Daniel Hůlka

Datum narození: 1. 6. 1968
Místo narození: Praha
Výška: 198 cm
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Daniel Hůlka proslul především rolí v muzikálu Drákula. Jeho životem prošla řada skandálů, nemocí a změn životního stylu.

Daniel Hůlka se svým barytonem rozezvučel hraběte Drákulu víc než tisíckrát. Muzikál Dracula skladatele Karla Svobody proslavil zpěváka a herce Daniela Hůlku nejen u nás, ale i za hranicemi.

DANIEL HŮLKA - JAK PŘIŠEL O STŘECHU NAD HLAVOU

Jako malý se Dan Hůlka učil hrát na flétnu, klarinet i na klavír. Po gymnáziu absolvoval Plzeňskou konzervatoř, kde se věnoval hlavně opernímu zpěvu. Své umění propůjčil Daniel Hůlka například Mozartovou Donu Giovannimu nebo postavě Escamilia v opeře Carmen. Hrál je v mnoha divadlech Česka, například i v Národním.

Draculou se Hůlka stal v roce 1995

Konkurz na Draculu vyhrál Daniel Hůlka v roce 1995. Upírem se pak živil mnoho let. V muzikálu mu po boku stál například Jiří Korn v roli šaška nebo Drákulova milá, Adriana, kterou hrála zpěvačka Leona Machálková a Iveta Bartošová.

Mezi další muzikálové role Daniela Hůlky patří například Monte Cristo, Mordred v Excaliburu nebo Javert ve světovém muzikálu Bídníci. V roce 2011 ztvárnil Kata Mydláře ve stejnojmenném díle zpěváka Michala Davida.

Za svou hudbu vyhrál Českého slavíka

Krom toho všeho nahrál ještě zpěvák Daniel Hůlka čtyři sólová alba, se kterými koncertoval všude po republice. V roce 1998 se stal Českým slavíkem. Několikrát byl v této pěvecké soutěži druhý. Dlouhovlasý muzikálový zpěvák si podmanil i Anděla, cenu populární hudby, nebo Zlatého Ottu.

Daniel Hůlka si zahrál i v pohádce Z pekla štěstí Zdeňka Trošky. V roce 1999 se stal členem delegace vezoucí vánoční strom papeži do Vatikánu. Janu Pavlu II. zpíval i na tamním náměstí sv. Petra.

V letech 2011 až 2012 se Daniel Hůlka potýkal s vážnými zdravotními porblémy. Proslul např. aférou trhání květin v opilosti na  veřejném prostranství. Šokoval také v pořadu Show Jana Krause roku 2013, kdy nevěděl, co znamená zkratka politické strany SPOZ, za které tehdy kandidoval.

O DANIELU HŮLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho manželkou byla po dva roky Libuše Haraštová, později žena zpěváka Josefa Vojtka z Kabátu. Krátký čas Daniel Hůlka chodil se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Svou Adrianu Daniel Hůlka zřejmě našel v o 23 let mladší tlumočnici Báře Klementové, kterou přivedl do jiného stavu. V říjnu 2017 se pár nechal oddat v Las Vegas. Koncem února se manželům narodila dcera Rozárka.

 

Články o celebritě

Divadlo Broadway slavilo 21. narozeniny: Pecháčková za hvězdu, prchající Hůlka a Vojtko, co na to „ještě má“! Divadlo Broadway slavilo 21. narozeniny: Pecháčková za hvězdu, prchající Hůlka a Vojtko, co na to „ještě má“! Pražské Divadlo Broadway má za sebou pořádnou párty! Instituce oslavila „sladkých jednadvacet“ velký... číst článek
Felix Slováček před »osmdesátkou« přehodnocuje: Zůstal na to sám! Felix Slováček před »osmdesátkou« přehodnocuje: Zůstal na to sám! Už se definitivně rozhodl, jak v Lucerně oslaví své nadcházející 80. narozeniny. Jubilant Felix Slov... číst článek
Daniel Hůlka má útrum! Manželka si ho pojistila Daniel Hůlka má útrum! Manželka si ho pojistila Daniel Hůlka má pověst svůdníka, a to hlavně kolegyň v divadlech, ale to se svatbou s manželkou Barb... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Lenny Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Dominika Hašková
Dominika Hašková
zobrazit profil Iva Marešová
Iva Marešová
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček