Andrea Bocelli | Celebwiki.cz

Andrea Bocelli

Datum narození: 22.9.1958
Místo narození: Lajatico, Toskánsko
Profese: zpěvák, tenorista
Znamení: Panna

Životopis

Andrea Bocelli je nevidomý italský tenorista, interpret klasické i populární hudby. Jeho největším hitem se stala píseň Con Te Partiró, která jej proslavila po celém světě.

Jako malý navštěvoval Andrea Bocelli speciální školu pro nevidomé ve městě Reggio Emilia, do které nastupoval jako částečně vidící. Když školu ukončil, byl už zcela slepý. Poté nastoupil do internátního ústavu Cavazza v Bologni, kde studoval speciální hudební konzervatoř pro nevidomé.

Po neúspěšném studiu na gymnáziu přešel na učitelský ústav. Po jeho dokončení studoval práva na univerzitě a studium úspěšně dokončil. Krátce také pracoval jako obhájce. Jeho láska k hudbě ale byla silnější a tak Andrea Bocelli hledal možnosti, jak se prosadit v hudební branži. Vrcholem pro něj bylo studium v mistrovské třídě Franca Corelliho, který byl jeho dávným idolem.

Jeho cesta k úspěchu ovšem nebyla jednoduchá, protože byl vydavateli často odmítán. Nějaký čas se živil jako klavírista a barový zpěvák. Zlom nastal v roce 1992, kdy mu rocková hvězda Zucchero nabídl, aby nahrál jako demo snímek druhý hlas duetu Miserere. Snímek velice zaujal samotného Pavarottiho, kterého jeho zpěv velice zaujal. Andrea Bocelli se brzy stal známým nejen v Itálii, ale díky písni Con Te Partirò i v zahraničí.

letech 1996-1997 vyšlo ve světě jeho debutové album Romanza, které dosáhlo mnohamiliónového nákladu a stalo se úspěšným v Itálii, Latinské Americe, Španělsku a v mnoha dalších zemích. V roce 1999 vydal Andrea Bocelli své druhé album z oblasti populární hudby Sogno. Na svých koncertních turné spolupracuje i s Českým národním symfonickým orchestrem.

I přes svůj hendikep zazářil Andrea Bocelli v roce 2013 v italské taneční soutěži Ballando con le stell, která je známá v České republice jako StarDance, když hvězdy tančí.

Andrea Bocelli je podruhé ženatý, se současnou manželkou, Veronicou Berti, má dceru Virginii. Z předchozího manželství s Enricou Cenzatti má pak dva syny, Amose a Mattea.

 

Články o celebritě

Další královská svatba! V hlavní roli Češka, která dává nevěstu do latě! Hubnul s ní i Harry, pak ji pozval na svatbu Další královská svatba! V hlavní roli Češka, která dává nevěstu do latě! Hubnul s ní i Harry, pak ji pozval na svatbu Veselka princezny Eugenie už se kvapem blíží! Vnučka královny Alžběty II. už se svatby nemůže dočkat… číst článek
Světoznámý tenorista Andrea Bocelli (60): Vystřihl duet se synem (20) Světoznámý tenorista Andrea Bocelli (60): Vystřihl duet se synem (20) Silnější pouto než mezi rodiči a dětmi byste hledali jen těžko. Vsadil na ně i nevidomý italský tenorista… číst článek
Kurková se plácla přes kapsu: Krásný dárek rodičům! Kurková se plácla přes kapsu: Krásný dárek rodičům! Jedna z našich nejúspěšnějších modelek Karolína Kurková (33) je známá svým blízkým vztahem se svými… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová