Michal David | Celebwiki.cz

Michal David

Datum narození: 14. 7. 1960
Přezdívka: Komediant
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hudebník Michal David, zpěvák, producent, skladatel a schopný podnikatel, se dokázal prosadit jak před, tak i po Sametové revoluci 1989. Na svém kontě má desítek nestárnoucích hitů.

Narodil se pod jménem Vladimír Štancl, ale později se přejmenoval na Michala Davida. Pseudonym mu vymyslel František Janeček, zásadní postava v jeho hudební kariéře. Je pokračovatel cirkusového rodu Kludských a také je spřízněn s vlivnou rodinou Kočkových.

MICHAL DAVID - JAK CHTĚL POMOCT BARTOŠOVÉ

Michal David vystudoval hudební konzervatoř a jeho první cesty vedly k jazzu. Stal se součástí skupiny Kroky Františka Janečka, kde účinkoval s Janou Kratochvílovou. Zanedlouho se stal popovým idolem (jako v té době Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či Sagvan Tofi) a vydal první album. Jeho hudba je spojena s filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a Discopříběh, jejichž společným jmenovatelem je bouřlivé a nespoutané mládí v podání Lukáše Vaculíka či nejmladšího z rodu Hrušínských.

Po úspěšném období 80. let ho veřejnost na delší dobu zavrhla, především kvůli jeho prorežimní práci. Jeho píseň Poupata zůstala navždy spojena se Spartakiádou. V tomto období se Michal David stáhl do ústraní a věnoval se komponování hitů pro jiné umělce. Začal se také zajímat o muzikál a v roce 1995 založil se svou ženou Marcelou Skuherskou společnost D. D. records, s. r. o.

Hvězda Michala Davida začala zase stoupat vzhůru a on mohl směle prohlašovat, že se dokáže prodat v jakémkoli režimu. Po olympiádě v Naganu 1998 vítězní čeští hokejisté prohlásili, že hity Michala Davida se pro ně staly motivační hudbou v šatně před zásadními zápasy, a to mu navrátilo oblíbenost a popularitu. On toho dokázal patřičně využít a pustil se okamžitě do nahrávání nových hitů. Tehdy začal Michal David opět veřejně vystupat, koncertovat a nadále se věnoval muzikálům a komponování pro ostatní umělce. Stal se také jedním z porotců talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O MICHALU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal David se oženil s bývalou československou tenistkou Marcelou Skuherskou, se kterou měl dvě dcery - starší Kláru a mladší Michaelu. Mladší dcera zemřela v roce 2000 na leukémii. Kromě vlastní dcery má Michal David jedno nemanželské dítě a už se stal i dědečkem.

 

Články o celebritě

Hromada luxusních dárků pro Janečka: Drahé moky, starožitnosti, fóry i lidová tvořivost! Hromada luxusních dárků pro Janečka: Drahé moky, starožitnosti, fóry i lidová tvořivost! Čím obdarovat člověka, který prakticky všechno má, nebo si může koupit? S tím si lámala hlavu řada o... číst článek
Janeček slavil 76: Zvláštní PŘEKVAPENÍ od Natálky Grossové! Janeček slavil 76: Zvláštní PŘEKVAPENÍ od Natálky Grossové! Čím obdarovat člověka, který prakticky všechno má nebo si může koupit? S tím si lámala hlavu řada os... číst článek
Pestrá podívaná na Janečkově párty: Odzbrojující dekolt Pomeje, styl mladá-stará a barevný přelud! Pestrá podívaná na Janečkově párty: Odzbrojující dekolt Pomeje, styl mladá-stará a barevný přelud! Oslava jak narozenin Františka Janečka (76), známého producenta, tak i čtvrtstoletí fungování jeho a... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Aneta Langerová
Aneta Langerová
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande