Michal David | Celebwiki.cz

Michal David

Datum narození: 14.7.1960
Přezdívka: Komediant
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hudebník Michal David, zpěvák, producent, skladatel a schopný podnikatel, se dokázal prosadit jak před, tak i po Sametové revoluci 1989. Na svém kontě má desítek nestárnoucích hitů.

Narodil se pod jménem Vladimír Štancl, ale později se přejmenoval na Michala Davida. Pseudonym mu vymyslel František Janeček, zásadní postava v jeho hudební kariéře. Je pokračovatel cirkusového rodu Kludských a také je spřízněn s vlivnou rodinou Kočkových.

MICHAL DAVID - JAK CHTĚL POMOCT BARTOŠOVÉ

Michal David vystudoval hudební konzervatoř a jeho první cesty vedly k jazzu. Stal se součástí skupiny Kroky Františka Janečka, kde účinkoval s Janou Kratochvílovou. Zanedlouho se stal popovým idolem (jako v té době Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či Sagvan Tofi) a vydal první album. Jeho hudba je spojena s filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a Discopříběh, jejichž společným jmenovatelem je bouřlivé a nespoutané mládí v podání Lukáše Vaculíka či nejmladšího z rodu Hrušínských.

Po úspěšném období 80. let ho veřejnost na delší dobu zavrhla, především kvůli jeho prorežimní práci. Jeho píseň Poupata zůstala navždy spojena se Spartakiádou. V tomto období se Michal David stáhl do ústraní a věnoval se komponování hitů pro jiné umělce. Začal se také zajímat o muzikál a v roce 1995 založil se svou ženou Marcelou Skuherskou společnost D. D. records, s. r. o.

Hvězda Michala Davida začala zase stoupat vzhůru a on mohl směle prohlašovat, že se dokáže prodat v jakémkoli režimu. Po olympiádě v Naganu 1998 vítězní čeští hokejisté prohlásili, že hity Michala Davida se pro ně staly motivační hudbou v šatně před zásadními zápasy, a to mu navrátilo oblíbenost a popularitu. On toho dokázal patřičně využít a pustil se okamžitě do nahrávání nových hitů. Tehdy začal Michal David opět veřejně vystupat, koncertovat a nadále se věnoval muzikálům a komponování pro ostatní umělce. Stal se také jedním z porotců talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O MICHALU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal David se oženil s bývalou československou tenistkou Marcelou Skuherskou, se kterou měl dvě dcery - starší Kláru a mladší Michaelu. Mladší dcera zemřela v roce 2000 na leukémii. Kromě vlastní dcery má Michal David jedno nemanželské dítě a už se stal i dědečkem.

 

Články o celebritě

Zeman slavil s vyvolenými i svým „andělem“: Hůlka, Babiš a Schillerová na Hradě Zeman slavil s vyvolenými i svým „andělem“: Hůlka, Babiš a Schillerová na Hradě I když prezident Miloš Zeman oslavil své 75. narozeniny už 28. září, gratulovalo mu jen pár nejbližších.… číst článek
Gottův (†80) mistr z dob, kdy se učil v ČKD: Bral šest korun za hodinu! Gottův (†80) mistr z dob, kdy se učil v ČKD: Bral šest korun za hodinu! Do pořadu Zrcadlo tvého života, který se ohlížel za životem celebrit, si Jiřina Bohdalová (88) v… číst článek
Kapelník Gottova orchestru Pavel Větrovec otevřeně: Je to smutek i úleva zároveň! Kapelník Gottova orchestru Pavel Větrovec otevřeně: Je to smutek i úleva zároveň! Pianista Pavel Větrovec (70) provázel Karla Gotta (†80) čtyřicet let a strávil s ním… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Petr Ryšavý
Petr Ryšavý
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková