Lucia Šoralová

Datum narození: 9. 1. 1977
Místo narození: Bratislava
Profese: zpěvačka, muzikálová herečka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Lucia Šoralová, která zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica, se v Česku poprvé představila v muzikálu Vlasy.

Slovenka Lucia Šoralová se zpěvem a herectvím začala již na základní škole. Od svých sedmnácti let zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica. Ve dvaceti úspěšně prošla konkurzem do české verze muzikálu Vlasy uvedeném v Divadle Pyramida.

LUCIE ŠORALOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Po třech letech studia zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze se kvůli roli Lorraine ve slovenské verzi muzikálu Dracula vrátila zpět do Bratislavy, kde si zahrála také Agnes v Krysaři a Ofélii v Hamletovi. V Praze, kam se Lucia Šoralova později přestěhovala, ji čekaly další role, a to v muzikálech Johanka z Arku, Miss Saigon či Tajemství.

O LUCII ŠORALOVÉ ČTĚTE ZDE

Zpěvačka a muzikálová herečka Lucia Šoralová vydala desky Zblízka (2002), Púšť (2005), O lásce, cti a kuráži (2012). Na svých skladbách spolupracovala nejen se skladatelem a dlouholetým partnerem Ondřejem Soukupem, ale také s jinými tvůrci, mj. se slavnými Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem.

Lucia Šoralová se 7. ledna 2017 provdala za o 25 let staršího Ondřeje Soukupa, někdejšího muže textařky Gábiny Osvaldové. Na obřadu nechyběly ani dvě děti novomanželského páru - čtyřletá Rebeka šla za družičku, dvouletý Ondřej se ozýval z povzdálí.

 

Články o celebritě

Mikuláš u Tomešových: Metlička od čerta a pírko od anděla Mikuláš u Tomešových: Metlička od čerta a pírko od anděla Oba září v seriálech, Míša (30) v Sestřičkách Modrém kódu a Roman (33) ve Slunečné. Spolu večer hraj... číst článek
Šoralová od Soukupa na zhroucení: Strach o život manžela! Šoralová od Soukupa na zhroucení: Strach o život manžela! Dlouhé roky byla jen milenkou, Ondřej Soukup (70) žil v manželství s textařkou Gábinou Osvaldovou (6... číst článek
Takové ponížení rozdýchal? Šoralová se zostra opřela do Matuše Takové ponížení rozdýchal? Šoralová se zostra opřela do Matuše Že si Bohuš Matuš (48) začal veřejně s dívkou, která nebyla ještě ani zletilá, některým jeho „kolegů... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Nikola Ďuricová
Nikola Ďuricová
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo