Lucia Šoralová | Celebwiki.cz

Lucia Šoralová

Datum narození: 9. 1. 1977
Místo narození: Bratislava
Profese: zpěvačka, muzikálová herečka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Lucia Šoralová, která zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica, se v Česku poprvé představila v muzikálu Vlasy.

Slovenka Lucia Šoralová se zpěvem a herectvím začala již na základní škole. Od svých sedmnácti let zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica. Ve dvaceti úspěšně prošla konkurzem do české verze muzikálu Vlasy uvedeném v Divadle Pyramida.

LUCIE ŠORALOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Po třech letech studia zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze se kvůli roli Lorraine ve slovenské verzi muzikálu Dracula vrátila zpět do Bratislavy, kde si zahrála také Agnes v Krysaři a Ofélii v Hamletovi. V Praze, kam se Lucia Šoralova později přestěhovala, ji čekaly další role, a to v muzikálech Johanka z Arku, Miss Saigon či Tajemství.

O LUCII ŠORALOVÉ ČTĚTE ZDE

Zpěvačka a muzikálová herečka Lucia Šoralová vydala desky Zblízka (2002), Púšť (2005), O lásce, cti a kuráži (2012). Na svých skladbách spolupracovala nejen se skladatelem a dlouholetým partnerem Ondřejem Soukupem, ale také s jinými tvůrci, mj. se slavnými Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem.

Lucia Šoralová se 7. ledna 2017 provdala za o 25 let staršího Ondřeje Soukupa, někdejšího muže textařky Gábiny Osvaldové. Na obřadu nechyběly ani dvě děti novomanželského páru - čtyřletá Rebeka šla za družičku, dvouletý Ondřej se ozýval z povzdálí.

 

Články o celebritě

Hvězdné předávání cen Anděl 2019: Otec Vondráčkové, Jandová, Ztracený i soutěžící z Tváře! Hvězdné předávání cen Anděl 2019: Otec Vondráčkové, Jandová, Ztracený i soutěžící z Tváře! Předávání hudebních cen Anděl ve Foru Karlín jako obvykle přilákalo spoustu hvězdných hostů. Dorazil... číst článek
První setkání Soukupa s Šoralovou: Nazval ji pindou, práskla Osvaldová První setkání Soukupa s Šoralovou: Nazval ji pindou, práskla Osvaldová Po dlouhých čtrnácti letech si skladatel Ondřej Soukup (67) vzal za manželku temperamentní zpěvačku ... číst článek
Šoralové děsivá úzkost z úřadů po svatbě se Soukupem: Dělá se mi zle! Šoralové děsivá úzkost z úřadů po svatbě se Soukupem: Dělá se mi zle! Pro mnoho lidí je jen manželkou známého skladatele Ondřeje Soukupa (67). Lucia Šoralová (42) ale nen... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Vendula Příhodová
Vendula Příhodová
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Tamara Klusová
Tamara Klusová
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková