Alžběta Bartošová | Celebwiki.cz

Alžběta Bartošová

Datum narození: 17.12.1991
Přezdívka: Betka
Místo narození: Púchov
Profese: zpěvačka a herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Krásná slovenská zpěvačka a herečka Betka Bartošová, jejíž slibnou kariéru nastartoval muzikál, září ve svém prvním celovečerním filmu Decibely lásky. Ztvárnila zde neteř herecké legendy Ivy Janžurové.

Když zpěvák, textař a hudební podnikatel Michal David objevil v roce 2011 na Slovensku mladičkou Alžbětu Bartošovou, opět měl šťastnou ruku. Obsadil ji do role v divadle Brodway – zazpívala si Dorotku v muzikálu Kat Mydlář.  A byl z toho – jak jinak – než úspěch. Krásčina kariéra se tak rozjela i v Čechách. Zde si také našla přítele. Brousili si na ní zuby zpěváci Dan Hůlka, Petr Kolář i Marian Vojtko. Ale všichni proslulí šoubyznisoví svůdníci nedostali šanci. Betka si ale partnera vybrala, tanečníka Matěje Cichru.

ALŽBĚTA BARTOŠOVÁ – TALENTOVANÁ SLOVENKA

Před tím, než Betku nalákal do Prahy Michal David, měla za sebou několik muzikálových rolí na Slovensku. Například Smrt v muzikálu František z Assisi (Nová Scéna Bratislava) a bláznivku Radku v muzikálu Čajočky (Heineken Tower Stage Bratislava). Na prknech divadla Brodway hrála v muzikálu Janka Ledeckého Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích v rolích sekretářky Moniky a SantaGirl. V roce 2012 přišla další příležitost v bratislavské Nové Scéně v představení Cigáni idú do neba, kde ztvárnila hlavní ženskou roli - Radu. Navíc se v Praze vracel muzikál Kleopatra. Následoval slavný francouzský muzikál Rómeo a Júlia, kde se Betka stala zřejmě nejmladší představitelkou lady Capuletové (divadlo Nová Scéna).

V Čechách se zabydlela. V Kongresovém centru v Praze obnovili muzikály prostřednictvím hitmuzikálu Mamma Mia!, kde Betka hraje malou roličku Lisu. Na jaře 2015 rozšířila své zkušenosti o hlavní roli Elízy v další muzikálové klasice v libereckém divadle F.X.Šaldy - My Fair Lady. Pak účinkovala už v druhém kuse divadla Kalich, muzikálu Atlantida, který je složen z největších hitů slovenské legendy Mira Žbirky. Na podzim 2015 se poprvé postavila před filmové kamery v roztančeném a rozezpívaném romantickém filmu Decibely lásky s hity Michala Davida. Je zde neteř herecké legendy Ivy Janžurové.

Talentovaná Alžběta Bartošová, která se narodila v Púchově na Slovensku, se zpěvu věnuje už od šesti let. Prošla si několika soutěžemi, v nichž se umístila na vysokých příčkách. Slovácí ji označují za větší talent, než je Lucie Bílá. V roce 2011 dokončila maturitou Církevní konzervatoř v Bratislavě, kam se přesunula ze svého rodiště. Má dva sourozence, starší sestru Barboru a mladšího bratra Filipa. Mezi své koníčky řadí čtení, plavání, tanec a také dabing. Betčiným oblíbeným jídlem je knedlo, vepřo, zelo. Má ráda modrou barvu a její nejoblíbenější květinou je královská lilie. 

 

Články o celebritě

Bartošová a Penk: Nevraživost střídá dojemná pocta mrtvé lásce Bartošová a Penk: Nevraživost střídá dojemná pocta mrtvé lásce Jednapadesátiletý zpěvák jde do sebe. Drogová minulost je zřejmě pryč a s ní i vzpomínky na rozpory,… číst článek
Útok na missku Kubíčkovou: Šílená fanynka jí chtěla ukrást život i přítele! Útok na missku Kubíčkovou: Šílená fanynka jí chtěla ukrást život i přítele! Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková neprožívá zrovna nejlepší období. Je to jen pár dní, co… číst článek
Hvězda Ordinace Martin Zounar: Nová žena! Hvězda Ordinace Martin Zounar: Nová žena! Po milostném debaklu s matkou své dcery Claudie (9) byl dlouho sám. To už ale neplatí! Martin Zounar… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)