Michal David

Datum narození: 14. 7. 1960
Přezdívka: Komediant
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Michal David se dokázal prosadit jak před, tak i po Sametové revoluci 1989. Na svém kontě má desítky nestárnoucích hitů.

Narodil se pod jménem Vladimír Štancl, ale později se přejmenoval na Michala Davida. Pseudonym mu vymyslel František Janeček, zásadní postava v jeho hudební kariéře. Je pokračovatel cirkusového rodu Kludských a také je spřízněn s vlivnou rodinou Kočkových.

MICHAL DAVID - JAK CHTĚL POMOCT BARTOŠOVÉ

Michal David se stal popovým idolem

Vystudoval hudební konzervatoř a jeho první cesty vedly k jazzu. Stal se součástí skupiny Kroky Františka Janečka, kde účinkoval s Janou Kratochvílovou. Zanedlouho se stal popovým idolem (jako v té době Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či Sagvan Tofi) a vydal první album. Jeho hudba je spojena s filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a Discopříběh, jejichž společným jmenovatelem je bouřlivé a nespoutané mládí v podání Lukáše Vaculíka či nejmladšího z rodu Hrušínských.

Po úspěšném období 80. let 20 století ho veřejnost na delší dobu zavrhla, především kvůli jeho prorežimní práci. Jeho píseň Poupata zůstala navždy spojena se Spartakiádou. V tomto období se Michal David stáhl do ústraní a věnoval se komponování hitů pro jiné umělce. Začal se také zajímat o muzikál a v roce 1995 založil se svou ženou Marcelou Skuherskou společnost D. D. records, s. r. o.

Davida podpořili hokejisté z Nagana

Hvězda Michala Davida začala zase stoupat vzhůru a on mohl směle prohlašovat, že se dokáže prodat v jakémkoli režimu. Po olympiádě v Naganu 1998 vítězní čeští hokejisté prohlásili, že hity Michala Davida se pro ně staly motivační hudbou v šatně před zásadními zápasy, a to mu navrátilo oblíbenost a popularitu.

On toho dokázal patřičně využít a pustil se okamžitě do nahrávání nových hitů. Tehdy začal Michal David opět veřejně vystupat, koncertovat a nadále se věnoval muzikálům a komponování pro ostatní umělce. Stal se také jedním z porotců talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

Davidovi zemřela dcera na leukémii

O MICHALU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal David se oženil s bývalou československou tenistkou Marcelou Skuherskou, se kterou měl dvě dcery - starší Kláru a mladší Michaelu. Mladší dcera zemřela v roce 2000 na leukémii. Kromě vlastní dcery má Michal David jedno nemanželské dítě a už se stal i dědečkem.

 

Články o celebritě

Zesnulá Hana Zagorová (†75): Jako mladou holku ji zasvětil Gott!  Zesnulá Hana Zagorová (†75): Jako mladou holku ji zasvětil Gott! Devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová (†75) seděla na trůnu československé pop-music společně s ... číst článek
Plejáda slavných na rozloučení se Zagorovou (†75): Kdo přišel a co prozradil? Plejáda slavných na rozloučení se Zagorovou (†75): Kdo přišel a co prozradil? Milá, pracovitá, ochotná, vtipná, chytrá. Taková slova se objevovala na posledním rozloučení se zpěv... číst článek
10 uměleckých životů Hany Zagorové (†75): Za její kariéru se prodalo téměř 11 milionů desek a nosičů! 10 uměleckých životů Hany Zagorové (†75): Za její kariéru se prodalo téměř 11 milionů desek a nosičů! Nejúspěšnější zpěvačka naší země stála na koncertních pódiích 60 let! Devítinásobná Zlatá slavice Ha... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Keith Flint
Keith Flint
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Ivo Jahelka
Ivo Jahelka