Andrea Bocelli | Celebwiki.cz

Andrea Bocelli

Datum narození: 22. 9. 1958
Místo narození: Lajatico, Toskánsko
Profese: zpěvák, tenorista
Znamení: Panna

Životopis

Andrea Bocelli je nevidomý italský tenorista, interpret klasické i populární hudby. Jeho největším hitem se stala píseň Con Te Partiró, která jej proslavila po celém světě.

Jako malý navštěvoval Andrea Bocelli speciální školu pro nevidomé ve městě Reggio Emilia, do které nastupoval jako částečně vidící. Když školu ukončil, byl už zcela slepý. Poté nastoupil do internátního ústavu Cavazza v Bologni, kde studoval speciální hudební konzervatoř pro nevidomé.

Po neúspěšném studiu na gymnáziu přešel na učitelský ústav. Po jeho dokončení studoval práva na univerzitě a studium úspěšně dokončil. Krátce také pracoval jako obhájce. Jeho láska k hudbě ale byla silnější a tak Andrea Bocelli hledal možnosti, jak se prosadit v hudební branži. Vrcholem pro něj bylo studium v mistrovské třídě Franca Corelliho, který byl jeho dávným idolem.

Jeho cesta k úspěchu ovšem nebyla jednoduchá, protože byl vydavateli často odmítán. Nějaký čas se živil jako klavírista a barový zpěvák. Zlom nastal v roce 1992, kdy mu rocková hvězda Zucchero nabídl, aby nahrál jako demo snímek druhý hlas duetu Miserere. Snímek velice zaujal samotného Pavarottiho, kterého jeho zpěv velice zaujal. Andrea Bocelli se brzy stal známým nejen v Itálii, ale díky písni Con Te Partirò i v zahraničí.

letech 1996-1997 vyšlo ve světě jeho debutové album Romanza, které dosáhlo mnohamiliónového nákladu a stalo se úspěšným v Itálii, Latinské Americe, Španělsku a v mnoha dalších zemích. V roce 1999 vydal Andrea Bocelli své druhé album z oblasti populární hudby Sogno. Na svých koncertních turné spolupracuje i s Českým národním symfonickým orchestrem.

I přes svůj hendikep zazářil Andrea Bocelli v roce 2013 v italské taneční soutěži Ballando con le stell, která je známá v České republice jako StarDance, když hvězdy tančí.

Andrea Bocelli je podruhé ženatý, se současnou manželkou, Veronicou Berti, má dceru Virginii. Z předchozího manželství s Enricou Cenzatti má pak dva syny, Amose a Mattea.

 

Články o celebritě

Krampol už má parte Haničky (†59): Na tajném rozloučení promluví filozof a zazpívá hvězda! Krampol už má parte Haničky (†59): Na tajném rozloučení promluví filozof a zazpívá hvězda! Jiří Krampol (82) nechal vyrobit parte pro svou zesnulou manželku Hanku (†59). „S bolestí v srdci oz... číst článek
Mel Gibson potvrdil nákazu koronavirem! Převoz do nemocnice a experimentální léčba Mel Gibson potvrdil nákazu koronavirem! Převoz do nemocnice a experimentální léčba Mezi další slavné tváře, které od začátku pandemie prodělaly koronavirus, se nově zařadil Mel Gibson... číst článek
Slepý Bocelli bez pomoci na luxusní jachtě! Jak se tam zvládá pohybovat? Slepý Bocelli bez pomoci na luxusní jachtě! Jak se tam zvládá pohybovat? Slavný italský tenorista Andrea Bocelli (61) si užívá zaslouženou dovolenou. Poté, co před dvěma měs... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Revolta (Marek Kaleta)
Revolta (Marek Kaleta)
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý