Miluše Šplechtová | Celebwiki.cz

Miluše Šplechtová

Datum narození: 13. 11. 1957
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Miluše Šplechtová, česká herečka, je manželkou principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. Přijala jméno Miluše Hrušínská a s Janem Hrušínským má dvě dcery, herečku Kristýnu a neherečku Barboru.

Miluše Šplechtová, rodačka z hornické rodiny v Mostu, se s o dva roky starším Janem Hrušínským poznali v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde měli oba první angažmá. Slavné je ústecké představení Čechovových Tří sester.

Už tehdy byla Miluše Šplechtová krátce vdaná, kvůli vztahu s Janem Hrušínským se neváhala rozvést. Jejich následné manželství posvětili rodiče Jana Hrušínského - Rudolf a Eva Hrušínští. A jde o pevný svazek.

O DĚNÍ V NÁRODNÍM DIVADLE MLUVÍ MILUŠE ŠPLECHTOVÁ OTEVŘENĚ.

Miluše Šplechtová je jak divadelní, tak filmovou herečkou. Může se těšit ze stálého angažmá v Národním divadle. Exceluje také v konverzačních hrách Na Jezerce a nejen v nich. Známá je zdejší komedie Woody Allena Zahraj to znovu, Same. V ní na jevišti Miluše Šplechtová také se svým mužem Janem Hrušínským, ač jinak jejich vztah přese všechno zůstává spíše harmonický.

Filmovou kariéru Miluše Šplechtová začala v roce 1975 v československém filmu Tetované časom. O čtyři roky později zazářila v Panelstrory aneb Jak se rodí sídliště Věry Chytilové.

Z posledních počinů by bez Miluše Šplechtové nebyl myslitelný seriál TV Prima Všechny moje lásky. Hrála také v Ordinaci v růžové zahradě, s oblibou ji režiséři angažují do detektivek, nechyběla například v Kriminálce Anděl. Zároveň je vyhledávanou dabérkou zahraničních filmů, spolupracuje také s rozhlasem.

 

Články o celebritě

Rudolf Hrušinský: ZVRAT V RODINNÉ VÁLCE! Rudolf Hrušinský: ZVRAT V RODINNÉ VÁLCE! Dlouhá léta byly vztahy mezi nimi na bodu mrazu. Rozklížilo je dědictví po jejich otci Rudolfu Hruší... číst článek
Nová hvězda Ulice Šplechtová: Proč si nikdy nevzala jméno manžela Hrušínského? Nová hvězda Ulice Šplechtová: Proč si nikdy nevzala jméno manžela Hrušínského? Miluše Šplechtová (61) je novou hvězdou seriálu Ulice a velmi brzy bude kolem její Jolany pěkně rušn... číst článek
Lesbická láska v Ulici: Nová posila Šplechtová se zamiluje do Jitky Smutné Lesbická láska v Ulici: Nová posila Šplechtová se zamiluje do Jitky Smutné Novou posilou nekonečného seriálu Ulice se stane herečka Miluše Šplechtová (61), jejíž hlas je mimo ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kamil Prachař
Kamil Prachař
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Adéla Gondíková
Adéla Gondíková
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Karel Hábl
Karel Hábl
zobrazit profil Kateřina  Janečková
Kateřina Janečková
zobrazit profil Ksenia Rappaport
Ksenia Rappaport