Rudolf Hrušínský nejml.

Rudolf Hrušínský nejml.

Datum narození: 19. 11. 1970
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský nejml. Je populární český herec, který se narodil jako čtvrtý nositel proslulého jména a pokračovatel herecké tradice rodiny Hrušínských.

Nejmladší Rudolf Hrušínský hrál už od svých desíti let. Na jevišti Městských divadel pražských začínal v inscenaci Nové mládí starého pána. Později se po boku svého otce i děda objevil ve hře Jak jsem obsluhoval anglického krále, podle předlohy románu Bohumila Hrabala.

Rudolf Hrušínský byl výraznější v televizi. Účinkoval v několika dětských rolích. V roce 1985 si zahrál v Menzelově komedii Vesničko má, středisková. Velký úspěch přišel ale až po Discopříběhu 1 a 2, muzikálu, kde ztvárnil hlavní roli dospívajícího Jirky. Ve filmu se objevil i Ladislav Potměšil v roli otce. V roce 2014 má spatřit světlo světa i třetí díl.

Rudolf Hrušínský v minulosti hodně spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem. Ten ho obsadil do hororu Svatba upírů, kde se krvelačně zakousl v hlavní roli vedle Ivety Bartošové. Ta ve svém deníku přiznala, že byl Rudolf Hrušínský nejml. i jejím krátkodobým milencem, ačkoliv tehdy žila s Ladislavem Štaidlem.

Rudolf Hrušínský si poté zahrál i ve dvou dílech komediální trilogie Byl jednou jeden polda, kde se opět setkal s Potměšilem. Mezi jeho poslední role patří například muzikálová komedie Kvaska. kde si zahrál po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Jiřího Korna.

Rudolf Hrušínský se kromě herectví věnuje i charitě, angažoval se například v pomoci pro Haiti, kterou postihlo v roce 2010 zničující zemětřesení.

 

Články o celebritě

Sexy blondýnka Eva z Discopříběhu (50): S rozparkem až do pasu odhalila víc než dost! Sexy blondýnka Eva z Discopříběhu (50): S rozparkem až do pasu odhalila víc než dost! Nezapomenutelná blondýnka Eva z Discopříběhu Mariana Slováková, dnes už Konečná (50), po které v roc... číst článek
Zpověď filmové blondýnky Evy z Discopříběhu: Oslavila 50, ale vypadá neskutečně sexy! Zpověď filmové blondýnky Evy z Discopříběhu: Oslavila 50, ale vypadá neskutečně sexy! Letos to je 35 let, co měla premiéru teenegerská komedie Discopříběh, kde hlavní roli ztvárnil Rudol... číst článek
Zámek Bzí se prodal za miliony: Upírka Bartošová se tam zamilovala do Rudolfa Hrušínského Zámek Bzí se prodal za miliony: Upírka Bartošová se tam zamilovala do Rudolfa Hrušínského Zámek Bzí se nachází v městyse Dolní Bukovsko v Jihočeském kraji. Více než zámek však připomíná spíš... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Diana Mórová
Diana Mórová
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková