Rudolf Hrušínský nejml. | Celebwiki.cz

Rudolf Hrušínský nejml.

Datum narození: 19. 11. 1970
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský nejml. Je populární český herec, který se narodil jako čtvrtý nositel proslulého jména a pokračovatel herecké tradice rodiny Hrušínských.

Nejmladší Rudolf Hrušínský hrál už od svých desíti let. Na jevišti Městských divadel pražských začínal v inscenaci Nové mládí starého pána. Později se po boku svého otce i děda objevil ve hře Jak jsem obsluhoval anglického krále, podle předlohy románu Bohumila Hrabala.

Rudolf Hrušínský byl výraznější v televizi. Účinkoval v několika dětských rolích. V roce 1985 si zahrál v Menzelově komedii Vesničko má, středisková. Velký úspěch přišel ale až po Discopříběhu 1 a 2, muzikálu, kde ztvárnil hlavní roli dospívajícího Jirky. Ve filmu se objevil i Ladislav Potměšil v roli otce. V roce 2014 má spatřit světlo světa i třetí díl.

Rudolf Hrušínský v minulosti hodně spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem. Ten ho obsadil do hororu Svatba upírů, kde se krvelačně zakousl v hlavní roli vedle Ivety Bartošové. Ta ve svém deníku přiznala, že byl Rudolf Hrušínský nejml. i jejím krátkodobým milencem, ačkoliv tehdy žila s Ladislavem Štaidlem.

Rudolf Hrušínský si poté zahrál i ve dvou dílech komediální trilogie Byl jednou jeden polda, kde se opět setkal s Potměšilem. Mezi jeho poslední role patří například muzikálová komedie Kvaska. kde si zahrál po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Jiřího Korna.

Rudolf Hrušínský se kromě herectví věnuje i charitě, angažoval se například v pomoci pro Haiti, kterou postihlo v roce 2010 zničující zemětřesení.

 

Články o celebritě

Rudolf Hrušínský nejmladší: Luxusní život s milionářkou! Rudolf Hrušínský nejmladší: Luxusní život s milionářkou! Hvězda Discopříběhu Rudolf Hrušínský nejmladší (48) si své soukromí úzkostně hlídá. Z toho důvodu ne... číst článek
Sjezdovka z Discopříběhu: Lyžovat se bude i v létě a v noci! Sjezdovka z Discopříběhu: Lyžovat se bude i v létě a v noci! Je to už více než 31 let, kdy ve slavném filmu Discopříběh svištěl po lyžařském svahu Rudolf Hrušíns... číst článek
Hrušínský z Discopříběhu už manželku netají: Promluvili o seznámení i svatbě v Itálii! Hrušínský z Discopříběhu už manželku netají: Promluvili o seznámení i svatbě v Itálii! Své soukromí si Rudolf Hrušínský nejmladší (48) vždycky střežil, a tak dosud nikdy nemluvil o tom, k... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková
zobrazit profil Martin Sitta
Martin Sitta