Michal David

Datum narození: 14. 7. 1960
Přezdívka: Komediant
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hudebník Michal David, zpěvák, producent, skladatel a schopný podnikatel, se dokázal prosadit jak před, tak i po Sametové revoluci 1989. Na svém kontě má desítek nestárnoucích hitů.

Narodil se pod jménem Vladimír Štancl, ale později se přejmenoval na Michala Davida. Pseudonym mu vymyslel František Janeček, zásadní postava v jeho hudební kariéře. Je pokračovatel cirkusového rodu Kludských a také je spřízněn s vlivnou rodinou Kočkových.

MICHAL DAVID - JAK CHTĚL POMOCT BARTOŠOVÉ

Michal David vystudoval hudební konzervatoř a jeho první cesty vedly k jazzu. Stal se součástí skupiny Kroky Františka Janečka, kde účinkoval s Janou Kratochvílovou. Zanedlouho se stal popovým idolem (jako v té době Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či Sagvan Tofi) a vydal první album. Jeho hudba je spojena s filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a Discopříběh, jejichž společným jmenovatelem je bouřlivé a nespoutané mládí v podání Lukáše Vaculíka či nejmladšího z rodu Hrušínských.

Po úspěšném období 80. let ho veřejnost na delší dobu zavrhla, především kvůli jeho prorežimní práci. Jeho píseň Poupata zůstala navždy spojena se Spartakiádou. V tomto období se Michal David stáhl do ústraní a věnoval se komponování hitů pro jiné umělce. Začal se také zajímat o muzikál a v roce 1995 založil se svou ženou Marcelou Skuherskou společnost D. D. records, s. r. o.

Hvězda Michala Davida začala zase stoupat vzhůru a on mohl směle prohlašovat, že se dokáže prodat v jakémkoli režimu. Po olympiádě v Naganu 1998 vítězní čeští hokejisté prohlásili, že hity Michala Davida se pro ně staly motivační hudbou v šatně před zásadními zápasy, a to mu navrátilo oblíbenost a popularitu. On toho dokázal patřičně využít a pustil se okamžitě do nahrávání nových hitů. Tehdy začal Michal David opět veřejně vystupat, koncertovat a nadále se věnoval muzikálům a komponování pro ostatní umělce. Stal se také jedním z porotců talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O MICHALU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal David se oženil s bývalou československou tenistkou Marcelou Skuherskou, se kterou měl dvě dcery - starší Kláru a mladší Michaelu. Mladší dcera zemřela v roce 2000 na leukémii. Kromě vlastní dcery má Michal David jedno nemanželské dítě a už se stal i dědečkem.

 

Články o celebritě

Lidé mají radost, covid končí, tvrdí Babiš. Epidemiologové nesouhlasně kroutí hlavou Lidé mají radost, covid končí, tvrdí Babiš. Epidemiologové nesouhlasně kroutí hlavou Epidemie koronaviru v Česku sílí, situace se opět začala zhoršovat. Za minulý týden přibylo 2608 pří... číst článek
Belmondo (†88) krátce před smrtí: Stihl oslavit 18. narozeniny své čarokrásné dcery Stelly! Belmondo (†88) krátce před smrtí: Stihl oslavit 18. narozeniny své čarokrásné dcery Stelly! Francouzský herec Jean-Paul Belmondo (†88) byl ve stáří stále čilý. Ke dvěma potomkům ve středních l... číst článek
Bendová versus Benešová: Souboj nadupaných dekoltů v novém seriálu Bendová versus Benešová: Souboj nadupaných dekoltů v novém seriálu Pánové, zbystřete! Lucie Benešová (46) s Alicí Bendovou (47) to rozjedou na plné pecky. Vnadné hereč... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Martina Pártlová
Martina Pártlová
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Elizabeth Kopecká
Elizabeth Kopecká