Daniel Hůlka

Datum narození: 1.6.1968
Místo narození: Praha
Výška: 198 cm
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Daniel Hůlka proslul především rolí v muzikálu Drákula. Jeho životem prošla řada skandálů, nemocí a změn životního stylu.

Daniel Hůlka se svým barytonem rozezvučel hraběte Drákulu víc než tisíckrát. Muzikál Dracula skladatele Karla Svobody proslavil zpěváka a herce Daniela Hůlku nejen u nás, ale i za hranicemi.

DANIEL HŮLKA - JAK PŘIŠEL O STŘECHU NAD HLAVOU

Jako malý se Dan Hůlka učil hrát na flétnu, klarinet i na klavír. Po gymnázium absolvoval Plzeňskou konzervatoř, kde se věnoval hlavně opernímu zpěvu. Své umění propůjčil Daniel Hůlka například Mozartovou Donu Giovannimu nebo postavě Escamilia v opeře Carmen. Hrál je v mnoha divadlech Česka, například i v Národním.

Konkurz na Draculu vyhrál Daniel Hůlka v roce 1995. Upírem se pak živil mnoho let. V muzikálu mu po boku stál například Jiří Korn v roli šaška nebo Drákulova milá, Adriana, kterou hrála zpěvačka Leona Machálková a Iveta Bartošová.

Mezi další muzikálové role Daniela Hůlky patří například Monte Cristo, Mordred v Excaliburu nebo Javert ve světovém muzikálu Bídníci. V roce 2011 ztvárnil Kata Mydláře ve stejnojmenném díle zpěváka Michala Davida.

Krom toho všeho nahrál ještě zpěvák Daniel Hůlka čtyři sólová alba, se kterými koncertoval všude po republice. V roce 1998 se stal Českým slavíkem. Několikrát byl v této pěvecké soutěži druhý. Dlouhovlasý muzikálový zpěvák si podmanil i Anděla, cenu populární hudby, nebo Zlatého Ottu.

Daniel Hůlka si zahrál i v pohádce Z pekla štěstí Zdeňka Trošky. V roce 1999 se stal členem delegace vezoucí vánoční strom papeži do Vatikánu. Janu Pavlu II. zpíval i na tamním náměstí sv. Petra.

V ltech 2011 až 2012 se Daniel Hůlka potýkal s vážnými zdravotními porblémy. Proslul např. aférou trhání květin v opilosti na  veřejném prostranství. Šokoval také v pořadu Show Jana Krause roku 2013, kdy nevěděl, co znamená zkratka politické strany SPOZ, za které tehdy kandidoval.

O DANIELU HŮLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho manželkou byla po dva roky Libuše Haraštová, později žena zpěváka Josefa Vojtka z Kabátu. Krátký čas Daniel Hůlka chodil se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Svou Adrianu Daniel Hůlka zřejmě našel v o 23 let mladší tlumočnici Báře Klementové, kterou přivedl do jiného stavu. V říjnu 2017 se pár nechal oddat v Las Vegas. Koncem února se manželům narodila dcera Rozárka.

 

Články o celebritě

Virální bomba Harry Potter z Prahavic: Našli jste všechny ukryté vtípky? Virální bomba Harry Potter z Prahavic: Našli jste všechny ukryté vtípky? Nejnovější video Michala Orsavy a Michaely Lovecké nenechá ani jedno oko suché. Nebojte, dojetím… číst článek
Hůlka nepřišel na tiskovku: Prostě se z vás pos*al, krčil rameny producent Hůlka nepřišel na tiskovku: Prostě se z vás pos*al, krčil rameny producent Daniel Hůlka (50) měl být jedním z hostů na tiskové konferenci ke koncertu z nejslavnějších českých… číst článek
Šárka Vaňková ze SuperStar: Exmilenka Hůlky i Renče se skrývá v zahraničí Šárka Vaňková ze SuperStar: Exmilenka Hůlky i Renče se skrývá v zahraničí Po účasti v SuperStar nejprve prorazila, pak se ale ztratila jako pára nad hrncem. Proč Šárka Vaňková… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský