Michal David

Datum narození: 14.7.1960
Přezdívka: Komediant
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hudebník Michal David, zpěvák, producent, skladatel a schopný podnikatel, se dokázal prosadit jak před, tak i po Sametové revoluci 1989. Na svém kontě má desítek nestárnoucích hitů.

Narodil se pod jménem Vladimír Štancl, ale později se přejmenoval na Michala Davida. Pseudonym mu vymyslel František Janeček, zásadní postava v jeho hudební kariéře. Je pokračovatel cirkusového rodu Kludských a také je spřízněn s vlivnou rodinou Kočkových.

MICHAL DAVID - JAK CHTĚL POMOCT BARTOŠOVÉ

Michal David vystudoval hudební konzervatoř a jeho první cesty vedly k jazzu. Stal se součástí skupiny Kroky Františka Janečka, kde účinkoval s Janou Kratochvílovou. Zanedlouho se stal popovým idolem (jako v té době Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či Sagvan Tofi) a vydal první album. Jeho hudba je spojena s filmy Vítr v kapse, Láska z pasáže a Discopříběh, jejichž společným jmenovatelem je bouřlivé a nespoutané mládí v podání Lukáše Vaculíka či nejmladšího z rodu Hrušínských.

Po úspěšném období 80. let ho veřejnost na delší dobu zavrhla, především kvůli jeho prorežimní práci. Jeho píseň Poupata zůstala navždy spojena se Spartakiádou. V tomto období se Michal David stáhl do ústraní a věnoval se komponování hitů pro jiné umělce. Začal se také zajímat o muzikál a v roce 1995 založil se svou ženou Marcelou Skuherskou společnost D. D. records, s. r. o.

Hvězda Michala Davida začala zase stoupat vzhůru a on mohl směle prohlašovat, že se dokáže prodat v jakémkoli režimu. Po olympiádě v Naganu 1998 vítězní čeští hokejisté prohlásili, že hity Michala Davida se pro ně staly motivační hudbou v šatně před zásadními zápasy, a to mu navrátilo oblíbenost a popularitu. On toho dokázal patřičně využít a pustil se okamžitě do nahrávání nových hitů. Tehdy začal Michal David opět veřejně vystupat, koncertovat a nadále se věnoval muzikálům a komponování pro ostatní umělce. Stal se také jedním z porotců talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O MICHALU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal David se oženil s bývalou československou tenistkou Marcelou Skuherskou, se kterou měl dvě dcery - starší Kláru a mladší Michaelu. Mladší dcera zemřela v roce 2000 na leukémii. Kromě vlastní dcery má Michal David jedno nemanželské dítě a už se stal i dědečkem.

 

Články o celebritě

Zlom v kariéře Michala Davida: Šokující smlouva s osmiletým chlapcem! Zlom v kariéře Michala Davida: Šokující smlouva s osmiletým chlapcem! Populární zpěvák Michal David (58) nedávno absolvoval v malých českých městech turné pod širým nebem.… číst článek
Krampol po metálu pro Blesk: Pro majora Zemana bych skákal tři metry vysoko Krampol po metálu pro Blesk: Pro majora Zemana bych skákal tři metry vysoko V pondělí ráno se probudil jako držitel medaile Za zásluhy, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman… číst článek
Medaile na zemi a Masaryk z dýně: 10 Perliček z předávání státních vyznamenání Medaile na zemi a Masaryk z dýně: 10 Perliček z předávání státních vyznamenání Oči plné slz, slovenská hymna, historické relikvie i bývalá první dáma na mobilu. To vše přineslo… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus