová