Radka Fišarová | Celebwiki.cz

Radka Fišarová

Datum narození: 19.12.1977
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Radka Fišarová, která se věnuje především muzikálu, dále také jazzu, šansonu, folku i popu, ve dvanácti letech založila skupinu Auris, s níž natočila dvě CD.

Se zpěvem Radka Fišarová začala v šesti letech – byla členkou světoznámého souboru Bambini di Praga, posléze folkové skupiny Fišle. Ve dvanácti založila vlastní country skupinu Auris, s níž natočila dvě CD a získala vítězství na Dětské portě, Trampských portách, finále ve Folkovém kvítku. Zúčastnila se i dalších soutěží např. Kyjev 1999. Natočila desku s Miroslavem Horníčkem, zpívala v pořadu z básní Josefa Kainara v poetické vinárně Viola, spolupracovala s populárními orchestry Karla Vlacha či Felixe Slováčka. Interpretovala písničky filmové adaptace povídky Josefa Škvoreckého Eine kleine jazz music, zpívala v Bernsteinově Mši v katedrále sv. Víta (1997).

RADKA FIŠAROVÁ A MÓDNÍ POLICIE

Po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka začala Radka Fišarová s Jazzovým triem s programem Malá pocta velké Edith, dále s Českým klarinetovým kvartetem.

Talentovaná Radka Fišarová si zahrála a zazpívala většinou stěžejní role v řadě muzikálů. Jmenujme např. Vlasy, Edith: vrabčák z předměstí, Kleopatra, Lucrezia Borgia, Rebelové, Elixír, Mamma Mia, Kat Mydlář. Představila se i před televizní kamerou, a to např. v seriálech Šípková Růženka, Redakce nebo Pojišťovna štěstí.

V soukromém životě byl několik let partnerem Radky Fišarové manažer Jiří Pokorný. Poté se zamilovala do herce Jiřího Hány, který je otcem jejich syna Oscara, jenž se narodil 27. prosince 2011.

VŠE ZAJÍMAVÉ O RADCE FIŠAROVÉ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Do koho byl Vojta Dyk zamilovaný ve dvanácti letech a jaký chystá nový projekt? Do koho byl Vojta Dyk zamilovaný ve dvanácti letech a jaký chystá nový projekt? Vojta Dyk (32) je nejen skvělý hudebník a herec, ale také se pustil do produkce. Zpět se po dvou… číst článek
Muzikál Kleopatra slaví 16 let: V hlavní roli se vystřídalo 7 představitelek! Muzikál Kleopatra slaví 16 let: V hlavní roli se vystřídalo 7 představitelek! Kleopatra se divákům do paměti zapsala především hitem Teď královnou jsem já a sedmkrát si ho prozpěvovala… číst článek
Karel Gott vystoupil v Malostranské besedě: Potřetí zpíval pro smetánku! Karel Gott vystoupil v Malostranské besedě: Potřetí zpíval pro smetánku! V dobré náladě i formě. Karel Gott (77) uspořádal v pořadí už třetí koncert pro příznivce, kteří… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová