Jan Hrušínský | Celebwiki.cz

Jan Hrušínský

Datum narození: 9. 6. 1955
Profese: herec, principál, dabér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Hrušínský, mladší syn Rudolfa Hrušínského st., se sice proslavil filmy jako Dívka na koštěti či Jak se budí princezny, ale svůj profesní život zasvětil především divadlu.

Jan Hrušínský založil v roce 2004 oblíbené pražské Divadlo Na Jezerce, o dva roky dříve Divadelní společnost Jana Hrušínského. Od roku 2014 je čestným občanem Prahy 4. Na divadelním jevišti stál Jan Hrušínský už ve svých 5 letech, podobně jako táta Rudolf Hrušínský starší.

JAN HRUŠÍNSKÝ - CO PROŽIL V KÓMATU

Poté, co Jan Hrušínský vystudoval konzervatoř, se stal členem souboru Činoherního studia v Ústí nad Labem. Cenilo se především nastudování Tří sester A. P. Čechova. V Ústí nad Labem se seznámil se svou budoucí manželkou Miluší Šplechtovou. Mají spolu dvě dcery. Herectví se věnuje Kristýna Hrušínská, její domovskou scénou je Divadlo Na Jezerce. Druhá dcera se ve šlépějích rodičů Barbora nevydala.

V 80. a 90. letech 20. století Jan Hrušínský s Miluší Šplechtovou procházeli různými pražskými divadly. Jan Hrušínský si stihl odskočit do filmů a seriálů. Hrál v Konci starých časů, Četnických humoreskách, Želarech. Z dalších filmů je třeba připomenout Občanský průkaz, Habermannův mlýn a také seriál České televize Labyrint.

Vedle svých herecky nedostižných příbuzných stál Jan Hrušínský po boku snad všech českých hvězd. Nechyběl ani na prknech Národního divadla. V jeho Divadle na Jezerce se hrála řada českých hvězd, např. Jiřina Bohdalová. Spolu si zahráli třeba také ve filmu České televize Každý milión dobrý (2016).

Založením vlastní divadelní společnosti Jan Hrušínský volně navázal na rodinnou tradici. Zdůraznil přitom, že členové rodiny jsou českými divadelníky nepřetržitě od poloviny 19. století a sahá až k Josefu Kajetánu Tylovi.

O JANU HRUŠÍNSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Velmi známým českým hercem je i Rudolf Hrušínský ml., starší bratr Jana Hrušínského. Jejich vztahy bohužel pokazil spor o majetek. Šlo o to, zda prodat chatu po tátovi, kam s Rudolfem Hrušínským st. jezdívali Josef Kemr a Jan Werich. Na herectví se dal i synovec Jana Hrušínského Rudolf.

 

Články o celebritě

Před kamerou se furt smál, ale... Sobota slaví 77: TAJEMSTVÍ JEHO ŽIVOTA! Před kamerou se furt smál, ale... Sobota slaví 77: TAJEMSTVÍ JEHO ŽIVOTA! Kdepak je ten prďola, co tady čepuje pivo? Tuhle hlášku pronesl Luděk Sobota v komedii Jáchyme, hoď ... číst článek
Hajzlové Číňani, zuří Jan Hrušínský! Koho viní z desítek zrušených divadel? Hajzlové Číňani, zuří Jan Hrušínský! Koho viní z desítek zrušených divadel? Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (64) se před dvěma měsíci pořádně opřel do vlády,... číst článek
Nová pravidla pro divadla kvůli pandemii: Hrát se jim nevyplatí. A Hrušínský vyjádřil obavu Nová pravidla pro divadla kvůli pandemii: Hrát se jim nevyplatí. A Hrušínský vyjádřil obavu Hrát, či nehrát? To je, oč tu běží! Po rozhodnutí vlády otevřít divadla pro sto diváků nyní řeší pri... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vojtěch Machuta
Vojtěch Machuta
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Petr Reidinger
Petr Reidinger
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell