Monika Timková | Celebwiki.cz

Monika Timková

Datum narození: 11. 10. 1990
Místo narození: Trutnov
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Monika Timková, známá jako královská dcera Amálka z pohádky Princezna a písař, byla roku 2015 vyhlášena vítězkou soutěže Miss Academia.

Po konzervatoři Monika Timková vystudovala sociální a mediální komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zahrála si v divadlech K4, Reduta, Divadlo Járy Cimrmana, v Divadle Palac, v Komorní činohře Praha, ve Východočeském divadle Pardubice či na Letních shakespearovských slavnostech.

VÁNOČNÍ PRINCEZNA MONIKA TIMKOVÁ

Na obrazovce se Monika Timková poprvé objevila ve filmovém zpracování románu Miloše Urbana Santiniho jazyk (2010), dále pak v seriálech Čapkovy kapsy, Ach, ty vraždy! a ve studentském snímku Zatímco jsi psal (2011), kde hráli Filip Blažek, Vilém Udatný, Tereza Kostková, Miroslav Večerka a Igor Orozovič. Hlavní roli dostala v pohádce Princezna a písař, ztvárnila královskou dceru Amálku (2014), písaře si zahrál Matouš Ruml. Nabitý byl rok 2016, kdy se představila hned v několika seriálech: Ohnivý kuře, Semestr, Tři mušketýři, V.I.P. vraždy a Vyšehrad. Ústřední postavu zpodobnila v thrilleru Nebezpečná kořist (2017).

V roce 2015 byla Monika Timková vyhlášena vítězkou soutěže Miss Academia.

MONICE TIMKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Koncem roku 2014 se půvabná brunetka Monika Timková stala partnerkou herce Jakuba Štáfka známého především díky postavě z novéckého seriálu Ulice jménem Matěj Jordán. Rozešli se v roce 2017.

 

 

 

Další Herci

zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Monika Horváthová
Monika Horváthová
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos