Jan Hrušínský | Celebwiki.cz

Jan Hrušínský

Datum narození: 9.6.1955
Profese: herec, principál, dabér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Hrušínský, mladší syn Rudolfa Hrušínského st., se sice proslavil filmy jako Dívka na koštěti či Jak se budí princezny, ale svůj profesní život zasvětil především divadlu.

Jan Hrušínský založil v roce 2004 oblíbené pražské Divadlo Na Jezerce, o dva roky dříve Divadelní společnost Jana Hrušínského. Od roku 2014 je čestným občanem Prahy 4. Na divadelním jevišti stál Jan Hrušínský už ve svých 5 letech, podobně jako táta Rudolf Hrušínský starší.

JAN HRUŠÍNSKÝ - CO PROŽIL V KÓMATU

Poté, co Jan Hrušínský vystudoval konzervatoř, se stal členem souboru Činoherního studia v Ústí nad Labem. Cenilo se především nastudování Tří sester A. P. Čechova. V Ústí nad Labem se seznámil se svou budoucí manželkou Miluší Šplechtovou. Mají spolu dvě dcery. Herectví se věnuje Kristýna Hrušínská, její domovskou scénou je Divadlo Na Jezerce. Druhá dcera se ve šlépějích rodičů Barbora nevydala.

V 80. a 90. letech 20. století Jan Hrušínský s Miluší Šplechtovou procházeli různými pražskými divadly. Jan Hrušínský si stihl odskočit do filmů a seriálů. Hrál v Konci starých časů, Četnických humoreskách, Želarech. Z dalších filmů je třeba připomenout Občanský průkaz, Habermannův mlýn a také seriál České televize Labyrint.

Vedle svých herecky nedostižných příbuzných stál Jan Hrušínský po boku snad všech českých hvězd. Nechyběl ani na prknech Národního divadla. V jeho Divadle na Jezerce se hrála řada českých hvězd, např. Jiřina Bohdalová. Spolu si zahráli třeba také ve filmu České televize Každý milión dobrý (2016).

Založením vlastní divadelní společnosti Jan Hrušínský volně navázal na rodinnou tradici. Zdůraznil přitom, že členové rodiny jsou českými divadelníky nepřetržitě od poloviny 19. století a sahá až k Josefu Kajetánu Tylovi.

O JANU HRUŠÍNSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Velmi známým českým hercem je i Rudolf Hrušínský ml., starší bratr Jana Hrušínského. Jejich vztahy bohužel pokazil spor o majetek. Šlo o to, zda prodat chatu po tátovi, kam s Rudolfem Hrušínským st. jezdívali Josef Kemr a Jan Werich. Na herectví se dal i synovec Jana Hrušínského Rudolf.

 

Články o celebritě

Nehraj si na spasitele! Klus i po omluvě terčem kritiky kvůli koronaviru Nehraj si na spasitele! Klus i po omluvě terčem kritiky kvůli koronaviru V tomto případě se ukazuje, že je lepší nejdřív myslet, pak hlásat do světa. Muzikant Tomáš Klus… číst článek
Film k poctě Pilarové (†80): Diváci zhnusení, spílají všem zúčastněným Film k poctě Pilarové (†80): Diváci zhnusení, spílají všem zúčastněným K uctění památky zesnulé Evy Pilarové (†80) zařadila Česká televize hned v sobotu snímek Ach, ta… číst článek
Film ke svým osmdesátinám Pilarová (†80) vidět nestihla: ČT ho odvysílá už dnes večer! Film ke svým osmdesátinám Pilarová (†80) vidět nestihla: ČT ho odvysílá už dnes večer! Loni natočila Česká televize ke zpěvaččiným osmdesátinám snímek Ach, ta láska nebeská, televize ho… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková