Kristýna Hrušínská

Kristýna Hrušínská

Datum narození: 5. 3. 1985
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Kristýna Hrušínská studovala na průvodkyni, málem byla tenistkou, ale stala se herečkou. Jako představitelka další generace tak pokračuje v umění rodu Hrušínských. Jejími rodiči jsou Jan Hrušínský a Miluše Šplechová.

Už v 19 letech se Kristýna Hrušínská objevila v televizním seriálu Pojišťovna štěstí. šlo o její první filmovou roli. Nepočítáme-li ovšem Zpívánky v 80. letech a pořad Sama doma v 90. letech 20. století. Kristýna Hrušínská se přitom narodila roce 1985. Má sestru Barboru Hrušínskou, která se však na hereckou dráhu zatím nevydala.

Kristýna Hrušínská spěla ve zkouškách na DAMU a hrála v několika absolventských divadelních představeních, například ve Spalovači mrtvol Ladislava Fuchse. Ve filmové podobě Spalovače mrtvol exceloval její dědeček Rudolf Hrušínský st..

CO ŘÍKÁ KRISTÝNA HRUŠÍNSKÁ O SVÝCH PLÁNECH, JE ZDE

Z televizních filmů Kristýna Hrušínská měla roli snad v každém z dílů Stop života. Pozoruhodný je studentský film Hoteliér z roku 2013. Jedná se o dokument Josefa Abrháma ml., do něhož obsadil generaci svých rodičů včetně svého otce Josefa Abrháma st. Nechyběl Pavel Landovský a ani táta Jan Hrušínský, samozřejmě se svou dcerou Kristýnou Hrušínskou.

Film se zabývá především neskrývanými vztahy mezi protagonisty, vynikajícími autorskými herci. Poukazuje na realitu stárnutí, které ani herecké schopnosti nezastavily, a nemilosrdně odkrývá pohled autorit v oboru na současné filmové a divadelní dění.

Ohledně divadla má Kristýna Hrušínská štěstí na svou rodinu, především na rozhodnutí svého otce Jana Hrušínského založit Divadlo Na Jezerce v Praze 4. Stalo se jí domovskou scénou, a to i pro blízké kolegy ze stále více se prosazující herecké generace.

V Divadle Na Jezerce vstupuje Kristýna Hrušínská ve hře Kaviár nebo čočka, stála už na prknech Národního divadla ve Sluhovi dvou pánů.

 

Články o celebritě

Kristýna Hrušínská 10 měsíců po porodu: Vrací se do Ulice! Kristýna Hrušínská 10 měsíců po porodu: Vrací se do Ulice! Z nekonečného seriálu Ulice zmizela Kristýna Hrušínská (38) letos na jaře. V té době byla už pár měs... číst článek
Nedožité narozeniny Hrušínského (†73): Cigareta na hrobě od rodiny Nedožité narozeniny Hrušínského (†73): Cigareta na hrobě od rodiny 17. října to bylo přesně 103 let ode dne, kdy se narodil herec Rudolf Hrušínský (†73). Na patriarchu... číst článek
Nedožité narozeniny Rudolfa Hrušínského (†73): Cigaretka na hrobě od nejbližších! Nedožité narozeniny Rudolfa Hrušínského (†73): Cigaretka na hrobě od nejbližších! 17. října to bylo přesně 103 let ode dne, kdy se narodil výrazný český herec - Rudolf Hrušínský (†73... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Jana Andresíková
Jana Andresíková
zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Elizaveta Maximová
Elizaveta Maximová
zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Michal Holán
Michal Holán
zobrazit profil Vladimír Marek
Vladimír Marek