Monika Timková | Celebwiki.cz

Monika Timková

Datum narození: 11. 10. 1990
Místo narození: Trutnov
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Monika Timková, známá jako královská dcera Amálka z pohádky Princezna a písař, byla roku 2015 vyhlášena vítězkou soutěže Miss Academia.

Po konzervatoři Monika Timková vystudovala sociální a mediální komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zahrála si v divadlech K4, Reduta, Divadlo Járy Cimrmana, v Divadle Palac, v Komorní činohře Praha, ve Východočeském divadle Pardubice či na Letních shakespearovských slavnostech.

VÁNOČNÍ PRINCEZNA MONIKA TIMKOVÁ

Na obrazovce se Monika Timková poprvé objevila ve filmovém zpracování románu Miloše Urbana Santiniho jazyk (2010), dále pak v seriálech Čapkovy kapsy, Ach, ty vraždy! a ve studentském snímku Zatímco jsi psal (2011), kde hráli Filip Blažek, Vilém Udatný, Tereza Kostková, Miroslav Večerka a Igor Orozovič. Hlavní roli dostala v pohádce Princezna a písař, ztvárnila královskou dceru Amálku (2014), písaře si zahrál Matouš Ruml. Nabitý byl rok 2016, kdy se představila hned v několika seriálech: Ohnivý kuře, Semestr, Tři mušketýři, V.I.P. vraždy a Vyšehrad. Ústřední postavu zpodobnila v thrilleru Nebezpečná kořist (2017).

V roce 2015 byla Monika Timková vyhlášena vítězkou soutěže Miss Academia.

MONICE TIMKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Koncem roku 2014 se půvabná brunetka Monika Timková stala partnerkou herce Jakuba Štáfka známého především díky postavě z novéckého seriálu Ulice jménem Matěj Jordán. Rozešli se v roce 2017.

 

 

 

Další Herci

zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Alena Vránová
Alena Vránová
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Simona Lewandowská
Simona Lewandowská
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej