Rudolf Hrušínský nejml. | Celebwiki.cz

Rudolf Hrušínský nejml.

Datum narození: 19.11.1970
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský nejml. Je populární český herec, který se narodil jako čtvrtý nositel proslulého jména a pokračovatel herecké tradice rodiny Hrušínských.

Nejmladší Rudolf Hrušínský hrál už od svých desíti let. Na jevišti Městských divadel pražských začínal v inscenaci Nové mládí starého pána. Později se po boku svého otce i děda objevil ve hře Jak jsem obsluhoval anglického krále, podle předlohy románu Bohumila Hrabala.

Rudolf Hrušínský byl výraznější v televizi. Účinkoval v několika dětských rolích. V roce 1985 si zahrál v Menzelově komedii Vesničko má, středisková. Velký úspěch přišel ale až po Discopříběhu 1 a 2, muzikálu, kde ztvárnil hlavní roli dospívajícího Jirky. Ve filmu se objevil i Ladislav Potměšil v roli otce. V roce 2014 má spatřit světlo světa i třetí díl.

Rudolf Hrušínský v minulosti hodně spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem. Ten ho obsadil do hororu Svatba upírů, kde se krvelačně zakousl v hlavní roli vedle Ivety Bartošové. Ta ve svém deníku přiznala, že byl Rudolf Hrušínský nejml. i jejím krátkodobým milencem, ačkoliv tehdy žila s Ladislavem Štaidlem.

Rudolf Hrušínský si poté zahrál i ve dvou dílech komediální trilogie Byl jednou jeden polda, kde se opět setkal s Potměšilem. Mezi jeho poslední role patří například muzikálová komedie Kvaska. kde si zahrál po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Jiřího Korna.

Rudolf Hrušínský se kromě herectví věnuje i charitě, angažoval se například v pomoci pro Haiti, kterou postihlo v roce 2010 zničující zemětřesení.

 

Články o celebritě

Sjezdovka z Discopříběhu: Lyžovat se bude i v létě a v noci! Sjezdovka z Discopříběhu: Lyžovat se bude i v létě a v noci! Je to už více než 31 let, kdy ve slavném filmu Discopříběh svištěl po lyžařském svahu Rudolf Hrušínský… číst článek
Hrušínský z Discopříběhu už manželku netají: Promluvili o seznámení i svatbě v Itálii! Hrušínský z Discopříběhu už manželku netají: Promluvili o seznámení i svatbě v Itálii! Své soukromí si Rudolf Hrušínský nejmladší (48) vždycky střežil, a tak dosud nikdy nemluvil o tom,… číst článek
Hrušínský z Discopříběhu poprvé přiznal: Ilegální život ve Španělsku! Hrušínský z Discopříběhu poprvé přiznal: Ilegální život ve Španělsku! Zažíval perné chvíle, když v druhé polovině 90. let odešel pracovat do Španělska! Hvězda Discopříběhů… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Carice van Houten
Carice van Houten
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata