Rudolf Hrušínský nejml. | Celebwiki.cz

Rudolf Hrušínský nejml.

Datum narození: 19.11.1970
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský nejml. Je populární český herec, který se narodil jako čtvrtý nositel proslulého jména a pokračovatel herecké tradice rodiny Hrušínských.

Nejmladší Rudolf Hrušínský hrál už od svých desíti let. Na jevišti Městských divadel pražských začínal v inscenaci Nové mládí starého pána. Později se po boku svého otce i děda objevil ve hře Jak jsem obsluhoval anglického krále, podle předlohy románu Bohumila Hrabala.

Rudolf Hrušínský byl výraznější v televizi. Účinkoval v několika dětských rolích. V roce 1985 si zahrál v Menzelově komedii Vesničko má, středisková. Velký úspěch přišel ale až po Discopříběhu 1 a 2, muzikálu, kde ztvárnil hlavní roli dospívajícího Jirky. Ve filmu se objevil i Ladislav Potměšil v roli otce. V roce 2014 má spatřit světlo světa i třetí díl.

Rudolf Hrušínský v minulosti hodně spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem. Ten ho obsadil do hororu Svatba upírů, kde se krvelačně zakousl v hlavní roli vedle Ivety Bartošové. Ta ve svém deníku přiznala, že byl Rudolf Hrušínský nejml. i jejím krátkodobým milencem, ačkoliv tehdy žila s Ladislavem Štaidlem.

Rudolf Hrušínský si poté zahrál i ve dvou dílech komediální trilogie Byl jednou jeden polda, kde se opět setkal s Potměšilem. Mezi jeho poslední role patří například muzikálová komedie Kvaska. kde si zahrál po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Jiřího Korna.

Rudolf Hrušínský se kromě herectví věnuje i charitě, angažoval se například v pomoci pro Haiti, kterou postihlo v roce 2010 zničující zemětřesení.

 

Články o celebritě

Hrušínský z Discopříběhu už manželku netají: Promluvili o seznámení i svatbě v Itálii! Hrušínský z Discopříběhu už manželku netají: Promluvili o seznámení i svatbě v Itálii! Své soukromí si Rudolf Hrušínský nejmladší (48) vždycky střežil, a tak dosud nikdy nemluvil o tom,… číst článek
Hrušínský z Discopříběhu poprvé přiznal: Ilegální život ve Španělsku! Hrušínský z Discopříběhu poprvé přiznal: Ilegální život ve Španělsku! Zažíval perné chvíle, když v druhé polovině 90. let odešel pracovat do Španělska! Hvězda Discopříběhů… číst článek
Premiéra muzikálu Freddie: Hrušínský s Kornem vyvedli své mladičké manželky! Premiéra muzikálu Freddie: Hrušínský s Kornem vyvedli své mladičké manželky! Mají vedle sebe krásné a mladé manželky a vedle nich se dmou pýchou. Herci Rudolf Hrušínský (47)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová
zobrazit profil Julius Neumann
Julius Neumann
zobrazit profil Anna Fixová
Anna Fixová
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Karel Hábl
Karel Hábl
zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková