Rudolf Hrušínský nejml.

Datum narození: 19.11.1970
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský nejml. Je populární český herec, který se narodil jako čtvrtý nositel proslulého jména a pokračovatel herecké tradice rodiny Hrušínských.

Nejmladší Rudolf Hrušínský hrál už od svých desíti let. Na jevišti Městských divadel pražských začínal v inscenaci Nové mládí starého pána. Později se po boku svého otce i děda objevil ve hře Jak jsem obsluhoval anglického krále, podle předlohy románu Bohumila Hrabala.

Rudolf Hrušínský byl výraznější v televizi. Účinkoval v několika dětských rolích. V roce 1985 si zahrál v Menzelově komedii Vesničko má, středisková. Velký úspěch přišel ale až po Discopříběhu 1 a 2, muzikálu, kde ztvárnil hlavní roli dospívajícího Jirky. Ve filmu se objevil i Ladislav Potměšil v roli otce. V roce 2014 má spatřit světlo světa i třetí díl.

Rudolf Hrušínský v minulosti hodně spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem. Ten ho obsadil do hororu Svatba upírů, kde se krvelačně zakousl v hlavní roli vedle Ivety Bartošové. Ta ve svém deníku přiznala, že byl Rudolf Hrušínský nejml. i jejím krátkodobým milencem, ačkoliv tehdy žila s Ladislavem Štaidlem.

Rudolf Hrušínský si poté zahrál i ve dvou dílech komediální trilogie Byl jednou jeden polda, kde se opět setkal s Potměšilem. Mezi jeho poslední role patří například muzikálová komedie Kvaska. kde si zahrál po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Jiřího Korna.

Rudolf Hrušínský se kromě herectví věnuje i charitě, angažoval se například v pomoci pro Haiti, kterou postihlo v roce 2010 zničující zemětřesení.

 

Články o celebritě

Hrušínský z Discopříběhu poprvé přiznal: Ilegální život ve Španělsku! Hrušínský z Discopříběhu poprvé přiznal: Ilegální život ve Španělsku! Zažíval perné chvíle, když v druhé polovině 90. let odešel pracovat do Španělska! Hvězda Discopříběhů… číst článek
Premiéra muzikálu Freddie: Hrušínský s Kornem vyvedli své mladičké manželky! Premiéra muzikálu Freddie: Hrušínský s Kornem vyvedli své mladičké manželky! Mají vedle sebe krásné a mladé manželky a vedle nich se dmou pýchou. Herci Rudolf Hrušínský (47)… číst článek
Soumrak rodu Hrušínských: Nejmladší Rudolf přiznal smutnou pravdu Soumrak rodu Hrušínských: Nejmladší Rudolf přiznal smutnou pravdu To je nemilá zpráva, ze které by byl veleslavný Rudolf Hrušínský, legenda českého filmu, velmi smutný.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Duy Anh Tran
Duy Anh Tran
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Kateřina Langerová
Kateřina Langerová