Michal David

Datum narození: 14. 7. 1960
Přezdívka: Komediant
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Michal David se dokázal prosadit jak před, tak i po Sametové revoluci 1989. Na svém kontě má desítky nestárnoucích hitů.

Narodil se pod jménem Vladimír Štancl, ale později se přejmenoval na Michala Davida. Pseudonym mu vymyslel František Janeček, zásadní postava v jeho hudební kariéře. Je pokračovatel cirkusového rodu Kludských a také je spřízněn s vlivnou rodinou Kočkových.

MICHAL DAVID - JAK CHTĚL POMOCT BARTOŠOVÉ

Michal David se stal popovým idolem

Vystudoval hudební konzervatoř a jeho první cesty vedly k jazzu. Stal se součástí skupiny Kroky Františka Janečka, kde účinkoval s Janou Kratochvílovou. Zanedlouho se stal popovým idolem (jako v té době Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či Sagvan Tofi) a vydal první album. Jeho hudba je spojena s filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a Discopříběh, jejichž společným jmenovatelem je bouřlivé a nespoutané mládí v podání Lukáše Vaculíka či nejmladšího z rodu Hrušínských.

Po úspěšném období 80. let 20 století ho veřejnost na delší dobu zavrhla, především kvůli jeho prorežimní práci. Jeho píseň Poupata zůstala navždy spojena se Spartakiádou. V tomto období se Michal David stáhl do ústraní a věnoval se komponování hitů pro jiné umělce. Začal se také zajímat o muzikál a v roce 1995 založil se svou ženou Marcelou Skuherskou společnost D. D. records, s. r. o.

Davida podpořili hokejisté z Nagana

Hvězda Michala Davida začala zase stoupat vzhůru a on mohl směle prohlašovat, že se dokáže prodat v jakémkoli režimu. Po olympiádě v Naganu 1998 vítězní čeští hokejisté prohlásili, že hity Michala Davida se pro ně staly motivační hudbou v šatně před zásadními zápasy, a to mu navrátilo oblíbenost a popularitu.

On toho dokázal patřičně využít a pustil se okamžitě do nahrávání nových hitů. Tehdy začal Michal David opět veřejně vystupat, koncertovat a nadále se věnoval muzikálům a komponování pro ostatní umělce. Stal se také jedním z porotců talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

Davidovi zemřela dcera na leukémii

O MICHALU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal David se oženil s bývalou československou tenistkou Marcelou Skuherskou, se kterou měl dvě dcery - starší Kláru a mladší Michaelu. Mladší dcera zemřela v roce 2000 na leukémii. Kromě vlastní dcery má Michal David jedno nemanželské dítě a už se stal i dědečkem.

 

Články o celebritě

David si naběhl! S malými plešatými se nebavím, tvrdí Pyško David si naběhl! S malými plešatými se nebavím, tvrdí Pyško „S Brucem Willisem jsme se nepotkali. Když tady točil Hartovu válku, média se mě ptala, jestli se se... číst článek
Rozchod jen 7 let po velkolepé svatbě! Podívejte se na ty největší momenty z veselky Andreje Babiše! Rozchod jen 7 let po velkolepé svatbě! Podívejte se na ty největší momenty z veselky Andreje Babiše! Bývalý premiér Andrej Babiš se po teprve sedmi letech od pompézní svatby na Čapím hnízdě rozchází s ... číst článek
Padesátiny »matky« Jasminy Alagič: Dechberoucí párty na Hradě! A vyznání Michalu Davidovi Padesátiny »matky« Jasminy Alagič: Dechberoucí párty na Hradě! A vyznání Michalu Davidovi Šedá eminence slovenských hvězd a mateřská ochranitelka Jasminy Alagič (34) Gabriela Rumanov (za svo... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lukáš Adamec
Lukáš Adamec
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Viktor Sheen
Viktor Sheen
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek